Каква марка хладилник да избера

  • 48 465
  • 734
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 053
https://www.lg.com/bg/5-godini-garancija-promocija/index.jsp

И AEG са по същия начин в момента.
Хладилник си купихме самсунг, от самия магазин ни го регистрираха за удължена гаранция.
А значи и за Самсунг става това, супер!! От кой магазин го взехте вие? Аз лично доста бих искала независимо дали се спра на LG или Самсунг да е с удължена гаранция.

# 271
  • Мнения: 1 612
От Техномаркет е нашия, но го взехме лятото и не знам дали още са с удължена гаранция и къде го регистрираха.

# 272
  • Мнения: 40 928
Ама то затова се подрежда. Моят хладилник е 200 см, но на най-горния рафт държа тетрапак бяло вино, бутилки с други напитки и толкоз. Така виждам ли края все едно виждам всичко. Няма на най-горния рафт да редя масла, сиренца и всякакви дреболии. И именно, понеже е висок, има място за големите неща на високо, а на удобните рафтове е свободно за дреболиите. Ако беше дребен хладилник къде да слагам напитки, и колко място ще остане за друго? Да не говорим, че има един перманентно свободен рафт, побиращ голяма тенджера (никога не готвя за едно ядене, мързи ме).

# 273
  • Мнения: 9 794
Зависи си от навиците на семейството все пак. Аз напитки (безалкохолни и прясно мляко, вода през лятото) си ги държа на вратата. Алкохолни купуваме само за празници и все някак им намирам място за 2-3-7 дни.
А и не мога да си представя на главата ми от най-горния рафт да се стовари бутилка. Или опитвайки се да си взема кутията със сиренето, по някаква случайност да си излея част от саламурата върху мен.
То всеки си прави сметка какво пазарува, готви и какво държи в хладилник.
Ако си сладкарка (в смисъл домакиня, правеща често сладкиши, може да ти трябват 2 високи рафта - един за торта/сладкиш, друг за тенджера с ядене. Аз не правя такива неща, но говоря примерно.

# 274
  • SF
  • Мнения: 21 227

Аз помня, когато купуваше хладилник. Не ме послуша тогава за горната камера и total no frost, а избра полвинчат, ако мога така да кажа. Дано изкара повече време.

Не съм те послушала, защото размерите имаха значение. Бях си харесала един широк Самсунг с горна камера - голям красавец, но 3-4 сантиметра от широчината и 1-2 от дълбочината не достигнаха на мястото, в което трябва да влезе.
В един момент се оказа, че търся хладилник според сантиметрите - не исках нито дупки да останат, нито пък да се купи нещо, което няма да влезе. Другото, което беше много важно, е да бъде модел без стърчащи дръжки. Когато се съобразяваме с вече направена кухня и отворено място за хладилник, понякога такива неща се оказват по-важни, отколкото Total No Frost. Сега, ако се разходя по магазините за бяла техника, ще намеря поне 5 модела, които да отговарят на размерите и дизайна, който търся, но тогава е трябвало да взема бързо решение и мисля, че съм доволна. Дори го препоръчвам.
По принцип не се оплаквам от хладилника си. Споделям, че капки съм виждала и ги забърсвам, ако ми се бърше. Ако не ги забърша, не знам какво става с тях, но е възможно на следващо отваряне да ги няма.
Единствено, което ме кара да мисля, че можех да направя по-подходящ избор, е че този ми идва твърде голям за това, което ми е необходимо. В момента във фризера има кутия сладолед, пакет замразени горски плодове и кутия с нарязани подправки.

# 275
  • Мнения: 2 053
Този ме устройва идеално като размери, но не разбирам дали е целия no frost. https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gtp523dscl#pdp_where

# 276
  • SF
  • Мнения: 21 227
Ето това хладилниче е супер и би ми било достатъчно, но като размери щеше да малее според мястото. Гледах го наживо - много е хубав!
Ако сега купувах, щях да го взема него, но предстои да сменям и плота в кухнята, така че можеше малко да обера луфта.

# 277
  • Мнения: 2 053
Да, супер е но не се разбира total no frost ли е... Това ме обърква.

# 278
  • Мнения: 544
По-надолу в характеристиките пише ТоталНо Фрост - Да.

# 279
  • Мнения: 9 794
ЛГ въобще правят ли хладилници, които не са тотал но-фрост?

# 280
  • Мнения: 11 626
Да, супер е но не се разбира total no frost ли е... Това ме обърква.
Total No Frost e.  Те нямат други или поне аз не съм виждала.
Ей ги всички за България: https://www.lg.com/bg/hladilnitzi

# 281
  • Мнения: 2 053
Да, супер е но не се разбира total no frost ли е... Това ме обърква.
Total No Frost e.  Те нямат други или поне аз не съм виждала.
Много благодаря. Аз ги гледах в сайта на LG,  там на този пише Да срещу Но фрост, а на другите пише Тотал но фрост, оттам се обърквам. Оказва се, че модела е от миналата година и го има само мостра. Кофти, ама май ще взема мострата, защото ми пасва най-добре. Разликата с тазгодишния е, че е по-голям и няма тази кулинг система на вратата и също няма новата система за лед, където той пада в едно като кутия. Същите почти размери и параметри е Самсунга, който man-darin_ka е купила, и самия Самсунг е супер сладък, има и опция фризера да става на хладилник, но не знам защо всички казват по-добре LG. Едно момче от Техмарт каза, че самите компресори били по-здрави, всичко друго същото. Но компресора си е основната част, та...
П. П. Сега виждам пак по-надолу пише тотал но фрост за този LG

# 282
  • Мнения: 11 626
Системата за лед, който пада в кутия не е нова_ най-старият ми Лг на 18 години я има, а също така има и духалки от вратата. Просто правят модели със и без тези неща. Компресорите им (на ЛГ) са несравними с нищо друго в този ценови диапазон.

# 283
  • Мнения: 2 053
Аа, аз мислех, че са нови, защото момчето каза че в онзи модел ги има.. по-малкия с височина 166 и ширина 55, защото е по-нов. Но спомена и че серията от 2020 има такива "екстри" и в по-големия вариант като този от 2019, който аз искам, но май в БГ такъв не се продава. Много объркано го обясних, но както и да е.
П. П. За който ще купува също сега да знае, че няма удължена гаранция от LG. В сайта тази, която я пише при регистрация на продукта е за перални и сушилни май, но не важи за хладилници. В Технополис това ми обясниха.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 23:40 от lovely

# 284
  • Мнения: 249
Имаме място за хладилник с фризер side by side и се чудя за такъв. Ако изберем този вариант ми се иска да е с три или четири врати за удобство при отварянето. Някакви впечатления за такива модели, препоръки?

Общи условия

Активация на акаунт