Коледа 2019/2020

  • 128 852
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 020
  • софия
  • Мнения: 2 919
Днес с децата правихме меденките на Джема, грознички, но вкусни станаха.. Утре рохлички, за другия уикенд реших да заменя сладките с фастъчено масло с напуканите шоколадови, фунийките с крем остават.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 6 112
И аз правих браунис бисквитите днес, но моята украса е много по-зле от тази на ЕваНиколова. Станаха много вкусни обаче.

И моите „тигели” от разтопен шокошад стават такива къдрави и рошави и много ме дразнят.

# 1 022
  • Мнения: 1 954


Само минавам да кажа, че бисквитите с печат станаха екстра, не се разля картинката, доволна съм. Спазих точно рецептата.

# 1 023
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Дикси, чудесни са! Тези печати откъде са?

# 1 024
  • Мнения: 6 619
Дикси, страхотни са! Браво!
По коя рецепта са?

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 16:11 от Biserka_a

# 1 025
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 771
Днес му дадохме една офанзива с дъщеря ми и тома е резултатът:

Напуканите сладки, излезнаха около 55 бр всяка 20 гр тежаща в сурово състояние.


Рошличките на Наталина,  около 45 бр всяка от 10 гр тежаща в сурово състояние. Подозирам, че леко ги прегорих. Като им гледам бройката и размера май ще направя още една доза до Коледа.



И накъде без меденките на Джемма.  Винаги сполучливи, винаги вкусни. Най-вероятно ще ги оставя така без украса. Не харесвам роял айсинг или захарно тесто, колкото и да са красиви.




Дикси,  много хубави бисквити! Simple Smile

# 1 026
  • Мнения: 2 819
Момичета, за хубави черти от шоколад аз ползвам пош, слагам в него няколко парчета шоколад и го разтопявам в микровълновата, като много внимавам да не го изгоря. След това хубаво го размачквам, както си е в поша, за да стане еднородна смес. Режа поша, но правя съвсем малко прорезче и с бързи енергични движения пръскам бисквитките.

Голямо снимане днес Simple Smile

И бисквитките на Марчева с боровинки са увековечени и Пепаркакора на Йоана:
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_605.html
https://www.kulinarno-joana.com/2013/12/shvedski-djindjifilovi-b … viti-pepparkakor/



# 1 027
  • София
  • Мнения: 6 286
От сутринта направих една доза линцери. Не знам защо ги отбягвах досега. Кухнята ухае божествено.
Направи и напукани сладки. Мин. седмица правих по рецепта на Танита- с много какао и шоколад на парченца. Сега обаче ги направих по рецепта на Вкуснотека - с разтопен шоколад. Ми, по яки станаха. Едвам се удържах да не изям суровото тесто. И по-лесно се оформяха, абе супер станаха. Утре - меденки. Мога ли да направя глазура само от пудра захар и лимонов сок, без белтък?

И аз денс направих 2 дози т напуканите сладки на Вкуснотека. Много хубави!
За глазурата - можеш, но не е толкова лъскаво няла, стои малко прозрачна. С белтъка е по-красива.

# 1 028
  • Мнения: 1 954
Благодаря  bouquet
Печатите миналата година ги купувах онлайн, но от къде не си спомням.
Иначе рецептата е тази, която се върти тук в темата  - http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html?m=1

# 1 029
  • Мнения: 6 619
Благодаря, Дикси!

# 1 030
  • Мнения: 5 390
И аз имам готови сладки днес:



Завиждам на снимките ви, но аз никак не умея да аранжирам. Ще се радвам на вашите. Утре продължавам.

# 1 031
  • Мнения: 1 305
Здравейте, може ли рецептите на напуканите сладки, забравените сладки и меденките на Джема.
Много благодаря Blush

# 1 032
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 883
Здравейте, може ли рецептите на напуканите сладки, забравените сладки и меденките на Джема.
Много благодаря Blush

Всички са във втория пост на първа страница.

# 1 033
  • Мнения: 1 305
Благодаря, намерих ги, само забравените не успях, моля за тяхната рецепта.

# 1 034
  • Мнения: 22 867
Благодаря, намерих ги, само забравените не успях, моля за тяхната рецепта.

Забравените сладки

Общи условия

Активация на акаунт