"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 402 595
  • 6 016
  •   3
Отговори
# 240
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Не отчитате ли факта, че този който я натиска, ще го прави с всеки пред него, ако никой не му реагира и всички се махат от пътя му? Той ако не беше направил това нарушение, авторката изобщо нямаше да има за какво "да го наказва". Нейното действие е породено от неговото, а не обратното и тя нарушение не е напарвила.
По-добре така да реагираш, отколкото да отстъпваш на агресор на пътя, защото пред него ще излезе някой друг. ако подхранваш, а не възпираш чувството му за безнаказаност, води до много по-лоши последици, за много повече хора

# 241
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
Скрит текст:
Факт е, че и двамата са намалили скоростта, причините довели до това на мен са ми безинтересни, щом са спазили правилата.
А талибаните на пътя, като няма катаджии да ги дисциплинират се налага шофьорите да го правят.
Таксита също никога не пускам, защото у тях няма никаква колегиалност към останалите шофьори на пътя и са категория от най-неспазващите шофьори правила.
А как да му обърне внимание на въпросния талибан, дайте идеи как се постъпва "неселски" в подобни ситуации.
Съмнявам се, че някой ще ми даде пример, то не като тракането по клавиатурата и раздаването на квалификации.
По клавиатурите всички тракаме, независимо каква позиция изразяваме. Аз поне квалификации не раздавам, пиша какво мисля. Предполагам, може?
Акъл не искам да давам на никого, защото според мен всеки седнал зад волана трябва да има достатъчно, за да го прави безопасно, не селско или градско, а безопасно. Ако се стигне до там да пита във форум за тези неща.....

# 242
  • София
  • Мнения: 12 006
Обаче и ти не тговяраш на въпроса какво трябва да направи с агресора, само отхъврляш някаква възможност. Дай по-адекватна реакция и измисли нещо друго, освен хулене на потребител. Можеш ли?
А защо трябва да прави нещо? Оставя го да си псува и свири и си кара по пътя с нормална скорост, а не мравешката, че да му набием канчето и да покажем кой е по по най. Аз така бих направила, а не да държа спирачката с 2та крака, че "да види той" и да слизам на селското му ниво.
Факт е, че и двамата са намалили скоростта, причините довели до това на мен са ми безинтересни, щом са спазили правилата.Кои правила са спазени? Измислените от авторката ли?
А талибаните на пътя, като няма катаджии да ги дисциплинират се налага шофьорите да го правят. Изключително грешно мнение на разни индивиди мислещи се са повече и от катаджия и раздаващи правосъдие, когато си решат, без да си имат и идея как да въдворят ред на пътя. Ей така стават инциденти накрая. От много перчене + виж ме кой аз.
Таксита също никога не пускам, защото у тях няма никаква колегиалност към останалите шофьори на пътя и са категория от най-неспазващите шофьори правила.
А как да му обърне внимание на въпросния талибан, дайте идеи как се постъпва "неселски" в подобни ситуации. Защо трянва да му обръща внмание? Нещо й е пречело да си кара нормално ли? Защото така се постъпва не селски - кара си нормално.
Съмнявам се, че някой ще ми даде пример, то не като тракането по клавиатурата и раздаването на квалификации.
Направо съм изумена колко хора влизат препрекания на пътя за глупости. Голям прас, че бил псувал. Ами може псува, напсувай го и ти, ама не прави предпоставка за ПТП и задръствания.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 14:28 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 243
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Обаче и ти не тговяраш на въпроса какво трябва да направи с агресора, само отхъврляш някаква възможност. Дай по-адекватна реакция и измисли нещо друго, освен хулене на потребител. Можеш ли?
А защо трябва да прави нещо? Оставя го да си псува и свири и си кара по пътя с нормална скорост, а не мравешката, че да му набием канчето и да покажем кой е по по най. Аз така бих направила, а не да държа спирачката с 2та крака, че "да види той" и да слизам на селското му ниво.
 
Т.е. отстъпваш на агресорите, като ги оставяш да си карат по пътя и да натискат следващия, който се озове пред тях.
Още в първия си цитат удобно пропусна, че тя е пуснала автобус пред себе си, с колко мислиш, че се движат те? И да е дръпнал малко, спирките не са далеч една от друга и след като и двамата се движат след автобуса, най-много до 300 метра пак ще им се наложи да намалят до 30км.ч., на следващата спирка. В градски условия, на място където не могат да те изпреварят, 30км.ч. не са мравешка скорост и не е нарушение да караш с тази скорост, но пък е нарушение да натискаш този пред теб

# 244
  • София
  • Мнения: 12 006
Т.е. отстъпваш на агресорите, като ги оставяш да си карат по пътя и да натискат следващия, който се озове пред тях.
Още в първия си цитат удобно пропусна, че тя е пуснала автобус пред себе си, с колко мислиш, че се движат те? И да е дръпнал малко, спирките не са далеч една от друга и след като и двамата се движат след автобуса, най-много до 300 метра пак ще им се наложи да намалят до 30км.ч., на следващата спирка. В градски условия, на място където не могат да те изпреварят, 30км.ч. не са мравешка скорост и не е нарушение да караш с тази скорост, но пък е нарушение да натискаш този пред теб
Виж сега, нервите ми не са чак толкова лабилни, че да се разхлопват от едно шофьорско псуване и бибиткане, та да стигам до "разправа на пътя".
А ти удобно попускаш болднатото и радостта изразена с емоджи от "наказанието":
2-ри пример-Минавам покрай спирка на Градски транспорт-автобус е пуснал мигач ,за да се включи в движението, ествественно намалих и го пуснах....Господина зад мен,който беше на прилична дистанция,като ме застигна -започна да ме нарежда и да ми свири....Grin
Беше наказан, като карах с  30 км.на път,където не може да ме изпревари ....Joy
Това ясно показва, че 30те км. са за "наказание", а не за съобразителност с пътната обстановка, колкото и да си смучеш от пръстите.
И е нарушение да се движиш бавно /умишлено или не/ и да създаваш колона зад себе си, когато пътната обстановка пред теб не те принуждава.

# 245
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Върни си книжката, ако имаш такава. Да се движиш бавно е нарушение само на магистрала. В градски условия, не е. Извънградски също не е по закон, просто е добре да не го правиш.

# 246
  • София
  • Мнения: 12 006
Върни си книжката, ако имаш такава. Да се движиш бавно е нарушение само на магистрала. В градски условия, не е. Извънградски също не е по закон, просто е добре да не го правиш.
Върни си я ти и не ми извъртай думите - какзах когато няма причина, а не по принцип.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Афродита, знаците указват максималната скорост. Докато не се сложи знак за минимална такава, всеки каращ в ограничението е в правото си.

# 248
  • София
  • Мнения: 12 006
Прочетете си ЗДвП. Joy Умишленото каране бавно не се толерира, колкото и да им се иска на някои.

# 249
  • София
  • Мнения: 3 164
А какво трябва да се направи с агресор на пътя? Ако всеки на когото свири му се дръпва от пътя и му угажда, чувството му за безнаказаност и единствен на пътя, се засилва. Като види, че все някой ще му се опъне или отвърне на агресията, може и да му дойде акъла. Все пак той е първия с нарушение
Градско е да се толерира агресията. Много бърза човекът, проявете разбиране госпожа 😂
Нищо, че следващият път агресора пак ще "натисне" и може да изтрепе невинни хора, това не е важно.
Нежните души на агресорите се лекуват с нетърпимост. Ако 5 пъти натисне и не успее, на 6я има шанс да си стои където трябва. Но ако 5 пъти успее, едва ли ще се замисли изобщо дали.
Вчера един бързащ човек се опита да ме изблъска в насрещното - двамата бяхме първа кола за направо в съседни ленти, но опашката в неговата беше по-дълга. Ми разбира се че си е в правото човека, бърза сигурно. Но му се наложи да изчака в своята лента, селянка съм.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 36 628
И как точно не се толерира, Афродита? От полицията примерно. Защото е в тяхна власт да предприемат мерки. Виждам, че предприемат масово в обратния случай - при бързо каране, демек превишена скорост. Глоби в такива случаи има много. За обратния не съм чувала.

# 251
  • София
  • Мнения: 12 006
Аман от самоназначили се "катаджии", "регулировчици" и тем подобни раздаващи правосъдие на пътя. Такива са много по-опасни от псуващ. И си прочетете закона какво може и какво не може да прилагате за "наказние". Умишленото бавно каране /не говорим за необходимо/ не е от допустимите. Жалко, че малко хора го знаят и правоспособни на хартия шофьрои не си знаят закона.
Замислям се дали авторката на казуса не го е изнервила от преди случката, та на човека да му е писнало и да се е разсвирил и запсувал след "поредното наказание".
А да, и щом ССФ не е чувала за нещо - то несъществува.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Е да де, ти като си чувала, дай пример.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 164
Да, агресорите не бият спирачки пред хората защото са изчакали 10 секунди преди да се отместят от пътя им. НИКОГА не сме го чували това...

# 254
  • Мнения: 10 387
Сега и мен ще ме обявите за селянка, но аз много рядко пускам автобус, и то когато ме притисне и се навре насила. Да пуснеш автобус, значи, че все едно пътуваш с автобуса - бавно, с изчакване на спирките, ако няма уширение и в добавка дишане на изгорели газове. В лентата, в която заставам за завой, винаги се навират и автобусите за направо, защото веднага след кръстовището им е спирката. Независимо, че нямат предимство, с размерите си избутват всички и това обикновено ми струва поне един светофар. Така че, също доста се ядосвам, когато някой пусне автобус отпред. Е, не показвам пръсти и не псувам гласно поне.

Общи условия

Активация на акаунт