Дискова херния - 19

  • 59 170
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 17
fintiflushkaa при кого ходи първоначално в Софиямед за да ти насочат правилно лечението ?

Скенер, ренген и първи 7 дни рехабилитация през октомври 2019 - Парашкевов 5та градска - без промяна в състоянието. ( той ми бе препоръчан)
След месец и половина влошаване на болките в краката и будене нощем сама си взех направление от личната и си избрах на случаен принцип Софиямед - др. Краликова - физиотерапевт, която назначи 7 дни рехабилитация и след това невролог, които пак избрах случайно, а именно Герасимов - имаше свободен час.

# 196
  • Мнения: 20 144
Каква рехабилитация правихте, физиотерапия или нещо друго?

# 197
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
fintiflushkaa,най-добре да смениш този доктор.Няма как след 10 дена лечение с лекарства да си като нова,а дисковата херния за да калцира са нужни към 2-3 год.Освен това е важно дали ще калцира на правилното място,а не върху нерва да речем.На балнеолечение всички ходим,на много хора е помогнало,така,че няма как да е глупост.Някои така си се поддържаме с години,а също и с упражнения.По-скоро от лекарства аз лично никаква полза не видях.

# 198
  • Мнения: 17
Каква рехабилитация правихте, физиотерапия или нещо друго?
Първи 7: фореза, магнит, масаж
Втори 7 : ултразвук, интеферетен ток, гиманстика

fintiflushkaa,най-добре да смениш този доктор.Няма как след 10 дена лечение с лекарства да си като нова,а дисковата херния за да калцира са нужни към 2-3 год.Освен това е важно дали ще калцира на правилното място,а не върху нерва да речем.На балнеолечение всички ходим,на много хора е помогнало,така,че няма как да е глупост.Някои така си се поддържаме с години,а също и с упражнения.По-скоро от лекарства аз лично никаква полза не видях.

И аз така мисля.
Планувам това да са последните хапчета, които пия и след това да отида на балнеолечение.
И се надявам това да помогне и да забравя за някой друг месец за болка.

П. С: вчера ми биха първата инжекция и тази нощ пак се събудих, а от гела намазах само на коляното и сам по себе си адски дразни, защото загряво силно и седи много мазно дълго време..

Помеждодругото за Волтарен ми каза, че изобщо не прониква до проблема.

# 199
  • Мнения: 20 144
...

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 01:10 от Lemy

# 200
  • Мнения: 2 237
По принцип масажите не трябва да се правят като има болка. Аз така си докарах състоянието до много зле като първо отидох да ми правят уж лечебен масаж и после почнах с физиото. И от масажите стана доста зле.
Жената във физиотерапията ми обясни стъпките при възпален нерв - първо се установява проблема къде е точно, после се взимат противовъзпалителни при повечето случаи, като почне да утихва възпалението се почва физиотерапията / там пак ще има леко раздразнение, което би трябвало да отшуми/ и като се мине физиото се почива 10-15дни да се види някакъв резултат. И чак тогава евентуално може масажи.

# 201
  • Мнения: 55
Здравейте! Новичка съм. Като ви чета, намирам сходни симптоми, но нищо по това, което конкретно търся в момента.
Накратко - диагностицирана херния с ЯМР на L5/S1, имам и няколко протрузии. На мястото L5/S1 диска изцяло е излязъл, между прешлените няма нищо, поради което и в тях има дененеративни промени.
При две консултации с неврохирурзи дотук и двамата категорично са за операция, само че единият твърди, че са нужни импланти, за да държат прешлените раздалечени, другият казва, че няма нужда от импланти. Възможно било двата прешлена да срастнат и това не би довело до проблем.
Някой в подобен казус или наскоро минал операция с импланти да ми разясни, или... да ми препоръчате лекар в София за консултация, но да не е в Иван Рилски, там вече минах.
Не че не съм доволна от консултацията в Иван Рилски, просто искам да чуя и друго мнение.
Някой подлагал ли се е на операция с импланти и има ли лекар във форума...
Много въпроси зададох, но има много неизвестни пред мен.

# 202
  • Мнения: 17
Здравейте,
някой ползвал ли е водната рехабилитация на Виктория Спа и какво Ви е мнението?

# 203
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте! Новичка съм. Като ви чета, намирам сходни симптоми, но нищо по това, което конкретно търся в момента.

При две консултации с неврохирурзи дотук и двамата категорично са за операция, само че единият твърди, че са нужни импланти, за да държат прешлените раздалечени, другият казва, че няма нужда от импланти. Възможно било двата прешлена да срастнат и това не би довело до проблем.
Някой в подобен казус или наскоро минал операция с импланти да ми разясни, или... да ми препоръчате лекар в София за консултация, но да не е в Иван Рилски, там вече минах.
Не че не съм доволна от консултацията в Иван Рилски, просто искам да чуя и друго мнение.
................
Пишеш, че се  изразява мнение за имплатни....май нямаш избор, операция те чака. Имплантите добре ще държат гръбнака от една страна, това е тежката артилерия и може завинаги да се решат проблемите, от друга това е последната мярка, която може да се приложи, след това няма повече какво да се предложи. Консултация, разбира се, че трябва още една, която да е категорична бих направила при д-р Пранджев и д-р Хаджиангелов във ВМА. д-р Хаджиангелов зная, че има свободен прием от 17 часа някъде в самата болница е кабинета, но точно не мога да кажа къде е. Споделям го, защото мои близък е опериран от двамата в екип и е с перфектна операция. Лично аз бих заложила окончателно на мнението на Хаджиангелов.
Сетих се и за още един доктор, затова допълвам на който може да се разчита , това е ....излезе ми името от акъла, ей сега се сетих и...зацепих......ще го напиша по-късно задължително, ако някой се сега да го напише, дава консултации в "Спектър".... оф....Сетих се - проф Венелин Герганов

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 14:35 от marchеva14

# 204
  • в пустинята
  • Мнения: 191
Здравейте! Новичка съм. Като ви чета, намирам сходни симптоми, но нищо по това, което конкретно търся в момента.
Накратко - диагностицирана херния с ЯМР на L5/S1, имам и няколко протрузии. На мястото L5/S1 диска изцяло е излязъл, между прешлените няма нищо, поради което и в тях има дененеративни промени.
При две консултации с неврохирурзи дотук и двамата категорично са за операция, само че единият твърди, че са нужни импланти, за да държат прешлените раздалечени, другият казва, че няма нужда от импланти. Възможно било двата прешлена да срастнат и това не би довело до проблем.
Някой в подобен казус или наскоро минал операция с импланти да ми разясни, или... да ми препоръчате лекар в София за консултация, но да не е в Иван Рилски, там вече минах.
Не че не съм доволна от консултацията в Иван Рилски, просто искам да чуя и друго мнение.
Някой подлагал ли се е на операция с импланти и има ли лекар във форума...
Много въпроси зададох, но има много неизвестни пред мен.
Здравейте. С два импланта на шията сьм, вече 2 г. Добре сьм. 10 000 лв. Ми струват и 6 часова операция. От 3 м. Сьм оперирана на ниво L5s1, с премазан сед. Нерв в тежко сьстояние, получих пареза на целия крак и нечовешки болки. 2000 лв. За Гел, и сега сьм добре, с лека пареза на глезена, която ще премине. Доктор Борислав Калнев-Неврохирургия Пещ. Шосе, ме спаси два пьти от Парализа. Най добрия! Златни му рьце

# 205
  • Мнения: 81
Здравейте! Преди няколко седмици ме заболя кръста и отидох на лекар. Случва ми се за втори път, предният път беше миналото лято и премина набързо. След скенера се оказа, че на ниво L5-S1 се намира медианна дискова херния. Както и образни данни за лумбализация на S1 _с данни за LSTV. Предписаха ми инжекции профенид и още нещо, от които само ме боли повече. А сега ми предлагат да вляза в болница.

# 206
  • Мнения: 38
Здравейте! Как да започна... честно казано вече не знам какво се случва с мен. 
През септември си ударих главата челно и тилно. В последствие имах разместен 3-ти прешлен. Носих шина за 1 седмица, както ми бяха казали в пирогов. След като махнах шината болките които първонячално имах продължиха. Болката беше от дясната страна на главата и зад окото. През повечето време имах остра болка в окото и понякога даже зрението ми се замъгляваше. Отидох на очен, но с окото нямаше нищо нередно и ме препратиха на невролог.Продължих да нося шината за врат още 1 месец. Невроложката ми предписа противовъзпалително и успокояващо.
От време на време получавах мигренозни пристъпи съпътствани с влошено зрение. Беше ми непонятно как след толкова време от инцидента проблемите са налице. 
В началото на декември болките продължиха и това ме накара да сменя невролога. Отидох при частен невролог и той ми препоръчя да си няправя ЯМР на главен мозък. През целите 3 месеца откакто се ударих имах едно леко трептене на долния клепач.
По Коледа се появи и мравучкане по крайниците. За моя жалост погледнах симтомите и единственото което излизаше е Множествена склероза. Вече бях убедена, че има общо с това. Направих ЯМР и кръвни изледвания в началото на януари и не излезе нищо. Неврологът ме препрати на психиатър. Предписаха ми лирика и велаксин, но мравучкането и трептенето продължават.
Единственото което ми остава е да се посъветвам с вас.

# 207
  • в пустинята
  • Мнения: 191
Здравейте! Преди няколко седмици ме заболя кръста и отидох на лекар. Случва ми се за втори път, предният път беше миналото лято и премина набързо. След скенера се оказа, че на ниво L5-S1 се намира медианна дискова херния. Както и образни данни за лумбализация на S1 _с данни за LSTV. Предписаха ми инжекции профенид и още нещо, от които само ме боли повече. А сега ми предлагат да вляза в болница.
Влизай в болницата! Там успокояват, не чакай, стигнах до пареза, сега вече и оперирана

# 208
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте! Как да започна... честно казано вече не знам какво се случва с мен. 
През септември си ударих главата челно и тилно. В последствие имах разместен 3-ти прешлен. Носих шина за 1 седмица, както ми бяха казали в пирогов. .............................

По Коледа се появи и мравучкане по крайниците. За моя жалост погледнах симтомите и единственото което излизаше е Множествена склероза. Вече бях убедена, че има общо с това. Направих ЯМР и кръвни изледвания в началото на януари и не излезе нищо. Неврологът ме препрати на психиатър. Предписаха ми лирика и велаксин, но мравучкането и трептенето продължават.
Единственото което ми остава е да се посъветвам с вас.
Лошото е, че когато един невролог не знае какво ни има, не може да отгатне загадката и за да не е капо ни праща по психиатри и т.н.,  които изписват , естествено , че нещо трябва да изпишат, тежки и ненужни лекарства, това е моето лично мнение и не желая да влизам в реплики с който и да било. За такъв вид херния, шийна , най-добър за момента е проф. Венелин Герганов, това му е тясната специалност и бих направила при него консултация. Консултацията е 100 лв в Образна диагностика "Спектър". - София до Парк Хотел, с/у руското посолство, как се казваше този булевард...не си спомням, след телевизионната кула още нагоре и в ляво е хотела, веднага след него е "Спектър". Той, проф. Герганов,  не работи с направления.

# 209
  • Мнения: 5 262
teddy_music и fen4e22 може ли да ми кажете кой лекар ви препоръча скенера и къде направихте скенер и кой разчете резултата ?

Общи условия

Активация на акаунт