Коледа 2019/2020

  • 128 515
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 256
Дами, бихте ли споделили сполучлива рецепта за печатите за сладки? Тази вечер ги тествах с рецептата за карамелени сладки, но при изпичането тестото бухна и релефа почти се изгуби.

Виж на по-предната страница. Мнение 622. Точно за тях говорихме и моите бележки по направата им.

# 661
  • София
  • Мнения: 11 697
Дами, бихте ли споделили сполучлива рецепта за печатите за сладки? Тази вечер ги тествах с рецептата за карамелени сладки, но при изпичането тестото бухна и релефа почти се изгуби.
Не ги зная тези сладки, но не трябва да има набухвател.
Миналата година една изключително приятна личност ми изпрати релефна точилка с коледните мотиви, а сега някоя друга прекрасна личност да ме подсети коя беше рецептата  newsm78 не мога да я открия , а толкова я исках....
Направих линцерите, след малко ги разточвам и хвърлям във фурната. направих и едни нови бадемови бисквити и ако са доби веднага ги споделям, ама аз ще ги споделя с вас при всички положения лоши или хубави, и едни отлежават на студено - Бисквити Вихър, дрън-дрън, ще ги покажа и тях, но не са готови още. Ми........ това. Бисквитите, които показахте , изрисуваните бисквити, посмъртно не мога да ги направя, страшно са красиви, но нямам търпение, време и..... и желание да рисувам, а и не умея това не ми се отдава, но ги гледам с възхищение, браво девойки!!!!!!!!!!!!!

# 662
  • София
  • Мнения: 1 464
Не можах да открия рецептата за напукани коледни сладки към първия пост, може ли някой да ми пусне рецептата? Благодаря! Heart

# 663
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 037
Не можах да открия рецептата за напукани коледни сладки към първия пост, може ли някой да ми пусне рецептата? Благодаря! <3

втория пост - двойно шоколадови трюфели и двойно шоколадови напукани снежни топки
не знам кое от двете търсиш Simple Smile
първия линк не работи Sad намерих ги тук
https://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=623232.ms … 11365#msg20311365

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 641
линцеровите сладки запазват печатите
http://cookingtwntyfourseven.blogspot.com/2015/12/blog-post_19.html

Също така и някакви меденки правих миналата година, които си останаха релефни

# 665
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Normas, да, и при мен бяха стафиди и cranberries. Нарязах ги в робота. 😃
Благодаря много ! А бадемите бланширани ли са ?Thinking

Май сложих орехи и бяха сурови или съвсем леко запечени. Всякакви стават, каквито имаш.

# 666
  • София
  • Мнения: 11 697
Готова съм с линцерите, опаковах ги, остава да им турна сладко от малини.
Новите бисквитки са тези -
 Двуцветна бисквита - "Горски вихър"


и Фролини с бадеми


https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/12/blog-post_4.html

Доволна съм, бисквитите не са сложни, и са много хубави, ми то как да е иначе, маслена бисквитка  Wink

# 667
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Аз се пробвах с едни сладки с печат и останах възхитена от резултата. Настроих се че ще се размие картинката и ще ги засиля. Но като купешки станаха, обаче се и изядоха и не можах да снимам. Пак ще се правят.
Може ли рецептата?

# 668
  • Мнения: 7 277
svetlaem ,
Скрит текст:
1 дек. 2019, 23:31 ч.
Цитат на: kiara69 в нд, 01 дек 2019, 18:25
Цитат на: vici75 в сб, 30 ное 2019, 22:27
Аз се пробвах с едни сладки с печат и останах възхитена от резултата. Настроих се че ще се размие картинката и ще ги засиля. Но като купешки станаха, обаче се и изядоха и не можах да снимам. Пак ще се правят.

Може ли рецептата? И аз съм решила утре да стартирам със сладки с печат. Харесала съм тази рецепта

http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html?m=1

Kiara, точно тази рецепта ползвах и аз и ми се получиха страхотни. Значи тестото става супер твърдо. Да не те бърка това. Поема точно 300гр брашно. Нито повече, нито по-малко. Печи точно 8 мин. Мекички са в началото, но като изсстинат, стягат. Аз слепвах с нутела и сладко от боровинки. Определено със сладкото станаха по-вкусни и мекички. С нутелата така и не ми омекнаха. Останаха си сухи. Това са моите бележки. Дано ти харесат и на теб.

# 669
  • Мнения: 1 953
Марчева, при новите ти бисквитки захарта не се разбива с маслото, както е при Алфахорес, примерно. Е, как ще се разтопи тази захар? За този тип рецепти питах вчера. Винаги съм слагала захарта в маслото. 

# 670
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
svetlaem ,
Скрит текст:
1 дек. 2019, 23:31 ч.
Цитат на: kiara69 в нд, 01 дек 2019, 18:25
Цитат на: vici75 в сб, 30 ное 2019, 22:27
Аз се пробвах с едни сладки с печат и останах възхитена от резултата. Настроих се че ще се размие картинката и ще ги засиля. Но като купешки станаха, обаче се и изядоха и не можах да снимам. Пак ще се правят.

Може ли рецептата? И аз съм решила утре да стартирам със сладки с печат. Харесала съм тази рецепта

http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html?m=1

Kiara, точно тази рецепта ползвах и аз и ми се получиха страхотни. Значи тестото става супер твърдо. Да не те бърка това. Поема точно 300гр брашно. Нито повече, нито по-малко. Печи точно 8 мин. Мекички са в началото, но като изсстинат, стягат. Аз слепвах с нутела и сладко от боровинки. Определено със сладкото станаха по-вкусни и мекички. С нутелата така и не ми омекнаха. Останаха си сухи. Това са моите бележки. Дано ти харесат и на теб.
Момичета, и аз бях писала по-рано, че и аз ги правих и потвърждавам и аз, че печатите остават. 😃

# 671
  • София
  • Мнения: 11 697
Марчева, при новите ти бисквитки захарта не се разбива с маслото, както е при Алфахорес, примерно. Е, как ще се разтопи тази захар? За този тип рецепти питах вчера. Винаги съм слагала захарта в маслото. 
При някои бисквити маслото се разбива с миксер със захарта, при други се довежда до пясък, различни са рецептите, покажи ми коя рецепта те притеснява, моля ти се, да я разтълкуваме   Wink

# 672
  • Мнения: 5 336
Момчета, тези които вече сте направили щолените и сте ги сложили на хладно да отлежават. Твърди ли са на пипане? Защото моите са супер твърди, в хладилника са. Дали е от маслото , не знам. Дали като ги извадя и се отпуснат ще поомекнат...

# 673
  • София
  • Мнения: 6 267
Тези вторите ме заинтригуваха, би ли споделила рецептата.

Ето я рецептата на шоколадовите с люта чушка. Само да добавя, че не лютят изобщо, а съвсем леко се усеща една пикантност. Честно казано даже бих им увеличила с още толкова лютото.

Шоколадови сладки с люта чушка и захарни бастунчета
Скрит текст:
Продукти:
2 чаени чаши бяло брашно
½ чаена чаша какао (без захар)
1 чаена лъжичка сода бикарбонат
½ чаена лъжичка морска сол
1 чаена чаша масло, на стайна температура
½ чаена чаша захар
1 чаена чаша светла кафява захар
2 големи яйца, на стайна температура
1 чаена лъжичка ситно натрошена сушена люта чушка или едро смлян лют пипер
натрошени захарни бастунчета за поръска
бял шоколад за декорация

Брашното и какаото се пресяват и се смесват със содата и солта. С миксер на средна скорост се разбиват маслото с двата вида захар (около 2-3 минути). Добавят се яйцата и лютата чушка. Разбива се до хомогенност. Смесват се брашното с яйчната смес и се омесват до гладко тесто. Тестото се завива с домакинско фолио и се оставя за една нощ (може и повече) в хладилник. След това се оформя по желание. Може да се разточи на по-дебела кора и да се изрежат формички (при печене леко се раздува, но се запазва сравнително добре формата – е, не като при маслените бисквитки и меденките). А може да се оформи на топче и да се приплесне с опаката страна на лъжица. Готовите сладки се поръсват с натрошените бастунчета. Пекат се върху хартия, на 170 градуса, като трябва да се внимава да не прегорят, защото са тъмни и трудно им личи. Бързо се изпичат, така че се следи постоянно. Не трябва да се чака поръската да се разтопи прекалено, тъй като ще изчезне. След като се охладят, се декорират с разтопен бял шоколад.

Много благодаря! Ще си купя лют пипер (червен ли?  newsm78) и ще тествам.

За мини щолените - някой слагал ли е захаросан джинджифил? Аз съм взела з атях сушени кайсии и червена боровинка, ам аимам и джинджифил и се чудя дали да не сложа малко от него, дали ще се върже с вкуса?

# 674
  • София
  • Мнения: 11 697
Момчета, тези които вече сте направили щолените и сте ги сложили на хладно да отлежават. Твърди ли са на пипане? Защото моите са супер твърди, в хладилника са. Дали е от маслото , не знам. Дали като ги извадя и се отпуснат ще поомекнат...
Точно така трябва да е, твърд, ще се отпусне когато го извадиш, но той не е пухкав, не очаквай да е като кейк, той е сбит, как да ти го кажа.... твърд си е,  но можеш и спокойно да го държиш и на терасата, достатъчно е студено, след като го опаковаш добре, поне аз така правя, защото ми заема много място в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт