Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 47 134
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 193
Днес в нашето училище изкараха на таблото резултатите на децата от МБГ, не мога да повярвам как се престрашиха. Миналата година само устно ни информираха. Като цяло ми се струват ниски резултатите. Ние сме в четвърти клас - най-високия резултат е 22 точки.

Ако не се лъжа максимумът е 30. Така че 22 бива. При нас с толкова точки е 4 място.
Максимумът е 40 точки. А 22 точки отговарят на 11 решени задачи от 20. Утре мисля да се пробвам в училище да видя работата на детето и ще попитам дали ще получим задачите /както е по регламент/.

# 91
  • На морето!
  • Мнения: 5 787
И нашите резултати от МБГ излязоха. 32т е изкарала щерката, доволна е класната, аз също. Това ѝ беше първото състезание и почти без подготовка.

# 92
  • Мнения: 6 004
Днес в нашето училище изкараха на таблото резултатите на децата от МБГ, не мога да повярвам как се престрашиха. Миналата година само устно ни информираха. Като цяло ми се струват ниски резултатите. Ние сме в четвърти клас - най-високия резултат е 22 точки.

Ако не се лъжа максимумът е 30. Така че 22 бива. При нас с толкова точки е 4 място.
Максимумът е 40 точки. А 22 точки отговарят на 11 решени задачи от 20. Утре мисля да се пробвам в училище да видя кработата на детето и ще попитам дали ще получим задачите /както е по регламент/.
[/quote



Толкова състезания, с различни регламент. Доколкото прочетох първите 10 задачи се оценяват с 1 точка, а следващите 10 с по2. Т. е. 30 точки. Как се изкарват 32? Или съм в грешка?

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 09:17 от W

# 93
  • Варна
  • Мнения: 676
По стария регламент максимумът беше 30т., сега за всяка задача се дават по 2 точки, тоест 40 общо.

# 94
  • Мнения: 6 004
Благодаря. Явно е така, щом има точки над 30.Съзнателно търсих и всичко което намерих е 30. Исках да видя как се е представил младежът ни и бях доволна на фона на 30 мах., но сега вече не съм при мах. 40.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 045
СМТ е в събота нали? В колко часа започва и колко трае? За трети клас ми е питането ако знаете.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 574
СМТ е в събота нали? В колко часа започва и колко трае? За трети клас ми е питането ако знаете.
От 11 ч. 90 мин. Само за 1ви клас е 40 мин.

# 97
  • Мнения: 1 180
Само на табла в училище ли ги има резултатите от Математика без граници? Защото в нашия град за първа година има участващо друго училище, а на с разширено изучаване на математика Simple Smile Има ли някъде качени задачите от последното състезание?

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 193
http://www.mathwithoutborders.bg/

Дано да съм полезна, това е нов сайт на МБГ.

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 11:00 от jiveto_st

# 99
  • Мнения: X
Линкът към сайта на " Математика без граници" е в първия пост от темата, както и други полезни линкове. За съжаление рядко се поглежда там.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 193
Линкът към сайта на " Математика без граници" е в първия пост от темата, както и други полезни линкове. За съжаление рядко се поглежда там.
Извинявам се Simple Smile някъде ми попадна и пишеше, че е нов. Аз досега съм ползвала само сайта им с разширение com.

# 101
  • Мнения: 69
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!

# 102
  • София
  • Мнения: 67
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!
И моят син е така. На МБГ е с 21 точки, а на Черноризец с 98. Той е също 2 клас.
Явно задачите на МБГ са били много трудни и несъобразени с възрастта. Отделно се яви и на първия възможен ден на състезанието. Повече няма да го записвам за него.

# 103
  • Мнения: 3 945
Резултатите от МБГ ще бъдат обявени на 11,10,2019 в сайта!

# 104
  • София
  • Мнения: 252
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!
И моят син е така. На МБГ е с 21 точки, а на Черноризец с 98. Той е също 2 клас.
Явно задачите на МБГ са били много трудни и несъобразени с възрастта. Отделно се яви и на първия възможен ден на състезанието. Повече няма да го записвам за него.
И моят на МБГ има 27т., на ЧХ - 91, но пък аз го отдавам на по-добрата подготовка преди състезанието и на по-голяма разсеяност на МБГ. За ЧХ изрешихме всички задачи по два пъти, за МБГ едва стигна времето за по веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт