Дискова херния - 19

  • 59 327
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 20 157
При мен е от алергия, проблем с евстахиевата тръба.

# 706
  • Мнения: 7 907
Следствие от алергия, което си влачиш, или само от време на време? На унг ли да ходя? Лечение има ли? Извинявам се, че те засипвам с въпроси Blush

# 707
  • Мнения: 20 157
Влача я отдавна, на унг, да, но чак четвъртия лекар обърна внимание на нещата. Ами антиалергични хапчета, капки, и периодичното им включване при влошаване. Но при мен са стари нещата и няма пълно оправяне.

# 708
  • Мнения: 7 907
Много благодаря, беше ми полезна тази информация Heart

# 709
  • Мнения: 1 226
За хрупащия врат дето и на мен така ми е омръзнал мога да ви препоръчам едно хомеопатично лекарство, снощи взех и днес нямам. Който иска да вярва. Актеа рацемоза 9 се казва. Пет топченца под езика се смучат, спазва се правилото 15 минути преди и след приема не се яде, пие, пуши.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 623
При мен също често крущи врата точно като триещо се счупено стъкло. Ужасно е. Дадоха ли ви обяснение на какво се дължи и може ли да се предприеме нещо, за да спре?

# 711
  • Мнения: 2 068
И при мен пука и скърца врата, а ушите и те пукат но си мислех, че е заради проблемите ми с вестибуларния апарат.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте, мина ми ямр-то. Не беше особено приятно, но се изтрайва. Може ли коментар и препоръка как да действам, ако някой има сходни проблеми?   Разбира се ще продължа с невролог.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Без да съм доктор и без да имам претенции,но не прочетох нищо страшно.Протрузии има всеки трети човек...

# 714
  • София
  • Мнения: 2 623
И на мен не ми звучат много страшно нещата засега, но не мога да си обясня симптомите, които започнаха преди 5-6 години- болка във врата и раменете, хрущене, изтръпване на лява ръка и крак от време на време, поява на  "мушички"в очите и това, което ме притеснява най-много- виенето на свят, което се появи последните 2 седмици. Ще видя какво ще коментира невроложката. Не знам дали не е добре да направя ЕМГ и доплер

# 715
  • Мнения: 481
И на мен не ми звучат много страшно нещата засега, но не мога да си обясня симптомите, които започнаха преди 5-6 години- болка във врата и раменете, хрущене, изтръпване на лява ръка и крак от време на време, поява на  "мушички"в очите и това, което ме притеснява най-много- виенето на свят, което се появи последните 2 седмици. Ще видя какво ще коментира невроложката. Не знам дали не е добре да направя ЕМГ и доплер
Електромиография, доплер, противовъзпалителни медикаменти, процедури с физиотерапевт, милгама н или б12, пазете се и от студа, обличайте се добре.

# 716
  • Мнения: 2 318
Според физиотерапевтката една протузия може да създаде по голям дискомфорт и болка от хернията. Пази се и се движи. Статичната офис поза явно е бичът на гръбнака.

# 717
  • София
  • Мнения: 2 623
Според физиотерапевтката една протузия може да създаде по голям дискомфорт и болка от хернията. Пази се и се движи. Статичната офис поза явно е бичът на гръбнака.
Наистина е ужасно. Честно казано при тези оплаквания очаквах по-големи гадости. Нищо чудно и надолу по гръбнака да имам проблеми, но там поне засега не ме боли. За жалост професията ми е такава, че почти по цял ден съм на компютъра. Правя упражения за разтягане, които ми бяха показани от физиотерапевт, но така и не получих еднозначен отговор дали мога да правя упражнения с леки тежести. Имам нужда от малко натрупване на мускули в горната част на тялото и не знам как ще стане без натоварване. Тази глава трябва да я държи някой😂

# 718
  • Мнения: 2 239
Ами определено протрузиите си болят доста понякога. Аз за себе си съм установила, че един-два дни да намаля движението и болката се връща лека-полека. Трябва всеки ден умерено поне 30мин/1ч разходки - при наличието на време разбира се и някакви упражнения.
Колкото до тежестите - аз преди да забременея тренирах и с гирички и с пудовка. Така че не виждам проблем, стига постепенно да ги вкарате в упражненията и да не се пресилвате отведнъж.

# 719
  • Мнения: 2 318
Ох, упражненията......ставам сутрин, пия кафе и 30/40минути тренировка. Станали са като част от мен и сутрешният ми ритуал. Сякаш не мога да се събудя без тях Grinning Само където ставам с половин час по -рано за да успея да сколасам и да отида на работа.

Общи условия

Активация на акаунт