Професия учител - 7

  • 33 973
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 55
valian 1,нали точно за това всички говорят за учителите като за безволеви, стадни овце, готови на всичко, за да запазят работата си, с която и без това трудно свързват двата края... 😥😪🤔

# 721
# 722
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мога да отварям линкове от фейсбук.

# 723
# 724
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря. Дано се разшуми и да лъсне истината.
Интересно ми е да видя коментарите, но разбирам, че няма как, много дълго ще излезе.

# 725
  • Мнения: 10 583
Аз нищо не разбрах от написаното от Лиляна. Grinning

1. Кой кого на какво задължава?

Синдикатите са задължили нея да задължи учителите да подкрепят принудително откриване на опция за 4-годишни ли?

2. Като подпишат учителите какво ще стане?

3. Като не подпишат - какво ще стане?

Grinning

4. Мен, като родител, задължението на Лиляна вълнува ли ме?

5. А, МОН какво ги вълнува задължението на Лиляна?

Grinning

# 726
  • Мнения: 1 765
То иаз не разбрах и останах с впечатление, че учителите ги карат да подписват Против задължителната градина за 4 годишните. Ама се върнах назад и отново прочетох поста. Явно натискат да се пише подписка ЗА задължителната градина. Според мен това не е нещо лошо, децата трябва да се социализират и да се приучат към правилата  и колкото по-рано, толкова по-добре. В други държави също е така. Като се има предвид ромската общност, част от която е полуграмотна и първична, това е добър ход. Само тава организирано от синдиката ръкопляскане нещо не го разбирам.
Аминка, няма да е опция, тоест няма да е по желание училището за 4 годишните. Не знам като родител дали те вълнува, но със сигурност всички родители на малки деца ги засяга. А Лиляна просто споделя тук професионален проблем, който както се оказва, никак не е малък.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
СБУ нещо много се изявяват напоследък. Най-напред писмото за издателство КЛЕТ, сега задължително подписване ЗА. Без думи съм.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Миме, какъв точно им е проблемът с издателство Клет? Аз вече трета година работя с учебниците им по английски език и съм доволна и от учебниците, и от самото издателство.

# 729
  • Майничка
  • Мнения: 12 576
Проблем става, когато председателят на СБУ изпраща писмо до учителите, с цел лобиране за конкретно издателство.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Нищо против издателството. Против съм против писмото на Янчето да лобира за него, защото то спонсорирало вестника ѝ и заради това те да избират него.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Ясна работа. При нас преди време дойдоха някакви заявки за учебници от тях - мисля, че по БЕЛ и Човекът и природата в 5 и 6 клас.   Ще трябва да видя изданията им по БЕЛ как са, защото това, което ползвам по АЕ, ми харесва.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
То няма нищо лошо човек да ги избере, много хора ги харесват, но да изпраща г-жа Такева писма и задължава вече е лошо.

# 733
  • Мнения: 10 583
То иаз не разбрах и останах с впечатление, че учителите ги карат да подписват Против задължителната градина за 4 годишните. Ама се върнах назад и отново прочетох поста. Явно натискат да се пише подписка ЗА задължителната градина. Според мен това не е нещо лошо, децата трябва да се социализират и да се приучат към правилата  и колкото по-рано, толкова по-добре. В други държави също е така. Като се има предвид ромската общност, част от която е полуграмотна и първична, това е добър ход. Само тава организирано от синдиката ръкопляскане нещо не го разбирам.
Аминка, няма да е опция, тоест няма да е по желание училището за 4 годишните. Не знам като родител дали те вълнува, но със сигурност всички родители на малки деца ги засяга. А Лиляна просто споделя тук професионален проблем, който както се оказва, никак не е малък.

Пак не разбрах. В момента децата ходят на градина до 4-та група включително. СБУ искат децата да не ходят на градина в 4-та група, ами на училище ли? И ако е така, защо натискат учители - какво зависи от учителите?
А, 4-годишните дори не са в 4-та група, ами във втора и трета. Не разбирам замисъла.

# 734
  • Мнения: 4 808
Аминка, в момента изобщо не е задължително четиригодишните да ходят на градина, по преценка на родителите е, ако имат баби и дядовци да ги гледат, родителите не са длъжни да пращат децата си, т.е. искат да стане задължително – градина или предучилищна.

Общи условия

Активация на акаунт