Коледа 2019/2020

  • 128 636
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 13 548
Как оползотворявате белтъците, останали от рохличките?
Винаги правя тези, когато имам белтъци
http://pep-4o.blogspot.com/2014/11/blog-post_6.html

# 931
  • Мнения: 6 777
.................
Имам като идея само Крокенбуш, но не мога да измисля как да я декорирам. Май ще е бял шоколад и какво друго, нещо червенко, зеленко...нямам идея.
Не съм го правила, но просто ми идва като идея. Може да направиш ангелски коси като в карамела сложиш малко зелена боя. Така като увиеш еклерчетата ще заприлича на елха. Няколко зрънца от нар, много добре подсушени, да нахвърляш тук-там в последния момент, за да не разтопят карамела. Като цяло обаче си е малко капризна украса, защото карамела поема влага и всичко това трябва да се направи в последния момент.

# 932
  • Мнения: 10 264
Хм, интересно е това за капучиновите звезди. Винаги съм ги правила поне месец по-рано и са си супер мекички. Любими са на всички. Слепвам само с марципан. Сега погледнах тазгодишните (направени в началото на ноември някъде). Още не съм ги слепила. Ами мекички са си, чудни. Да не би проблемът с изсъхването да идва от лошо масло?

Брей, ти ме замисли сега. Моите просто не се ядат вече, толкова са сухи. И марципана ми толкова сух отвътре стана, че не могат да се разхапят. А съм спазила всичко по рецепта (независимо какво ни харесва или не, аз обичам да спазвам рецепти). От съставките, до времето за печене....Освен продуктите да са ми с различно качество, че не живея в БГ. Маслото ми беше органик. Сега не е като вашите марки, но като нищо и боклук може да е било. Марципана ми бях го показвала, с едно мече беше на кутийката. Много искам и някой друг да сподели как са станали при него.

Извинявам се в такъв случай, ако съм подвела някой!!!!!

# 933
  • София
  • Мнения: 11 709
Години наред ги правя тези капучинови звезди и не съм забелязала да изсъхват , приятно хрупкава бисквита и с мек марципан отвътре, чак пък толкова да не може да се отхапе...не ми се е случвало. Тази година за сега съм ги пропуснала, но има време да ги завъртя, харесвам ги.

# 934
  • Мнения: 6 709
Благодаря на всички за идеите Grinning

# 935
  • Мнения: 1 669
Момичета, много сте напреднали с приготовленията. Аз освен рохличките, в хладилника имам две дози от шоколадово лешниковите топчета на Нудел 33, една доза бисквитки с кафе, шоколад и орехи. Утре ще приготвя джинджифиловите бисквитки Пепаркакор на Йоана. Много силно се замислям дали да направя и грозните целувки. Бонбоните на Марчева от последните страници ще направя за Нова година Simple Smile

# 936
  • Мнения: 10 264
оо за грозните целувки хич не се чуди. Много бързо стават и пресни и престояли, винаги са хубави.

# 937
  • Мнения: 2 472
Момичета, в рецептата на щолена на Джема пише 120 гр. мая. Аз , обаче ще ползвам суха мая. Същото количество ли да сложа или по- малко?

# 938
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Кайлис,  много си напред. Аз едва сега в събота почвам. По коя рецепта прави рохличките?
Някой правил ли е меломакарона? Може ли без коняк и портокалови колички? http://receptitenaeli.com/%d0%b3%d1%80%d1%8a%d1%86%d0%ba%d0%b8-% … 0%be%d0%bd%d0%b0/

# 939
  • Мнения: 1 669
Лолита, рохличките са по рецептата на Наталина Simple Smile

# 940
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Да се включа и аз в темата Simple Smile

Всяка година задължително правя меденките на Джемма. Flowers Tulip Иначе обичам десертите, в които има плънка от сушени плодове и ядки. Много ароматни се получават. Задължително правя панетоне или пандоро.
Ще ви следя, че може да ми дойде музата за някакви други сладки да пробвам. Марчева има много вдъхновяващи рецепти. Simple Smile

Ето от мен няколко идеи (снимките са линкове):

Чийзкейк


Сицилиански коледни сладки


Торчети с масло


Спонгата

# 941
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
..........................................................................

Брей, ти ме замисли сега. Моите просто не се ядат вече, толкова са сухи. И марципана ми толкова сух отвътре стана, че не могат да се разхапят. А съм спазила всичко по рецепта (независимо какво ни харесва или не, аз обичам да спазвам рецепти). От съставките, до времето за печене....Освен продуктите да са ми с различно качество, че не живея в БГ. Маслото ми беше органик. Сега не е като вашите марки, но като нищо и боклук може да е било. Марципана ми бях го показвала, с едно мече беше на кутийката. Много искам и някой друг да сподели как са станали при него.

Извинявам се в такъв случай, ако съм подвела някой!!!!!

Остави ги няколко дена на стайна температура без да ги покриваш. Така ще поемат влага и станат по меки.

# 942
  • Мнения: 10 264
Ще пробвам, благодаря за съвета. В момента са в кухнята на масата, но съм ги затворила. Те и не останаха, но последните ще ги прежаля, да видим какво ще стане.

# 943
  • Русе
  • Мнения: 686
Хм, интересно е това за капучиновите звезди. Винаги съм ги правила поне месец по-рано и са си супер мекички. Любими са на всички. Слепвам само с марципан. Сега погледнах тазгодишните (направени в началото на ноември някъде). Още не съм ги слепила. Ами мекички са си, чудни. Да не би проблемът с изсъхването да идва от лошо масло?
При мен звездите също ми са ми вече леко сухи,
със същото масло правих мини щолени и рохлички - те са супер и това ме кара да си мисля че не е от маслото.
  Звездите мисля да ги слепя със сладко или някакъв крем да поомекнат.

# 944
  • Мнения: 10 264
Да, слепените с шоколад (поради липса на достатъчно марципан) са ми доста по-меки. Даже омекнаха още повече.

Общи условия

Активация на акаунт