Дискова херния - 19

  • 59 124
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 63
Здравейте! Преди два дни ми откриха дискова херния,шипове и изкривяване на гръбначния стълб в долната част!Личният лекар ми изписа днес Милгама,Магнерот и Вимово !!!От два дни чета вашите мнения и коментари за  дискова херния ,но никой не споменава да е приемал Вимово!!! Четох за него доста лоши отзиви,а и в самата листовка има безброй нежелани реакции!!! Моля,ако някой има мнение за него,да го сподели!!! Благодаря и успешен ден!!!

# 271
  • Мнения: 20 136
Макар, че са изписани стандартни неща, не ли по-добре невролог да ви проведе лечението.
Иначе Вимово е Нспв с протектор за стомаха. Всички Нспв-та, са с един куп странични ефекти, но понякога се налага да се пият.

# 272
  • Мнения: 63
Макар, че са изписани стандартни неща, не ли по-добре невролог да ви проведе лечението.
Иначе Вимово е Нспв с протектор за стомаха. Всички Нспв-та, са с един куп странични ефекти, но понякога се налага да се пият.
Точно затова зададох въпроса си тук, тъй като не бях изпратена на невролог!!! Благодаря за отговора,но наистина ме притеснява това Вимово....

# 273
  • Мнения: 1 893
Здравейте!
От скоро чета темата, тъй като съм с болки в кръста, десния крак и седалищния нерв.
В понеделник съм на ЯМР за изследване на лумбо сакрална област.
Извинявам се за въпроса, който ще задам,  но пиша тук,  защото смятам,  че ще получа отговор от повече хора.
Четох доста мнения/ не тук/, че самото изследване е свързано с неприятни изживявания,  предвид тясното пространство,  а също така и, че след процедурата се появява  гадене, световъртеж или замайване.  Притеснена съм много.
Бихте ли споделили как точно се провежда изследването, през цялото време ли си вътре в апарата, колко време продължава процедурата и наистина ли горепосочените симптоми се проявяват.
Предварително благодаря!

# 274
  • Мнения: 19 289
Няма нищо страшно. Затваряш очите преди да те пъхнат и си мислиш за нещо хубаво. Отваряш ги след като те извадят.
Чува се едно тракане.
Няма никакви симптоми след това. Все едно да получиш замайване,  ако се напъхаш под леглото у вас и ти пуснат висока музика.
Около 20-25мин продължава.

# 275
  • София
  • Мнения: 29
Някой знаели как се пият Протеолитичните Ензими, всичките заедно ли се пият или една опаковка като свърши почваш тогава другата?
Тези четири са от стари постове във форума
Bromelain     
Papaya Enzyme   
Serrapeptase     
Nattokinase     

Благодаря предваротелно

Пият се заедно, 1 час преди или 2 след храна(включва и мляко/сметана в кафето), поне 3 пъти на ден.
Започва се постепенно, т.е първо се пробва дали няма да има проблем(някои хора имат проблем със стомаха от тях) - по едно от вид по един път първия ден, после трите  1-2 пъти на следващия, ако няма оплаквания, се минава на основната схема. Ако възникват някакви неразположения се намаля приема.

Serrapeptase, 120,000 SPU (serratiopeptidase activity units)
Nattokinase, 2,000 FUs(enzyme activity in fibrinolytic units)
Bromelain, 2400 GDU/g(Gelatin Digesting Units - a measure of proteolytic (protein digesting) activity)

# 276
  • Мнения: 2 236
Баща ми пиеше Вимово и беше доволен, болката му отшумя и нямаше странични ефекти като болка в стомаха и т.н
Със сигурност е по-безобидно от Диклофенак дуо.

# 277
  • Мнения: 20
Здравейте!
От скоро чета темата, тъй като съм с болки в кръста, десния крак и седалищния нерв.
В понеделник съм на ЯМР
Скрит текст:
за изследване на лумбо сакрална област.
Извинявам се за въпроса, който ще задам,  но пиша тук,  защото смятам,  че ще получа отговор от повече хора.
Четох доста мнения/ не тук/, че самото изследване е свързано с неприятни изживявания,  предвид тясното пространство,  а също така и, че след процедурата се появява  гадене, световъртеж или замайване.  Притеснена съм много.
Бихте ли споделили как точно се провежда изследването, през цялото време ли си вътре в апарата, колко време продължава процедурата и наистина ли горепосочените симптоми се проявяват.
Предварително благодаря!

Скрит текст:
Скрит текст:
Някой знаели как се пият Протеолитичните Ензими, всичките заедно ли се пият или една опаковка като свърши почваш тогава другата?
Тези четири са от стари постове във форума
Bromelain     
Papaya Enzyme   
Serrapeptase     
Nattokinase     

Благодаря предваротелно

Пият се заедно, 1 час преди или 2 след храна(включва и мляко/сметана в кафето), поне 3 пъти на ден.
Започва се постепенно, т.е първо се пробва дали няма да има проблем(някои хора имат проблем със стомаха от тях) - по едно от вид по един път първия ден, после трите  1-2 пъти на следващия, ако няма оплаквания, се минава на основната схема. Ако възникват някакви неразположения се намаля приема.
[/spoiler]

Serrapeptase, 120,000 SPU (serratiopeptidase activity units)
Nattokinase, 2,000 FUs(enzyme activity in fibrinolytic units)
Bromelain, 2400 GDU/g(Gelatin Digesting Units - a measure of proteolytic (protein digesting) activity)

Lirena - мисля че няма от какво да те е страх, освен ако не стардаш от кулострофобия. Лежиш си, малко е шумно и ако не се лъжа трае около 15 минути, това е при ЯМР. Има и друг CT scan (Computed tomography), компютерна томография, за него не знам, мился че ти вкарва течнос за оцветяване, нямам никаква идея.
Дано да излезе чист, стискам палци.

e.l.i - благодаря за отговора, и аз смятах да ги видя по отделно за странични ефекти и после всичките на куп.
Какви проблеми със стомаха, че от диклофенака си докарах и гастрит?
Папаин - взимала ли си?

# 278
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Здравейте!
От скоро чета темата, тъй като съм с болки в кръста, десния крак и седалищния нерв.
В понеделник съм на ЯМР за изследване на лумбо сакрална област.
Извинявам се за въпроса, който ще задам,  но пиша тук,  защото смятам,  че ще получа отговор от повече хора.
Четох доста мнения/ не тук/, че самото изследване е свързано с неприятни изживявания,  предвид тясното пространство,  а също така и, че след процедурата се появява  гадене, световъртеж или замайване.  Притеснена съм много.
Бихте ли споделили как точно се провежда изследването, през цялото време ли си вътре в апарата, колко време продължава процедурата и наистина ли горепосочените симптоми се проявяват.
Предварително благодаря!

Ще искаш да те вкарат с краката напред.С главата напред и на мен ми беше гадно,тъй като тунела е тесен.Има и паник бутон,но ако го натиснеш ще прекратят изследването,така ,че е по-добре да го изтърпиш.Мен първите пъти ме беше страх,но вече не ,май имам вече 4-5 ЯМР на лумбалните прешлени.

# 279
  • Мнения: 1 893
Благодаря на всички за подкрепата.
Всъщност, това че е тясно ли е най- неприятното? Четох, че било топло, задушно....Ако е така, наистина трудно бих издържала.

# 280
  • София
  • Мнения: 29
Цитат
- благодаря за отговора, и аз смятах да ги видя по отделно за странични ефекти и после всичките на куп.
Какви проблеми със стомаха, че от диклофенака си докарах и гастрит?
Папаин - взимала ли си?

Аз проблеми нямах, с изключение на случаите, в които забравях и пиех кафе с мляко - разхлабва доста, пих ги 2 месеца, с почивка и пак същия ефект като не спазих постепенното въвеждане. При майка ми имаше болки в стомаха и тя не можа да ги пие, но няма установен проблем със стомаха.
При първия курс вземах и папаин, после не. Основния пакет са 3-те ензима.
Не мисля, че самите ензими биха направили сериозен проблем на стомаха, но е добре да се въвеждат бавно при вече съществуващ такъв - т.е по-бавно от стандартната 2-3 дневна схема, а поне за около седмица.
Не помня да съм чела за сериозни странични ефекти от ензими.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 16:40 от e.l.i

# 281
  • Мнения: 19 289
При мен никога не е било задушно. Тясно е да. Тръба е. Аз затова винаги затварям очи още преди да ме вкарат. Миналата година се наложи да правим ямр на детето на 11г и я предупредих да не отваря очи, за да не се паникьоса. Тя пък изобщо не се впечатлила. Гледала  през половината време. Просто трябва спокойствие и неподвижност, за да се проведе успешно изследване.

# 282
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Благодаря на всички за подкрепата.
Всъщност, това че е тясно ли е най- неприятното? Четох, че било топло, задушно....Ако е така, наистина трудно бих издържала.

Напротив студено е винаги.Даже последния път като бях питах защо е така студено,обясниха ми,че на студено трябва да работи апарата.

# 283
  • Мнения: 6 159
Lirena, спокойно ! Всички тук сме оцелели след ЯМР.
 Мога да споделя моето лично мнение и спомен отпреди 10 г.
Никой не ме беше предупредил какво представлява изследването като време  и начин . До тогава никога не ми се бяха появявали  паник атаки  от клаустрофобия .
 Слагат те в една капсула , като затварят капака и /като при  процедура с кварцова лампа /.  Предупреждават те да не мърдаш , за да не се провали заснемането , пускат ти музика и започва тракането . Аз само  броях колко парчета са минали /около 8 , значи около 30 мин./ . Не е задушно или топло , нито пък боли .
Ако ме бяха предупредили , щях да си пийна един лексотан и да не  ме стегне шубето .
На моя колежка бяха пуснали сина и да си говори с нея и  така е минало по-комфортно .
След това ми правиха ЯМР  в някаква полуоткрита капсула , там си беше направо луксозно , защото го няма това неприятно чувство от затвореното пространство .
Тук в темата  е пускана информация за такива  ЯМР-апарати .

Ако вече имаш  час за закрит ЯМР , просто си пийни предварително нещо , което да те отпусне Grinning . Успех !

# 284
  • Мнения: 1 893
Благодаря сърдечно на всички! Окуражихте ме!
Ели - ТАЛ, имам само Ривотрил, пия 1/2 табл.от 0.5 мг. от него, но за изследването в понеделник ще изпия цяла таблетка Blush.

Общи условия

Активация на акаунт