Дискова херния - 19

  • 57 333
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 24
Здравейте, предварително се извинявам, ако не е тук мястото, където да задам въпроса си.
От съвсем скоро съм с официална (след като 10 години търпях и не отидох на лекар...)диагноза дискова херния, която се е калцирала и съответно притиснала нерв. Та на първо време ми препоръчаха йога, пилатес и ходене в Павел Баня. Изобщо не съм запозната, как се случва. Видях на първа страница клиничните пътеки, по които се ходи, но искам да проуча как става на свободен прием. Къде изобщо се ходи, в хотел или санаториум, навсякъде ли предлагат процедури...? Изобщо всяка препоръка и информация би ми била от полза.
Благодаря!

# 226
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния
Чела съм, че болка на разстояние два пръста от пъпа може да е от панкреаса. Ако имате някакви проблеми със стомаха, консултирайте се с доктор. Но може би не е изключено да е и от хернията
Мен ме болеше в областта на апандисита, който ми е изрязан в детска възраст. Мислех дали не е свързано със стомаха и червата, но лекарка ми каза, че може да е и от дисковата херния, защото прищипването на нерва може да се излъчва от гърба към тази област.

# 227
  • Мнения: 100
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния
Чела съм, че болка на разстояние два пръста от пъпа може да е от панкреаса. Ако имате някакви проблеми със стомаха, консултирайте се с доктор. Но може би не е изключено да е и от хернията
Мен ме болеше в областта на апандисита, който ми е изрязан в детска възраст. Мислех дали не е свързано със стомаха и червата, но лекарка ми каза, че може да е и от дисковата херния, защото прищипването на нерва може да се излъчва от гърба към тази област.
Болката я усештам от самия кръс изтръпване имам и по краката и тая болка която ви казах ми е от дясно все едно яйчник ме боли имам и предърпване към самия пъп

# 228
  • Мнения: 2 232
Напълно възможно е да те боли и яйчника. Моята невроложка ми каза, че болката се предава и натам, особено ако имаш притиснат или възпален нерв. Blush
Както и преди цикъл може да те наболява кръста една идея повече.

# 229
  • Мнения: 100
Напълно възможно е да те боли и яйчника. Моята невроложка ми каза, че болката се предава и натам, особено ако имаш притиснат или възпален нерв. Blush
Както и преди цикъл може да те наболява кръста една идея повече.
Имам и парене по целия гръб кръс и бедрата от пред вече ми писна

# 230
  • Мнения: 756
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния
Чела съм, че болка на разстояние два пръста от пъпа може да е от панкреаса. Ако имате някакви проблеми със стомаха, консултирайте се с доктор. Но може би не е изключено да е и от хернията
Мен ме болеше в областта на апандисита, който ми е изрязан в детска възраст. Мислех дали не е свързано със стомаха и червата, но лекарка ми каза, че може да е и от дисковата херния, защото прищипването на нерва може да се излъчва от гърба към тази област.
Болката я усештам от самия кръс изтръпване имам и по краката и тая болка която ви казах ми е от дясно все едно яйчник ме боли имам и предърпване към самия пъп
Аз съм така. Ходих на гинеколог, не е от там. Имам камъни в бъбрека, които сега ще разбивам, но съм почти сигурна, че е от кръста.

# 231
  • София
  • Мнения: 163
Здравейте, дами!
Почти два месеца след операцията ми, се чувствам много добре. Стъпалото ми си възвърна напълно чувствителността, нямам изтръпване и болки, само съвсем леки в кръста, ако се натоваря повече. Първите две седмици след операцията полежах повече, но сега се чувствам супер, даже се върнах на работа. Искам да дам кураж на всички, при които се налага операция, че не е страшно и най-вече, че така ужасната болка я няма. Следващата седмица ще правя физиотерапия, предвиждам и на балнео да отида пролетта.
Бъдете здрави и без повече болки!

ПП кристалин, ти как си?

# 232
  • Мнения: 100
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния
Чела съм, че болка на разстояние два пръста от пъпа може да е от панкреаса. Ако имате някакви проблеми със стомаха, консултирайте се с доктор. Но може би не е изключено да е и от хернията
Мен ме болеше в областта на апандисита, който ми е изрязан в детска възраст. Мислех дали не е свързано със стомаха и червата, но лекарка ми каза, че може да е и от дисковата херния, защото прищипването на нерва може да се излъчва от гърба към тази област.
Болката я усештам от самия кръс изтръпване имам и по краката и тая болка която ви казах ми е от дясно все едно яйчник ме боли имам и предърпване към самия пъп
Аз съм така. Ходих на гинеколог, не е от там. Имам камъни в бъбрека, които сега ще разбивам, но съм почти сигурна, че е от кръста.
Днес въм вече по добре благодарение на един мой приятел който ми препоръча едни сръбски хапчета казват се Раптен още от първия прием се почуствах добре неговата майка е с проблем като нашия та ми донесе 5 хапчета да ги пробвам и ппределено ще ги поръчам и аз

# 233
  • София
  • Мнения: 11 666
Здравейте някой от вас имал  ли е болки в пъпа от дискова херния
............
Днес въм вече по добре благодарение на един мой приятел който ми препоръча едни сръбски хапчета казват се Раптен още от първия прием се почуствах добре неговата майка е с проблем като нашия та ми донесе 5 хапчета да ги пробвам и ппределено ще ги поръчам и аз
Хм.... ми това е Диклофенак Дуо, нищо нова, има го във всяка аптека.. В Македония вероятно е под друго наименование,  защото там се произвежда, като Раптен,  което е равно на  Диклофенак и съответните милиграми, най-често използвано е 75 мг.

# 234
  • Мнения: 45
Здравейте,
Аз съм с диагноза дискова херния L5 S1,ходих до Турция на ЯМР.След ,като видяхме резултата и съвета на доктора реших да се оперирам веднага.Днес е 4ти ден от операцията.Струваше ми 1200 евро.Много съм доволен от клиниката и лекаря,подържаме връзка.Чувствам се по-добре но продължавам да имам от време на време болки в крака и кръста.Бавно ще отшумят ми каза Док.
Колко струват такива операции в БГ ?

# 235
  • в пустинята
  • Мнения: 187
Здравейте,
Аз съм с диагноза дискова херния L5 S1,ходих до Турция на ЯМР.След ,като видяхме резултата и съвета на доктора реших да се оперирам веднага.Днес е 4ти ден от операцията.Струваше ми 1200 евро.Много съм доволен от клиниката и лекаря,подържаме връзка.Чувствам се по-добре но продължавам да имам от време на време болки в крака и кръста.Бавно ще отшумят ми каза Док.
Колко струват такива операции в БГ ?
2000 лв. Струва гела, другото го поема касата

# 236
  • Мнения: 45
Благодаря за отговора.На мен гел не са слагали.Микродисектомия ми правиха.

# 237
  • в пустинята
  • Мнения: 187
Благодаря за отговора.На мен гел не са слагали.Микродисектомия ми правиха.
какво е това?

# 238
  • Мнения: 45
Микродискектомия
Терминът "микродискектомия" (микрохирургична дискектомия, микроскопска дискектомия) представлява отстраняването на хернииралата част на интервертебралния диск с минимален кожен разрез, посредством хирургичен микроскоп под голямо увеличение и с помощта на специални микрохирургични инструменти.

Основните принципи на микрохирургията са запазване максимално анатомичната цялост на тъканите. Оперативният разрез е без козметичен дефект. Така определена тази техника попада в графата „минимално инвазивни методи”
https://youtu.be/eW8zI_ib1-w

# 239
  • в пустинята
  • Мнения: 187
Микродискектомия
Терминът "микродискектомия" (микрохирургична дискектомия, микроскопска дискектомия) представлява отстраняването на хернииралата част на интервертебралния диск с минимален кожен разрез, посредством хирургичен микроскоп под голямо увеличение и с помощта на специални микрохирургични инструменти.

Основните принципи на микрохирургията са запазване максимално анатомичната цялост на тъканите. Оперативният разрез е без козметичен дефект. Така определена тази техника попада в графата „минимално инвазивни методи”
https://youtu.be/eW8zI_ib1-w
При мен е сьщото, само, че слагат гел

Общи условия

Активация на акаунт