Работа, CV-та, HR-и, съвети - 68

  • 23 153
  • 829
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 47 981
Много интересно ако работодателя те осъди за три заплати, дали ти е казал копче или не. Да, сигурно 70% от работодателите няма да го направят, но...не говорете така категорично, че чак и плюс

# 796
  • Мнения: 29 341
Не е точно така, Доро. Не можеш да напуснеш без да спазиш предизвестие, ако не си платиш обезщетението за неспазването му. Да, има вариант да си вземеш болничен, но пак трябва да мине времето. Може и да не отидеш на работа и да те уволнят за самоотлъчка. Не е най-готиното нещо в трудовата биография.
Принципно е най-добре 1 месец. Достатъчно е и за двете страни. Peace

# 797
  • Мнения: 2 998
За два месеца могат и изчакат новите работодатели, за три се съмнявам. Знам за хора, на които новият работодател е платил обезщетението за третия месец и такива, но които им отказана работа заради дългото предизвестие.

# 798
  • София
  • Мнения: 39 761
Моля пуснете нова тема.

# 799
  • Мнения: 3 589
Не е точно така, Доро. Не можеш да напуснеш без да спазиш предизвестие, ако не си платиш обезщетението за неспазването му.
Ако не си спазиш предизвестието, работодателят може да си го търси по съдебен път, да му го платиш. Теорeтично. Но можеш да напуснеш и не може да те спре. Не може да не те пусне и не може да ти удържи заплатата.
Поемаш риск да те съди, нооо...... нека юристите да се позоват на съдебната практика и да кажат колко такива случаи има, за да са наясно хората колко "гиолям" е този риск Simple Smile
Виж обратни дела колкото искаш.

# 800
  • Мнения: 7 987
Имала съм 3 месечно предизвестие и нищо по-различно не се случи при напускане. Договорихме се да отработя само единия месец и толкова. Кой е този луд, дето ще остане на някаква глупава позиция 3 месеца, при положение, че си е намерил по-добра работа?!

# 801
  • Мнения: 2 998
Ако не си спазиш предизвестието, работодателят може да си го търси по съдебен път, да му го платиш. Теорeтично. Но можеш да напуснеш и не може да те спре. Не може да не те пусне и не може да ти удържи заплатата.
Поемаш риск да те съди, нооо...... нека юристите да се позоват на съдебната практика и да кажат колко такива случаи има, за да са наясно хората колко "гиолям" е този риск Simple Smile
Виж обратни дела колкото искаш.
Понякога си мисля, че си заслужаваме работодателите.

# 802
  • Мнения: 29 341
О, ще те осъдят като стой, та гледай. Особено, ако не е някое ЕТ. Това са най-лесно печелените дела от работодатели, понеже си подписал договор. Ще си платиш и трите заплати, и лихвата, и адвокатските хонорари.

Както вече работниците си търсят правата, така и договорните отношения с работодателите трябва да се спазват.
Да, не съм доволна примерно и искам да напусна веднага, ще си платя за неспазването.

ПС: Кой ще пусне тема?

# 803
  • София
  • Мнения: 11 765
Не е точно така, Доро. Не можеш да напуснеш без да спазиш предизвестие, ако не си платиш обезщетението за неспазването му.
Ако не си спазиш предизвестието, работодателят може да си го търси по съдебен път, да му го платиш. Теорeтично. Но можеш да напуснеш и не може да те спре. Не може да не те пусне и не може да ти удържи заплатата.
Поемаш риск да те съди, нооо...... нека юристите да се позоват на съдебната практика и да кажат колко такива случаи има, за да са наясно хората колко "гиолям" е този риск Simple Smile
Виж обратни дела колкото искаш.

ооо онзи ден осъдихме един , прави се и то редовно.

# 804
  • Мнения: X
Ако не си спазиш предизвестието, работодателят може да си го търси по съдебен път, да му го платиш. Теорeтично. Но можеш да напуснеш и не може да те спре.

Оо, може да те спре и още как. Като не ти приключи досието и не ти даде трудовата книжка.
Как ще започнеш нова работа тогава? Ако пък се чупиш ей-така, без обезщетение, може и дисциплинарно да те уволни. Нищо, че си в предизвестие.
Как ги мислите тези работи: отивам си и никой не може да ме спре. Ами бъдете коректни към работодателите в крайна сметка. Rolling Eyes

# 805
  • Мнения: 2 998
ооо онзи ден осъдихме един , прави се и то редовно.
Колко са адвокатските разходи за едно такова дело?

# 806
  • Мнения: 3 589
"Като не ти приключи досието и не ти даде трудовата книжка."
- няма такъв филм Simple Smile
Има си закони.

# 807
  • Мнения: 29 341
Именно! И ти като работник също трябва да ги спазваш!

# 808
  • София
  • Мнения: 11 765
ооо онзи ден осъдихме един , прави се и то редовно.
Колко са адвокатските разходи за едно такова дело?

От къде да знам, не аз получавам фактура на адвоката, разхода не е повод да не се търсят правата ако всичко ти е изрядно.

# 809
  • Мнения: 3 589
Въпросът за адвокатски такси и съдебни разноски е резонен. Това е причината, работодателите да НЕ се впускат в гонене на неспазени предизвестия. "Прави се, и то редовно" е точно толкова голословно, колкото и страхът от тримесечно предизвестие.  Нямам драма да не ми вярвате. Опитвам се да кажа, че не е болка, каквато изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт