Коледа 2019/2020

  • 129 091
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 830
  • In transit
  • Мнения: 12 050
Само че, сгъстяващите свойства на картофеното са по-силни и ще е необходимо двойно по-малко количество.
Правила съм едни и същи сладки с картофено и царевично без да променям рецептата - нямаше разлика.
Показвам тези, които съм ползвала:
Скрит текст:


Първите две са картофено нишесте.

# 1 831
  • София
  • Мнения: 11 754
Ползвам картофено нишесте, там където е посочено в дадена рецепта, поръчала съм си 1 кг , и не намирам разлика от царевичното, като плътност...не знам

# 1 832
  • USA
  • Мнения: 2 167
siyina, kак да няма? Corn starch е царевично нишесте и го има във всеки супермаркет.

# 1 833
  • Мнения: 6 966
Когато правя маслени сладки винаги ги слагам за 10-15 мин във фризера преди да ги пека. Нареждам ги в тавата и я пъхам във фризера. Докато едните се пекат следващите чакат във фризера. Установила съм, че така не ми се разливат.

# 1 834
  • София
  • Мнения: 11 754
Когато правя маслени сладки винаги ги слагам за 10-15 мин във фризера преди да ги пека. Нареждам ги в тавата и я пъхам във фризера. Докато едните се пекат следващите чакат във фризера. Установила съм, че така не ми се разливат.
Точно! Нямам място във фризера , само три чекмеджета са ми и то не са дълбоки, а и винаги са ми пълни, къде тава да сложа, абсурд, но виж на прозореца ми е разкошно. Но при мен прозорците са по друг начин от всички други, имам много голяма, голяма, голяма.... мраморна плоча, около 2 квадрата е и точно работа ми върши, спокойно слагам тавата преди печене.

# 1 835
  • Мнения: 2 266
С какво бих могла да заменя царевичното нишесте при шотландските бисквити?Тук просто няма такова.

къде е това "тук"? Simple Smile
питам, защото в магазина под нас на нишестето пише "пудинг" Wink
не е на тази марка, но пак така пише "пудинг", а в съдържанието: царевично нишесте. Simple Smile


щатите.Да и при нас пише пудинг,но няма царевично.Специално съм търсила.Пшенично имам от Бг.

# 1 836
  • Мнения: 2 266
siyina, kак да няма? Corn starch е царевично нишесте и го има във всеки супермаркет.


Да,знам,но при нас не го намирам.Може би аз не търся достатъчно добре.Ще трябва пак да проверя и то по-задълбочено.

# 1 837
  • Мнения: 10 354
Ама как да няма бе момиче. Гледай по-хубаво. Не знам в кой щат си, ако имате Алди там е най-евтино. Във всеки хранителен има. Ето моето:


Няма вкус. Чисто е. Уф че забравих къде е по щандовете.... Гледай край брашната по рафтовете.

# 1 838
  • Мнения: 2 266
Явно трябва да си отварям по-хубаво очите.Уж гледам,гледам и все не намирам.В Алди никога не съм търсила.Благодаря.

# 1 839
  • Мнения: 10 354
Там е в кутии картонени. Не е като това дето аз съм ти показала. Да не се заблудиш да търсиш точно такова. Гледай там до брашната, захарта, орехите, готварския шоколад. В стоката за бейкърито. Там на най-горния рафт е. Ще го намериш.

# 1 840
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 423
Както писах и в другата тема, реших да пробвам рецепта за бисквити с печати. Някой май беше я постнал тук. Провал. Не се разляха, но  почти не се виждат печатите, защото омесването на тестото беше зор Rage Спазвала съм точно рецептата с мерилки и теглилки. И аз като marcheva обичам точните неща и експерименти не правя. Не можах да събера продуктите, от там - не можах да го омеся на хубаво тесто. За печатите от Л. използах една чаша да изрежа първо бисквитата. Тая голямата от ляво е пък с резеца и печатите от Пепко - ами големи стават, не се изрязват добре.

Иначе са вкусни, ще ги изядем, но няма да повторя тая рецепта. Ще пробвам рецептата която беше в кутийката на Л.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 09:26 от mama iasi

# 1 841
  • Мнения: 6 962
mama iasi, сподели, моля те, коя е рецептата, от която не си доволна.
Аз си купих печати от един сайт, както и резци за линцери. В събота ще творим с малката щерка.

# 1 842
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 423
Fortuna, от тук е рецептата. Съжалявам, май не се вижда добре. Цъкнах си снощи разпечатаните листи с надеждата днес да вляза в блога, но не успях да ги намеря. Сещам се че някой ги беше показал и от там съм ги видяла. И тъй като маслото е малко, реших да ги пробвам, че в рецептата на Л. е 250 г  /не ми се хаби толкова/ и яйцето е 1, което пък  трудно ще разделя за половин доза.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 11:38 от mama iasi

# 1 843
  • Русе
  • Мнения: 1 892
mama iasi, явно си използвала рецептата, която аз съм пуснала.
http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html
При мен се получиха сполучливо коледните бисквитки с печат, слепени с  бял кокосов крем от Лидл.
Скрит текст:
Част от тестото изпекох и като джинджифилови човечета
Скрит текст:
Не си спомням да съм имала проблем с оформянето. Тази година смятам пак да ги правя. Закупила съм си и същия крем за слепване. Дори смятям да изпека цяла доза, като джинджифилови човечета.

# 1 844
  • Мнения: 6 966
Ето я рецептата.
Знам, че в сладкарството са важни грамажите, но понякога трябва да се прибегне и към малко импровизация. Яйцето може да е по-малко или по-голямо, брашното може да е с различна влажност, в маслото да има една идея повече вода и т.н. Просто трябва да се усети тестото и евентуално да се коригира количеството на брашното или течните съставки. Но, това се научава с времето и с повечко опит. Експериментирайте и не се отказвайте от дадена рецепта само, защото веднъж не се е получил очаквания резултат Hands V.

Общи условия

Активация на акаунт