Дискова херния - 19

  • 59 376
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 226
Мен пък от упражнения повече ме боли.

# 721
  • Мнения: 414
Мен пък от упражнения повече ме боли.

Важно е упражненията да са подходящи за твоя случай. Няма универсално решение.

Правя упражения за разтягане, които ми бяха показани от физиотерапевт, но така и не получих еднозначен отговор дали мога да правя упражнения с леки тежести. Имам нужда от малко натрупване на мускули в горната част на тялото и не знам как ще стане без натоварване.
При целодневна работа на бюро аз съм забелязала, че ставане на всеки час и съвсем леки упражнения за няколко минути помагат много, в комбинация с всекидневната тренировка.
Има много упражнения за горна част на тялото, които не изискват тежести, според мен можете да почнете така, внимателно, по-натам могат да се добавят леки тежести.

# 722
  • Мнения: 2 239
Мен пък от упражнения повече ме боли.

Да, много е важно на какъв етап е хернията/протрузията. Аз в периода, в който не можех да стоя права или да ходя дълго време почти нищо не правех, защото от всички зверски ме болеше - от стоене, от седене, от ходене, пък от упражнения да не говорим.. И вече като болката намаля тогава започнах лека полека. Като първоначално правих само ето тези сутрин и вечер. За моя проблем много добре повлияха.
https://www.youtube.com/watch?v=HoTn_3pKXdY&ab_channel=%D0%9 … D0%B2%D1%8C%D0%B5

# 723
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Някой ползвал ли е. Какъв беше ефекта?

# 724
  • Мнения: 20 157
[ Като първоначално правих само ето тези сутрин и вечер. За моя проблем много добре повлияха.
https://www.youtube.com/watch?v=HoTn_3pKXdY&ab_channel=%D0%9 … D0%B2%D1%8C%D0%B5
И аз тези ги правя за загрявка.

# 725
  • Мнения: 481
Здравейте, имам усещането, че имам нещо като междуребрена невралгия, отделно ме боли и кръста, гръбначния стълб и гърба. Лявата ми ръка често изтръпва. От 4 години съм така. Правила съм ямр на шийни прешлени. Според ямр съм ак, а според рентгена има изменения.. шипове на дискове ц4 и ц5. Една невроложкя ми беше казала, че като ми гледа стойката и походката и според нея имам на кръста хернии. Отделно съм с плоскостъпие. С настъпването на зимата, разнасянето на бебето.. 10 кг и ме боли постоянно. Какво бихте ме посъветвали, правих упражнения вкъщи, но ме боли много от тях. Преди години ходих на физиотерапия и лежах на системи в Св. София. Основна диагноза.. увреждане на шийните коренчета..алмирал, милгама, трамал, нолпаза, манитол, мускулно инжекции б12 , това ми бяха вливките и се чувствах добре за кратък период от време.
Физиотерапия и милгама са ми предписанията при настъпване на пролет и есен.
Там ми правиха и електромиография.
Става дума за март месец 2018, пак си спомням, че беше студено. Ходих и на физиотерапия в Овча Купел , а преди това в Света София, успоредно с лечението.
Начални спондилозни изменения в ц4 и ц5. Изгладена е шийната лордоза, на ниво ц4 и ц5 преминава в кифоза.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 08:35 от Елеонора Йорданова 684972

# 726
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Елеонора Йорданова 684972, преди време rosi cat беше споделила как се лекува от болките.
https://bg-mam.ma/p/1047032/37933192
От две седмици ме мъчи рамото (завивах винт и нещо изхрущя). Мазах с Тендивал и Карипаин гел - временен ефект.
През почивните дни ще пробвам с лук (предполагам, че миреше) Ако имам подобрение ще споделя Hands V

# 727
  • София
  • Мнения: 9 919
По ЗК даваха за 7 дни престой - 8 дни болничен. Ако искам да остана повече - как се процедира?
Преди 2 месеца съм ходил на физ-я в частна клиника - ще ми свърши ли работа за пред санаториума - или трябват снимки...? Ще взема бележка от там.
 Ехографията важи ли?

ПП:    В или около София къде е за предпочитане за стационар (или полустационар)?

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 16:20 от Starrydream

# 728
  • Мнения: 177
Здравейте, включвам се с мнение за СБР Орфей - Девин, бях там от 11 до 18 януари. Персонала е много любезен, базата е модерна, по две легла в стая, има собствена баня, тераса нямаше, телевизор и интернет има. Храната е доста добра. На мен ми изписаха магнит, нагряване с лампа, кал и вана с перлена подложка през ден ( за 7 дни направих 4 кал и 3 вани). Дадоха ми талон, с който можех да ползвам спа центъра, и лечебния басейн там от 8:30 до 20:30. Има и страхотно джакузи, с което си правех воден масаж. Но навсякъде беше много студено. Нямаше централно парно, в стаята бяха включили калорифер, който нищо не топлеше. От външната врата  и прозорците вееше доста.  Коридорите не бяха отоплени и беше адски студено. Докато се придвижиш от стаята до мястото за процедурите и обратно, направо измръзваш. А и в стаите, където ти правят процедурите с кал и вана, трябва да си по бански,и там беше доста студено. Общо взето се намръзнах много, никъде не ти се ходи и не ти се прави нищо, като знаеш че ще мръзнеш навсякъде. За лятото може да е добре, но зимата не препоръчвам да се ходи там.

# 729
  • Мнения: 142
Здравейте на всички. Вече няколко часа чета старите теми, новата и общо взето куп информация. Моля, ако някой се е оперирал от дискова херния при доктор Спириев в Токуда да сподели мнение. От години рядко се обажда болка в кръста, но от лятото започна все по-често. След това премина по целия ляв крак. Ходех на физиотерапия, пих Мидокалм, Троксикам, но само временно облекчение. Последните два месеца съм с постоянни болки в кръста, изтръпване на крака, живота ми се върти около тази зверска болка. Преди няколко дни направих ЯМР и резултатите не са добри. Вече двама лекари ми препоръчват операция и единият в точно д-р Тома Спириев от Токуда. Въпреки страховете си май клоня към това да му се доверя.Усещам колко слаба и изнервена ме прави болката и колко по-трудно става всеки ден. Имам две деца за които се грижа сама и искам час по-скоро да се върна към нормалния си живот. Моля ви да споделите мнение

# 730
  • Мнения: 20 157
За първи път го чувам, не е от известните.
Съвета ми е, щом ще се оперирате, да си направите консултация с поне двама неврохирурга.

# 731
  • Мнения: 534
Здравейте.Имам нужда от помощ.Мъжът ми изкара лек инсулт.На 50 години е.Събуди се от силен световъртеж и прилошаване.Кръвното 140/90.Лежа в болницата,скенера е хубав,изследванията  също.На снимка на шиини прешлени има изменения.Според докторката може да е от прешлените.Изписаха го с лекарства за инсулт.Търся препоръкиза лекар който да вземе нещата присърце.Да ни насочи дали да.правим ядрено магнитен,дали трябва да правим процедури.От Казанлък сме но няма проблем да пътуваме.

# 732
  • Мнения: 205
Здравейте на всички. Вече няколко часа чета старите теми, новата и общо взето куп информация. Моля, ако някой се е оперирал от дискова херния при доктор Спириев в Токуда да сподели мнение. От години рядко се обажда болка в кръста, но от лятото започна все по-често. След това премина по целия ляв крак. Ходех на физиотерапия, пих Мидокалм, Троксикам, но само временно облекчение. Последните два месеца съм с постоянни болки в кръста, изтръпване на крака, живота ми се върти около тази зверска болка. Преди няколко дни направих ЯМР и резултатите не са добри. Вече двама лекари ми препоръчват операция и единият в точно д-р Тома Спириев от Токуда. Въпреки страховете си май клоня към това да му се доверя.Усещам колко слаба и изнервена ме прави болката и колко по-трудно става всеки ден. Имам две деца за които се грижа сама и искам час по-скоро да се върна към нормалния си живот. Моля ви да споделите мнение

banga,  докторите не ти ли предложиха лечение с кортикостероиди? Кортикостероидите имат много странични ефекти, но все пак не е като операция. Лечението се провежда в болница обикновено за седмица. Можеш да се консултираш с невролог в Болница Свети Наум на 4 километър.
Желая ти успешно лечение!

# 733
  • Мнения: 142
Здравейте на всички. Вече няколко часа чета старите теми, новата и общо взето куп информация. Моля, ако някой се е оперирал от дискова херния при доктор Спириев в Токуда да сподели мнение. От години рядко се обажда болка в кръста, но от лятото започна все по-често. След това премина по целия ляв крак. Ходех на физиотерапия, пих Мидокалм, Троксикам, но само временно облекчение. Последните два месеца съм с постоянни болки в кръста, изтръпване на крака, живота ми се върти около тази зверска болка. Преди няколко дни направих ЯМР и резултатите не са добри. Вече двама лекари ми препоръчват операция и единият в точно д-р Тома Спириев от Токуда. Въпреки страховете си май клоня към това да му се доверя.Усещам колко слаба и изнервена ме прави болката и колко по-трудно става всеки ден. Имам две деца за които се грижа сама и искам час по-скоро да се върна към нормалния си живот. Моля ви да споделите мнение

banga,  докторите не ти ли предложиха лечение с кортикостероиди? Кортикостероидите имат много странични ефекти, но все пак не е като операция. Лечението се провежда в болница обикновено за седмица. Можеш да се консултираш с невролог в Болница Свети Наум на 4 километър.
Желая ти успешно лечение!
Благодаря!
Не съм опитала кортикостероиди.
Днес говорех с неврохирурга и в неделя ще постъпя за операция в Токуда. Реших, че няма смисъл да отлагам и нямам сили за опити

# 734
  • Мнения: 481
Здравейте на всички. Вече няколко часа чета старите теми, новата и общо взето куп информация. Моля, ако някой се е оперирал от дискова херния при доктор Спириев в Токуда да сподели мнение. От години рядко се обажда болка в кръста, но от лятото започна все по-често. След това премина по целия ляв крак. Ходех на физиотерапия, пих Мидокалм, Троксикам, но само временно облекчение. Последните два месеца съм с постоянни болки в кръста, изтръпване на крака, живота ми се върти около тази зверска болка. Преди няколко дни направих ЯМР и резултатите не са добри. Вече двама лекари ми препоръчват операция и единият в точно д-р Тома Спириев от Токуда. Въпреки страховете си май клоня към това да му се доверя.Усещам колко слаба и изнервена ме прави болката и колко по-трудно става всеки ден. Имам две деца за които се грижа сама и искам час по-скоро да се върна към нормалния си живот. Моля ви да споделите мнение

banga,  докторите не ти ли предложиха лечение с кортикостероиди? Кортикостероидите имат много странични ефекти, но все пак не е като операция. Лечението се провежда в болница обикновено за седмица. Можеш да се консултираш с невролог в Болница Свети Наум на 4 километър.
Желая ти успешно лечение!
Благодаря!
Не съм опитала кортикостероиди.
Днес говорех с неврохирурга и в неделя ще постъпя за операция в Токуда. Реших, че няма смисъл да отлагам и нямам сили за опити
Успех. Ти си боец. Аз от Токуда имам само добри впечатления.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт