Обвързани с МЪЖ ОВЕН - 2

  • 33 750
  • 471
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 688
Да, или пък извърта нещата - ти не си разбрала, аз друго казах.
А как пък може да извърти неща срещу теб, така да ги изопачи, че излизат тотално неверни. Убедила съм се, че в кавга те са на принципа "на война всичко е позволено". Докато аз, везната, споря като адвокат, (както той самият ме окачествява), но винаги с верни факти! А те си позволяват всичко, за да са победители.

# 406
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 894
Моят екс Овен също ми казваше, че е трябвало да стана адвокат Joy

# 407
  • Мнения: 464
Мъжете овни много обичат да спорят и да извъртат нещата - те винаги са прави. След известен минал опит с един такъв му хванах цаката. Това, което не понасят е равнодушието към тях, спокойствието, дори игнорирането. Обичат да се заяждат, обичат да има екшън, само и само да получат внимание, но всичко зависи от ответната реакция.
Например : Роклята ти е грозна.
Ако отговора  е : как може да си толкова груб и т.н. аз ще се ядосам, той ще си получи спора, ще е доволен от себе си.
Обаче ако отговора е : На мен ми харесва, комфортна ми е и се чувствам много добре с нея....
Точка. Аз си запазвам спокойствието, той не си получава скандала, от който имат нужда овните. За мъжете овни говоря.
Жените овни са нещо съвсем различно.
п.п. роклята не е грозна, това е просто пример Simple Smile

# 408
  • Мнения: 8 969
Мда, разбира се, че има разни трикове, с които да избегнеш скандала.
На мен обаче ми е затормозяващо непрекъснато да мисля и да пресмятам как да реагирам. Защото вътрешно не ги чувствам така нещата и фактически трябва да играя театър.
Ако ми каже, че роклята ми е грозна, много ясно, че това ще ме обиди, че ще си помисля, че е груб и ще му го кажа, даже ще го обидя и аз, защото не мога да мълча. Simple Smile
Сваялям шапка на тия, дето могат да си играят ролите, без да се затормозяват. Аз не мога. /Сигурно, защото съм Овен.../

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 10:02 от utro77

# 409
  • Мнения: 3 159
Да трудно е да избегнеш скандала, но мен ме удивлява, че реално го търсят този скандал. Направо виждам, че на ММ му прави удоволствие - хили ми се насреща. Що за човек... Нарочно да кажеш нещо за да раздразниш другия и после, ама защо се ядосваш... Аз съм риби, при мен пък личи, когато съм раздразнена и не мога да го прикрия. но ще пробвам този метод на игнор.

# 410
  • Мнения: 8 944
Да трудно е да избегнеш скандала, но мен ме удивлява, че реално го търсят този скандал. Направо виждам, че на ММ му прави удоволствие - хили ми се насреща. Що за човек... Нарочно да кажеш нещо за да раздразниш другия и после, ама защо се ядосваш... Аз съм риби, при мен пък личи, когато съм раздразнена и не мога да го прикрия. но ще пробвам този метод на игнор.
Наистина, що за човек...
Не мисля, че е до зодия, а до характер. Както и репликата за грозната рокля.
Мъжът ми е Овен, но никога не се е държал по подобен начин. Напротив. Уважава чувствата ми и е внимателен.

# 411
  • Мнения: 688
То играенето на роли за всеки е затормозява що. Аз също не мога, не само вкъщи. Винаги си личи когато съм ядосана, засегната. Но започнах да се понаучавам у дома просто да ги избягвам, като изчаквам. Ако е нещо дребно, не се озъбвам веднага, защото вече знам, че бързо ще му отмине, а когато е спокоен и в настроение, ще мога аз да настъпя, а той да слуша. Той от своя страна също вече знае, че и от моя страна могат да се разразяват бури, затова и той като ме види под пара, е по-внимателен. Това е напасването.
По същия начин вече съм се научила, че когато не му се говори и съотв.не можеш с ченгел едно Да или Не да измъкнеш, отново изчаквам следващия ден, когато ще е в настроение да говори. И тогава наистина е приятно да се разговаря. Преди се сърдех. Сега просто изчаквам. За такива неща няма смисъл от хабене на нерви.

# 412
  • Мнения: 8 969
Нищо не мога да изчаквам аз.
И това ни е от зодията /Овен/ - нетърпеливи сме, искаме всичко на секундата да стане, а най-добре вече да е станало. Smile
И двамата с ММ сме Овни. Не мога да кажа, че скандалите са ни любимо занимание. Напротив. Те просто се случват. Трудно успяваме да ги избегнем, макар и всички тактики да са ни ясни и да си знаем много добре слабите места...
За съжаление с възрастта лошите черти се засилват.

# 413
  • Мнения: 391
ММ беше стрелец,но по същия начин когато беше изнервен си търсеше целенасочено скандала,докато не ме извади от равновесие . С годините всякак съм се старала да подхождам в ситуацията така,че да не се стига до кулминация, но нямаше полза. Докато не ме взриви да се скараме яко не мирясваше и когато това станеше вече се успокоява,хили,умилква,извинява,сдобряването му беше супер сладък момент, закачлив като дете .
Огнени зодии.

# 414
  • Мнения: 597
Решението: "остави ключовете, събери си багажа. ЧАО!"
От 20 дена съм на спокойствие и най-интересното е, че не ми липсва хич.
Минава през работата ми, гледа като издоена крава, но на мен не ми трепва нищо.
Всяко нещо си има начало, има си и край. Спокойствието ми ми е по-важно.

# 415
  • Мнения: 2 183
Издоена крава 😂😂

# 416
  • Мнения: 2 241
Извиняват ли се лесно Овните, ако сериозно са сгафили? Защото ми се струва, че дори и осъзнавайки къде са сгрешили, в тях има едно гласче, което им напомня защо са постъпили точно по този начин (като голям Г*з), затаяват го в себе си и си премълчават.

# 417
  • Мнения: 3 159
Извиняват ли се лесно Овните, ако сериозно са сгафили? Защото ми се струва, че дори и осъзнавайки къде са сгрешили, в тях има едно гласче, което им напомня защо са постъпили точно по този начин (като голям Г*з), затаяват го в себе си и си премълчават.
Извиняват се, но често сякаш не изглежда, че наистина съжаляват за това, което са направили. Просто пускат едно Сори за да замажат работата. И после са си пак голям Г*З. Поне моя е така.

# 418
  • Мнения: 2 241
За мен най-големият проблем в отношенията ни е бил, че много трудно говоря с него. Все има нещо, което премълчава за себе си или изживява сам. Допускам, че идва и от чисто мъжката му природа това. Самата аз съм с огнени Луна и Венера и неща на пръв поглед - чисто женски, са ми неприсъщи. Но винаги съм била безкрайно откровена поне пред него! А за здрави отношения това за мен е изключително важно!

# 419
  • Мнения: 670
Green_lizard, а на него къде са му Луна, Венера, Марс?

Общи условия

Активация на акаунт