Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 59

  • 38 312
  • 269
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 18 034
Не искам да казвам какво мисля, че ще ме баннат.. Как никога нашите не изкопират нещо добро от по-развитите държави, а все лошото. Но всъщност посоката е еднаква навсякъде, няма как и ние да не се включим.

Изискванията/мерките  на немските универитети, в които са девойките ми,  са същите като упоменатите по-горе, даже и по-затегнати, понеже тестовете като вариант са или  негативен PCR от последните 48 часа, или негативен антигенен тест от последните 24 часа.  На теория  няма принудително ваксиниране , на практика си е точно такова.
Иначе в най-големия пик не им пречеше тoлкова короната да провеждат присъствени изпити  по различните математики със задължително носене на маска и осигурена дистанция,  но без тестове, за да няма преписване/подсказване. В момемта едната ми дъщеря влиза в университетската клиника на работа само с маска и ръкавици, без тест, без имунизационен паспорт, без  сертификат за прекаран  Ковид и съответно налични антитела..

Marinadp, защо да се  премълчава засега  университетът? Най-вероятно  при тази абревиатура става дума за  медицинския симулационен тренировъчен център на МУ  Пловдив, но скоро вероятно навсякъде ще е така, уви.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 08:35 от пенсионирана русалка

# 196
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Париж е така от миналата година. Дори сега, беше на курс в друг еколь и там въпреки пас санитер им искаха отрицателен антигенен всеки понеделник 24 часа преди часовете. Разликата е,че тестовете там са безплатни.

# 197
  • София
  • Мнения: 18 034
Париж е така от миналата година. Дори сега, беше на курс в друг еколь и там въпреки пас санитер им искаха отрицателен антигенен всеки понеделник 24 часа преди часовете. Разликата е,че тестовете там са безплатни.

И това вероятно ще се промени. В момента и в Германия всеки има право на безплатен антиген и PCR  на определен период, ама от октомври всички тестове стават платени. С безплатни няма как да затегнат примката..

# 198
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
marinadp , кажи кой е университета ! Моят син каза ,че студентите в Медицински университет Пловдив , са ги предопредили ,че трябва да са ваксинирани , ако искат да бъдат присъствено на упражнения.😡 😡

# 199
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Париж е така от миналата година. Дори сега, беше на курс в друг еколь и там въпреки пас санитер им искаха отрицателен антигенен всеки понеделник 24 часа преди часовете. Разликата е,че тестовете там са безплатни.

И това вероятно ще се промени. В момента и в Германия всеки има право на безплатен антиген и PCR  на определен период, ама от октомври всички тестове стават платени. С безплатни няма как да затегнат примката..
Така е, но не помня от кога. За чужденци вече са платени. За местните,мисля, че началото на септември, но.....не помня. Крис започват на 6ти септември, така че ще се чуе.

# 200
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Тези напъни трябва да бъдат пресечени още началото от самите студенти. Друг начин няма.  Всъщност има и той е по съдебен път.Няма как да е законно да те задължават по косвен път да си поставяш нещо, което е в експериментална фаза. Че и това да  е условие за кавото и да било.  Същото ще последва и в училищата. За PCR изобщо няма какво да се коментира, при положение, че най-после Центъра за контрол на заболяванията  / CDC / в самите Щати го отменя след края на 2021 г.Обаче до края на годината ще се доказва нещо с него...

https://humansarefree.com/2021/07/cdc-revokes-emergency-use-auth … -pcr-testing.html
Информацията я имаше и на други места, не ми се рови в момента.
Изводите всеки да си ги прави сам.

# 201
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Elhitza , абсолютно подкрепям ,мнението ти !

# 202
  • София
  • Мнения: 17 281
Аз изцяло не го подкрепям, също така информацията не е вярна, нито че ваксините са експериментални, нито, че спират ПСРите. Но в спорове няма да влизам, времето и енергията са ми лимитирани. Единствената причина да го напиша, е защото твърденията са неверни и не искам да стоят ей така в пространството.

# 203
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Не смятам ,че студентите трябва да бъдат изнудвани да се ваксинират , а професорите и доцентите ,които ще им преподават - не. Не може да има двоен аршин или който , на когото навие.

# 204
  • София
  • Мнения: 18 034
Не смятам ,че студентите трябва да бъдат изнудвани да се ваксинират , а професорите и доцентите ,които ще им преподават - не. Не може да има двоен аршин или който , на когото навие.

Ако има натиск за ваксиниране, той ще е насочен най-напред към медиците - както към доцентите и професорите, така и към студентите (и медицинския персонал като цяло)..После към учителите.

Бърди, аз също няма да навлизам в спорове кое е експериментално, кое не е и т.н, но  си е  факт, че се нарушават човешки права с такъв "избор" дали да се ваксинираш или не. В друга тема, май седмокласната, зададох въпроса за хората с хронични заболявания, за които ваксината е противопоказна. Има такива... Къде в горната наредба на   Симулационния Център на МУ Пловдив или в  детайлните иначе немски разпоредби (просто коментирам нормативни документи, които лично съм прочела) се  упоменават тези случаи? Една майка ми каза  в отговор на този въпрос -  спокойно, взимат такива  хора удостоверение от личния лекар и готово.. Готово, ама друг път. Законово го няма черно на бяло, отделно точно такава клауза би била много удобна вратичка всеки да се пише с  такова заболяване ( то затова и я няма), особено пък у нас, където за пари всичко се прави/пише.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 22:46 от пенсионирана русалка

# 205
  • София
  • Мнения: 17 281
Хроничните заболявания не само не са противопоказание за ваксина, а точно хората с повече заболявания е по-важно да се ваксинират. Има супер супер редки случаи на хора, които да имат реални (научно обосновани) противопоказания.
Така или иначе, за тях е опцията отрицателен тест.
Единственото, което безкрайно ме дразни от началото, е, че тестовете не са безплатни. Щом ваксините са, тестовете също е редно да са. 
Ей за това бих протестирала.

# 206
  • София
  • Мнения: 18 034

Така или иначе, за тях е опцията отрицателен тест.

Дали е опция това? Тест през ден, през два - дори и да е безплатен (какъвто няма да е), идва много такова бъркане като честота, за да влезеш дори в магазин, не говорим въобще за кино, басейн,  фитнес, заведения, в които при нараснала заболяваемост нямаш работа с такова заболяване.  При една нова вълна такъв човек е всъщност адски уязвим и в тестовите центрове, особено в нашите, на бараките пред Пирогов преди  имаше опашки без каквато и да е  дистанция между хората...В Рамус не беше много по-различно. В Германия си запазваш поне час за всяка една лаборатория и се избягва така струпването на хора. Поне това..  Но пък точно там -  хитро, защо ли Wink, няма да  се признават бързите домашни тестове (пак се водят антигенни въпросните ), които са по 2-3 евро, май нямат и толкова, а само лабораторните  по 40-50 за антиген и по 80-90 за PCR? А преди същите тези евтинките се признаваха съвсем безпроблемно за такова  влизане в магазина, в университета и сие.. WinkЦелта е очевидна - тласкане към ваксиниране.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 10:52 от пенсионирана русалка

# 207
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Темата е щикотлива и ЗА и ПРОТИВ винаги ше има. Никого не агитирам за нищо, но съм от тези дето загубиха близки от това чудо + лекарско безхаберие и немарливост. За мен е факт, че е сериозно и трябва да се подхожда сериозно. Да, нарушава човешки права или по-точно свобода на избора, но когато голяма част от обществото подхожда несериозно, не знам дали има друг начин. И съм ЗА да има филтър когато се събират много хора. Друг е въпроса, че тестовете (евтините антигенни) трябва да бъдат безплатни за всички, които трябва да си направят такива за да отидат на училище, работа и т.н.  Във Франция им искаха антигенен, който се купува и прави в аптеката и се вписва в системата. Ако излезе положителен правиш ПСР или си стоиш под карантина 14 дни. И двата бяха безплатни, като покажеш карт витал. Честно казано когато знех, че е така и че дъщеря ми подхожда сериозно към това се чувствах една идея по-спокойна. Сега всички сме ваксинирани, всеки със своята си причина и пак съм по-спокойна.

# 208
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Аз изцяло не го подкрепям, също така информацията не е вярна, нито че ваксините са експериментални, нито, че спират ПСРите. Но в спорове няма да влизам, времето и енергията са ми лимитирани. Единствената причина да го напиша, е защото твърденията са неверни и не искам да стоят ей така в пространството.
Кое е невярно и  за въпросния тест стои в пространството ей така:
Ето линка на CDC, макар че не  е трудно да щракнеш и да го видиш в самата статия:

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Cha … V-2_Testing_1.htm

От листовката на Пфайзер, например:
Дата на последно преразглеждане на листовката 12/2020
Това лекарство е разрешено за употреба по т. нар. схема „разрешаване под условие“. Това
означава, че за лекарството се очакват допълнителни данни. Европейската агенция по
лекарствата ще извършва преглед на новата информация за лекарството поне веднъж годишно
и тази листовка съответно ще се актуализира.
Болднатото означава, че лекарството е в изпитателна фаза.

И аз съм с лимит на разход на енергия, вложена във всичко, свързано с корона вируса.
Не смятам, че към този момент подобни заповеди като цитираната на ректора на висшето училище биха издържали юридически в който и да е съд.

# 209
  • Мнения: 6 697
Излизаме извън тематиката, но Файзер е почти накрая и ще бъде одобрена официално съвсем скоро от FDA.

Общи условия

Активация на акаунт