Коледа 2019/2020

  • 128 978
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 845
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 411
Ето я рецептата.
Знам, че в сладкарството са важни грамажите, но понякога трябва да се прибегне и към малко импровизация. Яйцето може да е по-малко или по-голямо, брашното може да е с различна влажност, в маслото да има една идея повече вода и т.н. Просто трябва да се усети тестото и евентуално да се коригира количеството на брашното или течните съставки. Но, това се научава с времето и с повечко опит. Експериментирайте и не се отказвайте от дадена рецепта само, защото веднъж не се е получил очаквания резултат Hands V.

Не искам да обидя никой!!!

Споделям това което стана, грешката със сигурност е  при мен, може и да я открия Rolling Eyes  Но пък са много вкусни Wink
 Аз съм на принципа -  щом така е дадена  рецептата, значи така трябва да бъде/меря, тегля/. Експерименти не правя, сладкар не съм - правя нещата за домашна консумация. Ако нещо ни хареса - повтарям, ако не - късам листите. Вкусове разни!

Идеята ми беше да пробвам печатите. И определено по-големите не ми харесаха, ама пусти резец заради него се полакомих.

# 1 846
  • Мнения: 10 303
И аз така. Събрала съм сума и рецепти, докато не пробвам и не ми хареса не ги прибирам. Затова и повечето пъти не знам коя е, от къде е, на кого е. Не всеки път ми се получават нещата. Но явно си зависи от продуктите. Да не ти казвам колко пъти месих козунак по Велик ден по рецепта дето целия форум направи разкошни козунаци. Само от моите нищо не стана по тая рецепта. Същата работа и с портокаловия кекс на Ванчето. Целия свят направи страхотен кекс, моя единствен не стана. Та, за това съм почнала и аз от сега, да има време да видя кое на къде ще тръгне. То дето нямам време че съм на работа постоянно, второ никой не яде в нас че са със захар, а ние спортуваме и не сме за сладки, но ми е мерак и правя, после на работа нося и така. Така че грамажи не грамажи, провали си има. Дано да няма повече. Моите с печати станаха супер предната година. Дано не е било случайност, чеса само веднъж ги направих.

# 1 847
  • Мнения: 6 914
О, mama iasi, място за обиди няма Hug. Просто споделяме опит. Всички сме имали провали, а и не всяка рецепта, която сме пробвали ни е харесала, колкото и популярна да е била. В крайна сметка правим това, което се харесва на нас и семействата ни.

# 1 848
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичета, кой е този кокосов крем, в постоянния асортимент ли е или от седмичните?

# 1 849
  • Русе
  • Мнения: 1 869
Джемма, мисля че по това време на годината го има и не е от редовния асортимент.

# 1 850
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Рецептата н аИна/ Федорка с печатите и аз я пусках по-рано като сполучлива, пусках и хелоуински тикви. Мама Яси, по снимката тестото ти ми изглежда не мн добре смесено и прекалено топло при слагане във фурната.

Изстуди ли поне 2ч след измесване, после изстуди ли след оформяне? При мен така става, когато не охладя тестото или оставя една топка да чака на плота, докато обработвам другата. 😃

Попринцип, ако си работила много бързо и на студено, може би може да си спестиш някое охлаждане, но печати лесно се разтичат попринцип и си трябва охлаждане и добре загрята фурна.

# 1 851
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А, благодаря, щом е със стърготини не ми трябва. Мислех, че е гладък крем.

# 1 852
  • In transit
  • Мнения: 11 989
mama iasi, сега разгледах рецептата на Ина и се сетих да те питам, маслото много ли го загря? Може това да е причината да не ти се получи тестото.

# 1 853
  • София
  • Мнения: 11 024
Ето това е много добра рецепта за сладки с печати, особено в случаите, когато имате насъбрани жълтъци: *Слънчеви* сладки - много са вкусни! Yum

# 1 854
  • In transit
  • Мнения: 11 989
Тези бисквитки са много нежни и ароматни, буквално се топят в устата. Не знам дали е обсъждана подобна рецепта, тестото е маслено с варени жълтъци. Правих ги вече три пъти защото свършват много бързо... а добре, че мъжете ми не ядат сладко. Формата на маргаритка с дупка е традиционна за рецептата.

# 1 855
  • София
  • Мнения: 6 150
Пробвах и аз бисквитките на печати. Станаха си. Само нещо обърках и не можах много тънко да ги разточа, а при рязането с чаша нещо им се губеше формата. Следващият път първо ще ги нарежа, после ще ги натискам с печатите.

Последна редакция: пт, 13 ное 2020, 19:38 от Дидка-бандитка

# 1 856
  • Мнения: 10 303
Не трябва да се точи тънко тестото когато ще се правят печати. Това от опит го установих за не знам кой път. И бях забравила, та като правих на скоро линцерите на Марчева пак стигнах до този извод (че формичките ми пак са един вид печат). Като разточиш на тънко и печата не прониква дълбоко в тестото. Само се отепчатва леко отгоре. Добре, но в тестото за печати има набухвател и малко да се надуят сладките и картинката се размива. Като е по-дебело, печата влиза, отпечатва се по-хубаво, дълбоко и се запазва след печене.

Моите печати са тези:
Скрит текст:

# 1 857
  • София
  • Мнения: 11 024
vici75, рецептата, която показах аз е без набухвател. Wink

# 1 858
  • Мнения: 10 303
Явно трябва да си отварям по-хубаво очите.Уж гледам,гледам и все не намирам.В Алди никога не съм търсила.Благодаря.

Ето в Алди от днес. Специално ти снимах да видиш. Огледай се за такова.

# 1 859
  • София
  • Мнения: 11 747
...............
Моите печати са тези:
Същата и аз ползвам, добри са и за линцерите ето тази
Скрит текст:
Тестото, както е споделила vici75  трябва да е дебеличко разточено, около 4 - 5 мм, иначе не стават.

Общи условия

Активация на акаунт