Професия учител - 7

  • 34 193
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
amy_nka, ти прочете ли наредбата от цитата?
Декември 2018 г., т.е. това е третият декември, от когато е влязла в сила.
Прилагаме я вече трета учебна година и ти го писахме няколко пъти...

# 526
  • Мнения: 10 601
Именно, де. Изменение в сила от декември 2018, което значи от миналата учебна година. Защо три години?

# 527
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Декември 2018 е изменението - т.е от учебната 2018/2019, самата наредба я прилагаме трета учебна година,  т.е от 2017/2018
После 2018/2019
И сега 2019/2020..

Много добре знам кога съм чела тази безумна наредба и съм правила за първи път по нея програма за подпомагане на двойкаджиите.
Наредбата е обнародвана  ДВ на 27.10.2017 год.

# 528
  • Мнения: 6 001
Само не знам как ще деля консултации с три класа.
Ами представи си че в тези три класа предаваш по три предмета , защото на някои от нас и това се случва , какво няма да работиш ли?
До тази година не ми се беше случвало, но имаше ден в който нямаше вече празно място в стаята и то от различни випуски.
Обикновено ако ми е възможно оставами след този задължителен час за консултации , отделно с учениците класирани на областни кръгове на олимпиади работя.

А, ако има и ученици, които пожелание искат да идват на консултация, тях какво да ги правя? Да им отказвам ли?
Ще работиш с тях, как ще им отказваш.

# 529
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
amy_nka много учители преподават в различни класове. С час на класа имам 16 разпределения. Нямам повтарящи уроци, защото са по една паралелка от клас. Доволна съм, тъй като, когато бях в паралелки със  слети класове имах 28 разпределения и всеки час преподавах по два урока в двата класа... В малките населени места "занималнята" също е слята. Една група за 1-4 клас и втора група за 5-7(преди 5-8) клас.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 21:52 от Вела

# 530
  • Мнения: 10 601
Мисълта ми е: имам 1 час за консултации седмично. Докладвала съм 8 ученика от 6 клас. Имам 1 ученик от 4 клас, който от началото на годината идва всяка седмица на консултация (по мое настояване) плюс още двама, които идват всяка седмица пожелание. От по-горен клас се очертават четири срочни двойки (с по три последователни) и тях трябва да ги докладвам и да идват на консултации втория срок. Трябва да събера всички тези ученици в една стая и да работя с тях по групички ли? Или всяка седмица да викам по един клас? Обяснете ми, как водите консултациите, моля.

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
По наредбата за приобщаващо образование се правеше отделен график за консултации - дори трябваше да правя един график за 7 клас и друг за 5 клас. Преди две години беше това. Всеки ученик трябваше да покрие 10 часа консултации през втория срок, това даже май беше минимума часове тогава.

# 532
  • Мнения: 10 601
Благодаря! До 10 часа годишно било за случаите на три последователни двойки (чл. 27, ал. 5). Втория срок има грубо 15 седмици, значи ще трябва да ги разпределя до края на срока по класове или да давам консултация през ваканцията. Нали?

# 533
  • Мнения: 4 941
Дали заплатите за януари ще бъдат увеличени, въпреки че не сме подписали допълнителното споразумение? Питам, защото в нашето училище и дума не са обелили по този въпрос. Има ли такива, които са подписали допълнително споразумение за увеличението?

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Има още 10 дни до края на месеца.

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
В четвъртък подписах моето споразумение, заплатите ще ги получим в началото на февруари - точно 17% е увеличението

# 536
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Подписахме споразуменията миналата седмица.

# 537
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Аminka, аз обикновено отделям половин час за истинските консултации и след тях са групите за подкрепа. Тъкмо да хапнат и да си проветрят мозъците.

# 538
  • Мнения: 145
Здравейте! Искам да попитам каква следва след 2 забележки за лошо поведение в час? Питам от името на родител Disappointed

# 539
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Вижте в правилника на училището. При нас е разписано, че при 3 забележки, вписани в дневника, на ученика може да бъде наложено наказание. Ако е първо - забележка, ако е второ - предупреждение за преместване в друга паралелка или друго училище.

Общи условия

Активация на акаунт