Професия учител - 7

  • 34 327
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Трябва да стоят в дирекцията

Това е абсурдно...
В някои училища затова правят разписанието на колегите  с много дупки, за да има кой да се занимава с отстранените ученици.

Ако сте прочели правилника за вътрешния ред в училище /а на родителската среща сме длъжни да запознаем и родителите с него/, няма как да не знаете при какви отсъствия, какви наказания се полагат.  Явно никой от по-възрсатните ви колеги не ви е казал, че трябва да познавате правилника за вътрершния ред в училище, и че трябва и родителите да запознаете с него ако сте класни ръководители...

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 15:39 от Вела

# 76
  • Мнения: 151
Трябва да стоят в дирекцията

Това е абсурдно...
В някои училища затова правят разписанието на колегите  с много дупки, за да има кой да се занимава с отстранените ученици.

Ако сте прочели правилника за вътрешния ред в училище /а на родителската среща сме длъжни да запознаем и родителите с него/, няма как да не знаете при какви отсъствия, какви наказания се полагат.  Явно никой от по-възрсатните ви колеги не ви е казал, че трябва да познавате правилника за вътрершния ред в училище, и че трябва и родителите да запознаете с него ако сте класни ръководители...
Държат ни в неведение 🙈🙉🙊

# 77
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Добре бе, хора, действащи учители сте,  нови, стари, най-малкото следва да сте се запознали с правилника за дейността на училището, там това е разписано!
При отстраняване от час не се пише отсъствие, а забележка в дневника, изпраща се на определено в правилника място и след края на часа се уведомява класен и родител, като при нужда последният се вика в училище.

# 78
  • Мнения: 151
Ама то при нас отсъствия и наказания за тях няма, защото сме на делегиран бюджет 😄😄😄

# 79
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Всички сме на делегиран бюджет. И? Като спрат детските или го докарат до предупреждение за преместване в друго училище поради неизвинени и се наложи родителят да ходи да пише обяснение в отдел "Закрила на детето", да видиш как ги водят сутрин до класната стая.

# 80
  • Мнения: 151
Всички сме на делегиран бюджет. И? Като спрат детските или го докарат до предупреждение за преместване в друго училище поради неизвинени и се наложи родителят да ходи да пише обяснение в отдел "Закрила на детето", да видиш как ги водят сутрин до класната стая.
Така е. Но в нашето училище не мисля, че ще се стигне някога до подобни мерки, имайки предвид превенцията, която правят колегите с прикриване на отсъствия. Те не пишат дори когато имат извинителни бележки (просто ги хвърлят) 😄 Все пак трябва да си пазим децата 🙊

# 81
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Неписаните отсъствия са често срещано явление. И класните не искат отсъствия, защото те трябва да ги извинят, а това без бележка не би трябвало да става.
 На мен ми се е слупвало, след като дам известие за неизвинени отсъствия и предстоящо наказание да получа медицинска бележка за съответния период, издадена по-късна дата от тази на отсъствията ... И какво да направя? Да докладвам доктора ли? Наскоро чух, че в такива случаи глобата била 500 лв.
А това със спирането на детските надбавки за 6 месеца е .... Спирала съм детски добавки, когато беше за месец и имаше ефект. Сега ако ги спра, 6 месеца няма да мога да ги докарам в училище....  Ама те тези от МОН, кога са работили с малцинства?...

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 17:12 от Вела

# 82
  • Мнения: 4 943
Обмислям да напусна работа. Кога и как ще бъде най-добре за мен? Не мога повече да стоя в това училище с тези колеги...

# 83
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
тинити, никога не е късно за това. Помисли си добре, както казват: утрото е по-мъдро от вечерта. Обикновено, когато се проучват кандидатите за учителско място се търси информация от бившите им шефове и колеги...

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 17:13 от Вела

# 84
  • Мнения: 151
Обмислям да напусна работа. Кога и как ще бъде най-добре за мен? Не мога повече да стоя в това училище с тези колеги...
Намери си нова работа и напусни. Освен ако не искаш да стоиш безработна и да си почиваш от преживения стрес. Не трябва ли да имаш едномесечно предизвестие?

# 85
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Може и тримесечно да е, погледни договора.

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колеги, имам въпрос за електронен дневник. В училището на дъщеря ми са с платформата OneBook. Трябва да си направя регистрация, но никъде не виждам линк за такава. Някой от вас знае ли как става? От училището ми поискаха мейл, дадох го и дъщеря ми казва, че с него трябва да се регистрирам, но как?

# 87
  • Мнения: 9 895
Аз имам от ,onebook линк в имейла
 Но не знам как съм го получила

# 88
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Лили, не съм работила с този, но като  пусна търсачка, на "вход" отдолу има активен ред "Нямате акаунт?", вероятно е от там. А ако пращат линкове, виж си и в спама на пощата.

# 89
  • Мнения: 4 943
Обмислям да напусна работа. Кога и как ще бъде най-добре за мен? Не мога повече да стоя в това училище с тези колеги...
Намери си нова работа и напусни. Освен ако не искаш да стоиш безработна и да си почиваш от преживения стрес. Не трябва ли да имаш едномесечно предизвестие?
Започвам да търся нова работа, дано бързо да намеря. Ще видя в договора как стоят нещата с предизвестието. Не може ли да прекрати договора ми по взаимно съгласие? Чудя се какво точно да кажа, защото няма как да кажа реалната причина за напускането ми.

Общи условия

Активация на акаунт