Ако имаш ОСМОКЛАСНИК, добре дошъл си на форумски празник

  • 28 134
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 6 202
strong10, ние от известно време си говорим и тук, и на сбирката за този тип деца. Има ги, не е само твоето. Някои от тях имат учудващо близки интереси, но не са се намерили. Сигурно им трябва време. Моите и двете са такива. Определено не са си самодостатъчни, имат нужда от компания и приятелство, усещат самота, особено 8 клас след промяната, но се притесняват. А притеснението както писах и преди води до опаснастта другите да ги мислят за надути.  Все си мисля, че и възрастта им е една такава, караща ги да се чувстват несигурни, да се вглеждат в себе си, повече отколкото другите го правят. Моето решение е поне ние в семейството да оказваме подкрепа, за да не изпаднат във вакуум. Пък се надявам с времето да се окопитят.

Мартеа, чела съм ги и двете и преди, но отново се смях със сълзи. Всеки път като се наведа да взема кестен, се сещам за култувите събирания на кестени в 78-мо. Grinning

# 631
  • София
  • Мнения: 1 356
По повод тичането и обгрижването на ученици-забраванчовци - и моят син е като вашите деца. Всичко се снася в последната минута, ако изобщо се снесе. С тази разлика, че моят много пъти е ходил без необходимите м-ли на училище, защото в 7 вечерта няма как да му набавя прежда, летви, цветни картони и т.н. И хич не съм се чувствала кофти, че отива неподготвен. Малко може и да съм егоист, но чудеса от храброст, понеже неговата глава е другаде, но не и на раменето му, никога не са ми се правили...Simple Smile
За забравени материали и ангажименти отдавна нямам грижа (от 5 клас). Дотогава хвърчах като линейка за забравени вещи. Оставих я да отиде 2 пъти без необходимото, получи си дозата мъмрене/излагане в училище и приключихме. Сега се сеща що-годе навреме и снабдявам, ако тя не знае откъде. Прави ми впечатление (нищо против приятелките ми с момчета Gift Heart), че момчешките майки по-дълго обгрижват, ама и те в един момент спират. А бе, на кой когато му дойде времето Simple Smile
Jiema, моля те, кажи как е детето като мине ваксинацията.
Strong10, от разказа ти оставам с впечатлението, че няма видима причина да няма приятели детето. Казваш, че няма проблем с комуникацията с отбора по време на спорта си. Контактува ли с други връстници в мрежата. Моята дъщеря не излиза с никого извън училище, но месинджъра и вайбъра й са пълни с чатове. Даже при поредното "бипване" за получено съобщение, казва: "А, приятелите, които нямам, ми пишат". Не ми харесва това забиване във виртуалния свят, но тя се чувства много добре там.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 14:28 от Fair Lady

# 632
  • Мнения: 139
Стронг, аз не разбрах- детето оплаква ли се, че е самотен или ти си решила, че щом е ограничен в контактуването си с връстници, значи нещата не са ок?
Не се оплаква, но понякога усещам, че му тежи. Когато се случи да се уговори с някой съученик да излезе, той грейва, вълнува се, т.е. има нужда от това. А ако някое приятелче дойде на гости вкъщи, той направо става друг човек. Усещам го, че много иска да има истински приятел. В края на миналата година, след 3 години в един клас, с едно момченце много си допаднаха. Ами моят даваше всичко за него, раздаваше се за неговия приятел на 100%. Той беше дошъл вкъщи, след игра се бяха изпотили и моят син му даде току-що купените му дрехи, за да се преоблече. Дори той не ги беше обличал още. И беше много щастлив!
Та затова си мисля, че много иска да има свой кръг, но все нещо не се получава...

# 633
  • Мнения: 139
Strong10, от разказа ти оставам с впечатлението, че няма видима причина да няма приятели детето. Казваш, че няма проблем с комуникацията с отбора по време на спорта си. Контактува ли с други връстници в мрежата. Моята дъщеря не излиза с никого извън училище, но месинджъра и вайбъра й са пълни с чатове. Даже при поредното "бипване" за получено съобщение, казва: "А, приятелите, които нямам, ми пишат". Не ми харесва това забиване във виртуалния свят, но тя се чувства много добре там.
[/quote]
До миналата година комуникираше в мрежата с едно-две дечица. Сега май с никой (заключил си е телефона и нищо не знам). Имат вайбър група в класа, но онзи ден каза, че не я чете, защото само глупави неща си пишели там.

# 634
  • Мнения: 1 842
strong10, от това, което чета не си е намерил средата, той има желание за контакт и е готов за такъв, но си подбира компанията. Ще се случи, въпрос на време, но майчиното сърце не трае, все ги мислим.
Сиси ♥♥, разказът ти е много позитивен, стана ми хубаво като четях за девойката, радвам се Revolving Hearts
Jiema, очакваме хубави новини за детенце, бързо да минава Two Hearts
По повод тичането и обгрижването на девойката. Неща като материали за училище мисля от втори-трети клас я оставям да се оправя сама. Случавало се е веднъж годишно да занеса забравена тетрадка или пари, но като цяло не го правя. Но признавам си, че често и давам жокери, направи ли това, седни да учиш..... От около седмица-две взех решение и това да спра да правя. Моят син още ми разказва случая как във втори клас съм му дала пари и списък, отишъл в книжарницата да се докупят разни неща и после отишъл сам и да се снима във фотото до книжарницата . Е, сега ми е благодарен. Карам ги те да си звъннат ако имат да потвърдят ангажимент или да питат за неща, които ги засягат. Веднъж пак синът ми в седми клас се обади на учителя по математика да каже, че е болен и няма да отиде на курс и с мутиращия му глас на пубер, учителят каза "Добре, господине, бързо оздравяване на детето" Stuck Out Tongue Closed Eyes Smiley

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 16:10 от Rady

# 635
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 471
Моля за съвет:
Скрит текст:
Малката е болна от събота, някакъв вирус с една влажна и дълбока кашлица (гърдите са чисти). Давам и сироп, витамини и разни хомеопатични, но най-накрая узрях за идеята "инхалатор", защото не виждам и малко подобрение. Та ако някой може да ми препоръча марка/модел, ще съм благодарна.

# 636
  • София
  • Мнения: 7 077
За ваксината не можах да дам съвет, но тук мога категорично да кажа, купувай смело!
Аз купих преди години от Lidl, нищо марка, но върши чудна работа. Гледай параметрите, да разпръсква физиологичния разтвор на възможно най-малки частици, за да се втечнява добре секрета и да се чисти лигавицата и дробовете.

# 637
  • Sofia
  • Мнения: 926
Подкрепям за инхалатора - почти само с него лекувам децата - най-често само с ФР, но ако се наложи и Вентолин и Пулмикорт. Нашия е OMRON, но е много стар.

# 638
  • София
  • Мнения: 2 116
И ние сме с един Omron от детската градина още. Само ФР и сребърна вода. Когато е с проблем, по-често през деня, за профилактика зимата - сутрин преди да излезе.

# 639
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 752
И ние сме с Omron за мен ималкия от 8 години. ФР помага много и за хрема и за кашлица и то без допълнителни лекарства.

# 640
  • Мнения: 815
Сестра ми, с две малки деца, от 2 години е с Лидълския. Изключително доволна е. И аз съм се зарекла, че като го пуснат тази година, ще купя. Последните 5 години болестите ни прескачат, да чукам на дърво. Щеше да ми е от полза в ранна възраст с голямата, но тогава не бях и чувала за инхалатори. Малката основно боледуваше от гърло - ангини. Респираторните заболявания бързо се овладяват чрез инхалации. Последните 2 седмици много колеги се натръшкаха с бронхити, бронхиолити и пневмония, без кашлица. Просто не могат да изкарат секретите. Инхалаторите спомат за това.

# 641
  • Мнения: 4 661
Омрон са добри, но са доста шумни. Повече ми харесва Зано (имам т.н. детски вариант - става и за възрастни). Почти не се чува като работи и е изключително компактен. Събира се в несесер (има в комплекта).

# 642
  • София
  • Мнения: 1 564
Моля за съвет:
Скрит текст:
Малката е болна от събота, някакъв вирус с една влажна и дълбока кашлица (гърдите са чисти). Давам и сироп, витамини и разни хомеопатични, но най-накрая узрях за идеята "инхалатор", защото не виждам и малко подобрение. Та ако някой може да ми препоръча марка/модел, ще съм благодарна.
Ние сме с Микролайф, като първата година работеше почти постоянно - доволна съм, нормално шумен ми се вижда. Класиката за инхалатори си е точно Омрон, но аз го купувах по спешност и в Ремедиум тогава беше на някаква малка промоция, а по показатели за разпрашаването, за което и Слънчевата писа и наистина е важното нещо, беше съвсем ОК. Не зная колко е малка, но за над 5-6 г. вече детска маска не ти трябва, ползват тази за възрастни, така че не залитай по детските форми, които понякога оскъпяват инхалатора. Дано се оправя бързо!
За моята госпожица - мина ваксината без някакви съществени реакции поне първите 12 ч.
Благодаря ви още веднъж (не изброявам имена, за да не забравя някой и да не се засегне) на всички, които ми писаха на ЛС и тук Hug 
Това, което Елеа Леа сподели малко ме притеснява, но то без притеснения няма да минем...
Скрит текст:
Работата е там, че наистина не знам след колко време мога да считам, че няма да има вече ефект от ваксината... Астмата ѝ реално се води овладяна. Тя като цяло я отключи в късна възраст - на 7,5 г. Минахме всякакви схеми на лечение вкл. и съчетано с хомеопатия и от повече от година е без поддържащо кортикостероидно лечение, но не можем да я наречем още израстната. Всички казават, че пубертета се отразява особено на момичетата. И за това всъщност ми бяха колебанията, за да не се "върнем назад", но така преценихме, сложихме я... Аз пак дадох някакво хомеопатично (след препоръка от лекар), което неутрализира вредните ефекти на ваксините и я тъпча с вит.Ц, коластра и т.н.
Днес ще ходим да сменят превръзката - дано това поне е без проблем, че и там е една мъка с обуване, събуване.
Дрина, помнех , че съм те срещала и в други теми, сега осъзнах, че е било за астмата. Здрави да са ти децата !
Мартеа, смях се вчера на разказите ти, особено за Мастъркласа много ми хареса Simple Smile Страхотно пишеш !

# 643
  • Мнения: 4 187
Jiema, благодаря.
Надявам се да няма реакция и по-нататък. Разбирам притесненията ти. Малката ми дъщеря се води с астма, отключена на 3 г. След тригодишно лечение с целия кортикостероиден арсенал на света преминахме към класическа хомеопатия. Бавно постигнахме много голямо подобрение до този юни, когато изкара пневмония, за която не посмях да не дам антибиотик. Върнахме се назад, но сега продължаваме да действаме с хомеопатията.
Инхалаторът ни е Омрон. Доволна съм.

# 644
  • София
  • Мнения: 6 202
Нашият "шофьор" забегна по болници, че едната баба си потрошила ребрата. Другата реши точно в този момент да получава сърдечна криза и да качва кръвно, та аз  и спешна помощ се състезавахме кой ще долети по-бързо в софийско задръстване.
Та тази сутрин, като сме без кола, в тъмни доби качих щерката на селския автобус. Мноого нещастници чакаха на спирката. Пошегувах се с нея, че това да не можеш да си намериш място за сядане в 6 сутринта е някаква японска традиция и да му мисли на къде се е насочила Simple Smile
Но пък успяхме да си поговорим за натоварването. Тревожи ме, че последните седмици е много натоварена. Буквално се прибира към 18.00,  яде, учи, ляга да спи. Не успява да легне в 22.00, за да ѝ се съберат 8 часа сън. Една сутрин се блъсна в мен, май изобщо не ме видя. Посъветвах я да се откаже от някой от клубовете ако няма сили. Тя ме успокои, че клубовете и доставят удоволствие и там си почива. Не ѝ тежало натоварването, тежало ѝ когато няма разнообразие през тези студени дни. Предпочитала да има много да учи, но и редовно да ходим на концерти, представления и т.н. Така, че ще трябва да се задействам. Сезонът предразполага. Най-много я уморявало пътуването, разбира се, но ... и това е древна японска традиция Wink

Общи условия

Активация на акаунт