Носите ли фамилиите на съпрузите си?

  • 12 855
  • 337
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 321
Да нося я. Когато отидохме да попълваме декларациите в съвета преди сватбата, пред длъжностното лице питам моя съпруг "Да си сменя ли фамилията, искаш ли да нося твойта?" а той ми отговаря " Както искаш мен не ме бърка с каква фамилия ще си." , А служителката  като ги отвори едни такива #Crazy и вика "За първи път чувам някой съпруг да не го притеснява това дали съпругата му ще бъде с неговата фамилия"  Hug
 

# 316
  • Мнения: 520
Да , нося я и даже май малко ме е яд, че не си оставих моята с едно тире, ама свърши вече Peace

# 317
  • Мнения: 695
да нося фамилията на мъжа си Peace

# 318
  • Мнения: 1 081
Аз вече писах какво мислех да направя, но в крайна сметка постъпих по коренно различен начин. С две думи взех фамилията на съпруга си и от два дни съм Цветкова. Първоначално подадохме документите и в декларацията написах че си запазвам старата фамилия, но след два дни реших друго.  Laughing Joy

# 319
  • Мнения: 61
АЗ ЗАПАЗИХ И СВОЯТА И НЕГОВАТА КАТО ЧЕТВЪРТО ИМЕ ЗАЩОТО В КРАЙНА СМЕТКА НИЕ СМЕ ЕДНО СЕМЕЙСТВО И ДЕЦАТА НИ НОСЯТ ФАМИЛИЯТА НА БАЩА СИ НА ПЪК ОТ ДРУГА СТРАНА РОДИТЕЛИТЕ МИ СА МЕ ОТГЛЕДАЛИ И ВЪЗПИТАЛИ И НЯКАК МИ СЕ СТРУВА ГАДНО ДА НЕ НОСЯ И ТЯХАТА ФАМИЛИЯ ТАКА ЧЕ СЕГА СЪМ СЪС ЧЕТИРИРИ ИМЕНА

# 320
  • Мнения: 3 388
Не. Тук след брака жената запазва моминското си име

# 321
Не. Аз запазих името си и нямам тире.
Просто съм на мнение, че някой ден вероятно ще ми се прииска да сменя мъжа, то и ако всеки път тръгна да си сменям името Grinning
А сега по-сериозно: Имам фирма и промяната на името означава и промяна в регистрациите и изобщо един куп излишни неща.

# 322
Мисля, че традицията жената да приеме фамилията на съпруга си е много хубава и според мен трябва да се прави без да си задавате въпроси.

Така се чувствате едно семейство, а не, г-жа Иванова и г-н Петров....

Глупаво е.

# 323
  • Мнения: 686
Да. Моята фамилия я запазих и добавих с тире неговата.

# 324
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Да, нося фамилията на съпругът ми Peace.Така се чувствам страхотно и знам, че сме семейство Стоянови, а не примерно  hahahaсемейство Русева и Стоянов Joy.

# 325
# 326
# 327
  • София
  • Мнения: 676
Да.

Много ми отива - Сладкова  Laughing

# 328
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,нося фамилното име на съпруга ми.

# 329

Общи условия

Активация на акаунт