Коледа 2019/2020

  • 128 846
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 860
  • Варна, България
  • Мнения: 737
Не трябва да се точи тънко тестото когато ще се правят печати. Това от опит го установих за не знам кой път. И бях забравила, та като правих на скоро линцерите на Марчева пак стигнах до този извод (че формичките ми пак са един вид печат). Като разточиш на тънко и печата не прониква дълбоко в тестото. Само се отепчатва леко отгоре. Добре, но в тестото за печати има набухвател и малко да се надуят сладките и картинката се размива. Като е по-дебело, печата влиза, отпечатва се по-хубаво, дълбоко и се запазва след печене.

Моите печати са тези:
Скрит текст:
Хубави ли стават, че ги гледам тези печати за Черния уикенд в reno.bg са с -40%?
И този к-т за тарталети Tescoma Delicia много ме изкушава. Някой ползвал ли го е?
 
Скрит текст:

# 1 861
  • софия
  • Мнения: 2 919
Не трябва да се точи тънко тестото когато ще се правят печати. Това от опит го установих за не знам кой път. И бях забравила, та като правих на скоро линцерите на Марчева пак стигнах до този извод (че формичките ми пак са един вид печат). Като разточиш на тънко и печата не прониква дълбоко в тестото. Само се отепчатва леко отгоре. Добре, но в тестото за печати има набухвател и малко да се надуят сладките и картинката се размива. Като е по-дебело, печата влиза, отпечатва се по-хубаво, дълбоко и се запазва след печене.

Моите печати са тези:
Скрит текст:
Хубави ли стават, че ги гледам тези печати за Черния уикенд в reno.bg са с -40%?
И този к-т за тарталети Tescoma Delicia много ме изкушава. Някой ползвал ли го е?
 
Скрит текст:

И аз поръчах печатите. Остава да избера рецепта за тях.

# 1 862
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
От темата за коледните декорации видях, че в Пепко продават печати и релефни точилки. Ако на някой му е от полза, може да погледне.

# 1 863
  • In transit
  • Мнения: 11 955
voltage13, к-та за тарталети е удобен, имам го от миналата година. Пасва идеално на формите за мъфини. 

# 1 864
  • Мнения: 2 266
Явно трябва да си отварям по-хубаво очите.Уж гледам,гледам и все не намирам.В Алди никога не съм търсила.Благодаря.

Ето в Алди от днес. Специално ти снимах да видиш. Огледай се за такова.



Много благодаря.Явно ще се ходи до там.

# 1 865
  • Мнения: 10 279
Да, печатите са много хубави. Съжалявам че съм си изтрила снимката на миналогодишните сладки с тях. Мисля че бях пускала предната година снимка. Но както казах, точете тестото по-дебеличко.

# 1 866
  • София
  • Мнения: 1 464
Боже мой, iPeich, това са най-любимите ми сладки на света! Тези с виното и свинската мас - най-любимият ми детски спомен е как ги правихме тези сладки с милата ми баба, която почина, когато бях на 9. От кога я търся тази рецепта! Точно тази беше - само че вътре тя слагаше сладко от шипки и орехче и завивахме! Heart
Благодаря ти, че сподели тази рецепта! Heart

# 1 867
# 1 868
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Аз, не. Изглеждат добре, но само като чуя кокосови стърготини и настръхвам-ненавиждам ги.

# 1 869
  • Мнения: 10 279

Аз не мога да видя формичката, с какво ги правят. Интересни изглеждат, макар че и аз кокос да не видя. Но бих ги направила.

# 1 870
  • софия
  • Мнения: 2 919
Аз планирам да започна със сладките вторият уикенд на декември с меденки и сладки с печат , за последните знам, че искам да са какаови, но още не знам по каква рецепта, третият уикенд са двойно шоколадовите напукани и рохличките, а на 22-23.12 ще направя фунийките с крем. Нямам търпение ноември да свърши !

# 1 871
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

Аз не мога да видя формичката, с какво ги правят. Интересни изглеждат, макар че и аз кокос да не видя. Но бих ги направила.
Формичка-калъп. Натъпква хубаво сместа и я обръща, като детски  формички за пясък. Което изобщо не отговаря на описанието за изрязване. Simple Smile

# 1 872
  • София
  • Мнения: 1 464
Тестото за напуканите шоколадови сладки лепне много при оформянето им наистина. Има ли някакъв трик - пробвах с мокри ръце, олио... все така е трудно.

# 1 873
  • София
  • Мнения: 11 737
Тестото за напуканите шоколадови сладки лепне много при оформянето им наистина. Има ли някакъв трик - пробвах с мокри ръце, олио... все така е трудно.
Цитат -  "Купата се покрива с фолио и се оставя в хладилник за 1 час. Изважда се охладеното тесто. Ръцете леко се намазват от сместа за бисквитите и се напудрят с пудра захар, така по-малко ще лепи тестото при оформяне на бисквитата. Загребва се с лъжица от купата и между дланите бързо се оформя топче. "

# 1 874
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 409
chrissy - не е добре омесено, защото въобще не можах да го събера на тесто/досещам се къде ми е грешката - поне така си мисля/. Това с изстудяването на приготвените сладки преди слагането им във фурната ще го имам в предвид.

Mikky - не беше загрято маслото.

Дидка-бандитка - да, зор е с тия чаши. За това взех от Пепко с резец - YanaDG - по-големички са формите и не ми харесват, ама да има.

Общи условия

Активация на акаунт