Отговори
# 480
  • Мнения: 458
И аз замествах с баткото изцяло. На 1 годинка пиеше мляко само вечер за заспиване. Сега с малчо сме още на 3 лъжички каша на ден, вървим бавно но славно... 😊

# 481
  • Мнения: 861
Аз изчетох доста по темата захранване , и мисля че най добре е ЗВБ , та каквото ми покаже моята малечка,  това смятам да правя.

# 482
  • Мнения: 2 559
Почва се с безмлечна каша, защото млечните са със сухо, а не адаптирано мляко. Вие може да му добавяте и АМ и плод, аз така правех на каката, ставаха уникални.
Също мисля да замествам хранене, като предполагам ще иска да си цоква след това. На 10 мес ще я записвам на кухня. Но да видим първо как ще приеме пюретата Simple Smile
ЗВБ ме е страх да не се задави, иначе друго всичко е супер.

# 483
  • Мнения: 1 025
Здравейте, аз съм със следния проблем.
Бебка заспиваше вечер и ако я сложа и през деня в леглото си, но от няколко дни като я сложа и почва едно пищене, въртене.. и не може да се унесе грам.Заспива в количката или в шезлонга за 5 мин..., а в леглото отказва.
Навън в количката спи по 1 и половина, почти 2ч...Дали е период ?
Пробвах и през деня да я слагам в леглото без приспиване с играчки, просто да стои.. уви без резултат
.

# 484
  • София
  • Мнения: 4 011
Здравейте, аз съм със следния проблем.
Бебка заспиваше вечер и ако я сложа и през деня в леглото си, но от няколко дни като я сложа и почва едно пищене, въртене.. и не може да се унесе грам.Заспива в количката или в шезлонга за 5 мин..., а в леглото отказва.
Навън в количката спи по 1 и половина, почти 2ч...Дали е период ?
Пробвах и през деня да я слагам в леглото без приспиване с играчки, просто да стои.. уви без резултат
.
Период е, ама дали двеседмичен или двегодишен никой не може да каже. Моя дребосък никъде не заспива от раз. Голяма борба е...здраве да е, като порастне ще спи.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 21:00 от ditmade

# 485
  • Мнения: 262
Аз мисля и ЗВБ да пробвам, макар че също ме е страх.. Ще му давам пюрета и като въведа 2-3 зеленчука ще го пробвам да си гризка. Да се нахокам сама себе си- хич не съм се информирала за това захранване.. все чета отгоре отгоре и си викам ще ми дойде отвътре и ще чета в процеса Smile Попринцип за всичко гледам да съм информирана и чета доста за всяко нещо, ама тука нещо не ми идва.. Rolling Eyes Смятам изцяло да се водя от бебо и да не му мисля много, много. Ако му се хапва ще заместя цяло хранене.

# 486
  • Мнения: 1 694
Да ви кажа аз какво открих за съня на моето бебе (който не е много за хвалене Simple Smile ). Спеше най-спокойно повит, но в един момент започна много лесно да се измъква и вече не беше удачно, но завит с одеало се будеше по 7-8 пъти. Забелязах, че спа много добре навън в космонавта и реших да го навра в чувала, останал батко му с ръкави, размер 2-3 години Simple Smile спа чудесно, с едно-две будения за биберон и само едно кърмене (дотогава бяха две). Така всяка нощ, реших да експериментирам дали не е само съвпадение, завих го една вечер с олекотената завивка, буди се сто пъти и едва го приспивах, в 2:30 през нощта върнах чувала и заспа пак. Сега му взех мъничък чувал с ръкави като за него размер, тази нощ е първа, ще видим как ще е. Само ме притеснява, че много ще го запари и ще го обличам леко. Дано инвестицията ми да си е заслужавала, че не намерих къде да ми го ушият изгодно и купих готов на Rach

# 487
  • Мнения: 6 697
О, това захранване.. само за него чета напоследък Stuck Out Tongue Winking Eye  И аз планирам някаква комбинация от традиционното захранване и ЗВБ. Ще изчакам още две седмици да стане на 5++ поне и тогава ще започна със зеленчуково пюре, най-вероятно картоф.
Открих едно много хубаво приложение Беборан. На български е, безплатно. Има информация за всички храни, състав, кога се въвеждат, как се правят пюрета и т.н. Правиш си профил на бебето и може да си записваш кога каква храна си дал и колко количество.

# 488
  • София
  • Мнения: 4 011
Много се радвам, че ти харесва приложението:)
Дано е станало удобно за употреба.

# 489
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Да ви кажа аз какво открих за съня на моето бебе (който не е много за хвалене Simple Smile ). Спеше най-спокойно повит, но в един момент започна много лесно да се измъква и вече не беше удачно, но завит с одеало се будеше по 7-8 пъти. Забелязах, че спа много добре навън в космонавта и реших да го навра в чувала, останал батко му с ръкави, размер 2-3 години Simple Smile спа чудесно, с едно-две будения за биберон и само едно кърмене (дотогава бяха две). Така всяка нощ, реших да експериментирам дали не е само съвпадение, завих го една вечер с олекотената завивка, буди се сто пъти и едва го приспивах, в 2:30 през нощта върнах чувала и заспа пак. Сега му взех мъничък чувал с ръкави като за него размер, тази нощ е първа, ще видим как ще е. Само ме притеснява, че много ще го запари и ще го обличам леко. Дано инвестицията ми да си е заслужавала, че не намерих къде да ми го ушият изгодно и купих готов на Rach

Може ли да покажеш чувалчето?

# 490
  • Мнения: 272
Четох една статия отностно мятането на главата ,защото и нашата госпожица го прави. Така имитират люшкането за да се успиват сами. Ако я намеря пак ще я споделя😉

# 491
  • Мнения: 787
Добро утро мами. Дуйгу Дениз днес става на 5 месеца и 10 дни и тъй като точно на 6 месеца няма да мога да я захраня, тъй като ни предстои много тежка според моите виждания ваксинация (жива орална полио ваксна), та реших да започнем от днес с картофче. Въпроса ми е значи: обелвам картофчето. Хубаво ли е да го накисна малко да кажем половин час във вода или няма нужда? След това го варя много хубаво, правя го на пюре и какво да добавя - вода/ кърма? От готовата кашичка давам 1 лъжичка. Утре 2/3 лъжички и така увеличавам? Благодаря ви предварително ще се радвам на насоки! Приятен ден!

# 492
  • Мнения: 560
Milk-choc, дано заспинка спокойно вече твоето бебче Simple Smile
Приложението го свалих и аз снощи. Не е лошо. Харесва ми, че има съдържание на храните.
danaya.d, можеш да го накиснеш за половин час, да. Можеш да му добавиш или от водата, в която си го варила или преварена вода или кърма/АМ за да е по-познат вкуса и да има такъв Simple Smile) Аз добавях АМ, което постепенно се изключи при достигането на пълна порция. Относно количеството, навсякъде пише различно: 1-2 с.л., 1-2 ч.л., иди разбери колко... прецени си според детенцето. Аз дадох 2 пълни чаени, на следващия ден 4 и после започнах да увеличавам по повече, защото го понесе добре и имаше апетит. За ок. 10 дни достигнах цяла порция от 125г., въпреки че можеше и за седмица да стане работата.
Аз да питам относно мазнината: студено пресован зехтин или рапично олио ползвате или нищо все още?

# 493
  • Мнения: 227
Аз ползвам Гхи, но от съвсем скоро. Чувала съм и че обикновено масло ползват. За другите не мога да дам мнение, съжалявам.

# 494
  • Мнения: 1 694
Да ви кажа аз какво открих за съня на моето бебе (който не е много за хвалене Simple Smile ). Спеше най-спокойно повит, но в един момент започна много лесно да се измъква и вече не беше удачно, но завит с одеало се будеше по 7-8 пъти. Забелязах, че спа много добре навън в космонавта и реших да го навра в чувала, останал батко му с ръкави, размер 2-3 години Simple Smile спа чудесно, с едно-две будения за биберон и само едно кърмене (дотогава бяха две). Така всяка нощ, реших да експериментирам дали не е само съвпадение, завих го една вечер с олекотената завивка, буди се сто пъти и едва го приспивах, в 2:30 през нощта върнах чувала и заспа пак. Сега му взех мъничък чувал с ръкави като за него размер, тази нощ е първа, ще видим как ще е. Само ме притеснява, че много ще го запари и ще го обличам леко. Дано инвестицията ми да си е заслужавала, че не намерих къде да ми го ушият изгодно и купих готов на Rach

Може ли да покажеш чувалчето?

Ето го новото, което му е по мярка, в другото се губеше направо, не знам дали има връзка, но снощи спа сравнително добре:

Общи условия

Активация на акаунт