Коледа 2019/2020

  • 128 790
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 009
Аз вафлен и фонданов принт миналата година поръчвах от Аромахаус, имат много хубави коледни. Тук бях чела, че фондановите са по-лесни за поставяне, но моите бяха смесени и забравих кой лист с какъв е. Grinning Както писах по-назад в темата, отлепиха ми се по ръбчетата. Тази година пак ще ги мъча.
Напуканите сладки и аз препоръчвам да се правят 2-3 дни максимум преди консумация. Аз няма да правя от тях тази година, не ми харесаха.
Меденките може и в средата на декември да ги изпечеш, на тях им трябва време да омекнат.
Аз тази година към 13-4.12 ще започна с печенето на някои от бисквитките.

Марчева, капучиновите звезди колко г/д бройки излизат слепени?

# 211
  • Мнения: 154
Миналата година и аз заложих на принтовете, като предпочетох фондановите. Не съм сигурна, но от фондан, май са по-дебели и плътни, лесно се залепват с влажна четка с вода, някои ги слепват с кайсиево сладко, ако не бъркам. Моите не се отлепиха, като външните линии ги минавах с тънък борд роял айсинг и докекорирах със захарни перлички (това разбира се, ако се връзва със стила на картинките). Като цяло, където и да ги поръчате, според мен няма голяма разлика, стига да са с високо качество самите картинки. Доколкото знам, мастилата за принтерите не са много разновидности, както и суровината за вафлената/фондановата хартия. Ако имате нерви, сами си направете според Вашия вкус картинки и дизайн, вместо готовите варианти, които предлагат. Но за мен, честно казано, само за външен вид, да радват окото стават. Вкусът с такава декорация не ми допадна, някак развалиха иначе прекрасните меденки, надявам се децата тази година не ме карат отново за такива картинки, но ако искат, ще жертвам няколко бисквитки Simple Smile

# 212
  • Мнения: 518
,благодаря ! Купих марципан от Лидъл .

Няма значение какво искам да приготвя , а за какво имам време . С невероятни гимнастики и стъкмистики едва успявам с едни меденки . Правя ги по рецепта на Джема , макар-че преди много години като почвах , попаднах на преработена версия и топя меда и захарта - голям зор е , ама вече така свикнах .
Другото са рохличките или ванилови кравайчета . Понеже не ям глутен и млечни , адаптирах рецептата миналата година . Ще се пробвам и тази ,че това са единствените сладки , които мога и аз да опитам.

Подхващам темата за роял айсинга ! Каква пудра захар използвате ? Много години бях с тази на Оберон , но минала изчезна . Някой виждал ли е някъде , където и да е , ще намеря начин да я купя ? Няма по-фина от нея . Поне аз не съм открила .

# 213
  • Мнения: 6 845
Мнението ми за принтовете напълно съвпада с това на A.J_2a. Поръчвала съм от различни сайтове и не съм забелязвала съществена разлика в качеството, така че изборът се свежда до това къде картинките ми харесват повече. Вафлените са по-капризни при залепване. Не харесвам вкуса нито на фондана, нито на айсинга и за това правя само по няколко с такава украса, колкото да има като декорация на масата и евентуално за подарък на неочакван гост.

За декорация предпочитам шоколад и, ако искам да е малко по празнично ползвам трансферно фолио. Не е чак толкова ефектно, но поне е вкусно.

# 214
  • Мнения: 9 571
добре, например такъв принт може ли да се залепи в/у обикновена бисквита със сладко? въобще какъв е чалъмът, ако не се използва айсинг и фондан?
https://www.aromashouse.com/index.php/bg/component/virtuemart/?p … p;category_id=165

# 215
  • Мнения: 6 009
Точно такива принтове коментираме. С вода, мед(някъде съм срещала и със захарен сироп) се лепи.
Ето моите от миналата година

# 216
  • Мнения: 2 818
zenata, както казва и Mирa директно с вода - леко се маже бисквитката и отгоре се лепи фондановия  принт. Все пак, имай предвид, че с бяла фонданова основа стои доста по-добре. В Сладката къща има голямо разнообразие от принтове. Аз взимам кръгли, като правя бисквитките малко по-големи от принта. Може и поръски да залепите отстрани.
Ето идейки:
http://pekarnatanarali.com/2014/11/20/christmas-cookies/

# 217
  • Мнения: 6 616
Принтовете лепих  с мед разтворен във вода.

# 218
  • Мнения: 9 571
страхотни са ви сладките, браво! може за коледния базар в училище да направя. отдолу какви сладки правите? аз нещо не се спогаждам с меденките, та не знам.

# 219
  • Мнения: 6 616
Меденки са моите:)

# 220
  • Viena
  • Мнения: 3 592
Меденки най - добре стават за декорация.

# 221
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Всяка година правя коледни меденки по рецептата на Наталина с фондан - сама си го правя, оцветявам и разточвам.
Обичам и Забравените сладки - стават бързо и са много вкусни.
Като ходим на гости по Коледа приготвям към подаръците и по пакетче от сладките - обикновено това най-много прави впечатление Heart Eyes

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 11:49 от voltage13

# 222
  • Мнения: 6 009
zenata, моите са по тази рецепта.
Нея ползвам само да пека бисквитки, които после украсявам с принт, шоколад, поръскии т.н. Даже разделям тестото и на по-голямата част добавям какао, повече ми харесват.

Меденки не съм пробвала с принт, ако пека тази година изобщо ще пробвам.

# 223
  • In Neverland
  • Мнения: 353
voltage13 какви да тези Забравени сладки, я сподели Relaxed Аз с принтове не съм пробвала до сега, ама май няма и да пробвам. Вчера ходих до Лидл и заредих марципан една опаковка и си взех шприц-а който е пуснат тази седмица, та мисля с него да пробвам няколко вида сладки има интересни формички.

# 224
  • Мнения: 14 144
Меденките оставяте да престояват (две седмици да речем) и преди Коледа ли слепвате с мармалад? Че аз ги слепих веднага и сложих в кутия предната година, но сега нещо се замислих...
Иначе съм решила да правя напуканите сладки, меденки, арменски сладки, виненки и поне още едни, някои нови ще опитам. Миналата година не стигнах да направя рохличките, та може тях да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт