Какъв крем за лице използвате? – Тема 16

  • 64 789
  • 742
  •   2
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 257
Никой не иска да влиза спорт, с образователна цел попитах.
Харесва ми да знам защо трябва да се прави еди как си, а не че просто трябва.
Ще си потърся информация.

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Идвам да похваля нощният крем Биотен Голд, кожата ми стана адски суха последните няколко дни и мажа от него и сутрин , заедно с лешниково масло и успявам да овладеят положението. И аз слагам серум, после масло и крем, общо взето нямам време и търпение да чакам и мажа продуктите един след друг.

# 662
  • Мнения: 1 666
Момичета, много полезни неща научавам от вас Blush. Благодаря ви за ценната информация. Намерих си много хубав крем благодарение на вас Hug
Сега искам да попитам нещо друго - кожата ми е смесена и имам широки пори. Наскоро си взех един серум на Биодерма за широки пори и новата маска на Нукс с активен въглен за почистване на кожата. Приемам всякакви съвети и споделен опит по темата Simple Smile

# 663
  • Мнения: 812
По спора с маслата да си кажа и аз:
Кой знае защо при мен най_добре действа смесването на крем с масло. Ако сложа първо масло после кремът не попива и се изпъпчвам. Ако сложа крем първо после маслото пък стои отгоре и пак пъпки. Вземам крем и разтривам с капки масло между пръстите и правя масаж на кожата малко по- дълго от времето което разтривам само крем. При мен това работи .

Преди време имах един лишей край ухото - люспеста кожа до кръв. Редовно мажех само това место с масло или свинска мас вечер, а през деня малко масло, изчаквах десетина минути и слагах ежедневния крем. Изчезна лишия , но не стана бързо - имаше постоянство от моя страна . Тогава ползвах само вода за измиване,никакви тоници и нищо с абразивни частици, но кожата ми беше мазна, а само това петно беше сухо до белене и кървене.

За широки пори няма спасение. Ако се подържат чисти обаче, няма да зейват като кратери и да образуват черни точки. Аз чистя с маслени маски 1 път седмично задължително. Гледам продукта ми за измиване да е щадящ. И с един серум на Ревюел за свиване на пори замаскирам работата. Това от мен.  Simple Smile

# 664
  • Мнения: 2 545
И с един серум на Ревюел за свиване на пори замаскирам работата.

Did-ko, би ли ни показала кой е серума?

# 665
  • София
  • Мнения: 1 163
момичета, някой ползвал ли е крема с марихуана? Много му се чудя.

# 666
  • Мнения: 812
Не намирам снимка в нета. Ще го изпиша . Revuele hydrating fase serum phospholipids moisturising matt effekt  за проблемна и чувствителна кожа.
Намерих снимка.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 20:26 от Did-ko

# 667
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Здравейте,някой ползвал ли е кремовете на ив роше?за момента съм намерила подходящ крем за моята чувствителна  кожа,но от известно време им се чудя.благодаря

# 668
  • Мнения: 4 611
Маслата не са хидратанти. Стоят на повърхността на кожата и запечатват влагата в нея - затова е супер да се ползва серум с хиалуронова киселина (или друг хидратиращ) и после той да се запечата с масло. Маслото служи като защитна бариера, не случайно никога не попива напълно. Ако се сложи първо то, а после крем само си хабите крема, защото той не може да проникне през маслото и да си свърши работата. Все едно да се намажете с крем и след него да си сложите маска за лице. Безсмислено е.
Редът е следният: от продуктите, които съдържат повече вода към тези, които са по-маслени. Маслото винаги е последно. Единственото изключение е ако се слага преди слънцезащитен крем - той също стои на повърхността и не е нужно да навлиза в дълбочина. И накрая грим (ако се използва). Но като цяло маслата са повече за вечерна рутина.

# 669
  • София
  • Мнения: 6 257
Има ли някой пробвал капсулите на Елизабет Арден?
Загледала съм един комплект от известно време и много му се чудя

# 670
  • Мнения: 165
По темата за маслата - ползвам сравнително от скоро...вечер шипка, има осезаема разлика за два месеца кожата ми стана видимо жива, някак по-плътна и еластична...Сега си взех един хиалуронов серум и ще пробвам съвета от предната страница да го запечатвам с масло вечер.

Крем за лице - един италиански хидратиращ Apiarium ползвам от две седмици, харесва ми...добре овлажнява и не оставя лепкаво усещане.

# 671
  • Мнения: 100
Момичета, как се прави това маслено почистване....

# 672
  • Мнения: 812
andreana12,  най-общо казано - с някакво масло мажеш добре лицето и масажираш известно време. Стоиш колкото време ти е възможно и обтриваш с мокра топла кърпа. Целта е маслото да почисти порите по лицето, да разтвори мръсотията с която са запълнени така, че да не оксидира и да не се превръща в черни точки. Каквото се е разтворило премахваш с кърпата.За по широко разяснение виж в темата с маслата.

# 673
  • Мнения: 702
Аз за маслено почистване ползвам олиото на Нивеа, като нанасям две помпички на сухо лице, хубаво разтърквам, включително и очите, след това прибавям малко вода и отново масажирам добре, докато се образува бял крем, после изплаквам. След масленото почистване ползвам измивен гел/пяна.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 20:30 от mama galka23

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
И аз ползвам на Нивеа маслото по същия начин

Общи условия

Активация на акаунт