НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 132

  • 41 755
  • 841
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 376
Само гледай да не прекаляваш, че понякога е зарибяващо Simple Smile
Знам. Аз горе-долу глад правих на 14-15 последно, но сега ми е по-лесно, защото съм в дълбока кетоза (имам стикове). Тогава ходих гладна като кучка буквално, но майка ми ме насилваше да ям плодове и ядки в началото. Кой ти знае за въглехидрати и кето тогава. После инстинктивно открих свинските пържоли и беше по-добре - по един банан и две-три пържоли на ден - така свалих 12 кг за една лятна ваканция и нямах никакъв здравословен проблем. Ама си бях и над 60 кг, което за моя ръст от 158 см и дребна костна структура е много.
Беля си направих след 21 като ядях само салати, кълнове, ядки и тук-таме някое яйце и извара. Отслабвах до момент, после главоломно качване на кг, което от нищо не спря, изведнъж. Мислеха, че съм бременна. Май от тогава получих и непоносимост към салати и зеленчуци - сега от тях пълнея и имам болки в колената, а от ядки имам мигренозни пристъпи. Метаболизмът се променя и като цяло и ми трябваха две-три години да се нормализирам. Миналата година пих инцидентно хормонални препарати и пак чак след година почнах плавно да свалям, въпреки алкохола.
Сега ММ нещо ми се мръщи, но избягва да ми философства за момента поне.

# 226
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз от около 2 седмици ям много малко. Не гладувам, но съм отслабнала с няколко кг и също ме болят коленете.
Не ми се е случвало досега и аз се чудя дали не е от полу-гладуването. Утре смятам да си взема колаген, дано се оправя, че доста съм се притеснила с тия ставни болки.

# 227
  • Мнения: 18 542
Ама извинете, обаче ако от няколко дни гладуване се пораждаха проблеми със стави, то хората до преди стотина години сигурно са се разпадали...

Не е от липсата на храна, търсете причината другаде.
Аз съм правила по 3 дни фастове и не ям някакви количества храна и въпреки това, моите ставни болки изчезнаха като си оправих храненето. От тогава нищо не ме боли, а си имах хронични проблеми в тази област от години.

# 228
  • Мнения: 1 376
Аз от около 2 седмици ям много малко. Не гладувам, но съм отслабнала с няколко кг и също ме болят коленете.
Не ми се е случвало досега и аз се чудя дали не е от полу-гладуването. Утре смятам да си взема колаген, дано се оправя, че доста съм се притеснила с тия ставни болки.
Вземи колаген, помага много. Мен на Dopelherz ампулите буквално ми помогнаха да ходя миналата зима. Глюкозамин също помага, но не всеки го понася добре.
Чела съм, че гладуването временно може да обостри някои симптоми, но мен засега не ме болят колената.

# 229
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Добре, за какво го пиете тоя колаген, като той се разгражда до витамини и по никой начин няма как да стигне чак до коленете в чист вид. Единственият начин е инжекции с колаген, но и там е спорен ефектът, а и временен.

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Вярно ли е това за колагена? И всичко е маркетингов трик...?

# 231
  • Мнения: 18 542
Именно. Яжте мръвки, от аминокиселините в месото, тялото си произвежда колаген и други вещества които са му нужни за където са му нужни.

Колагенът е основния градивен елемент на свързващите тъкани, но не значи, че пиенето на такъв ще доведе до образуването на колаген в тялото. Той си се разгражда като другите протеини, а и колко се усвоява и дали става на колаген в тялото, не е ясно.


# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Хм..вярно, че не съм чела по темата, но явно народа е в заблуда.
А на свекърва ми една докторка и състави режим без месо именно заради болки в коляното.

# 233
  • Мнения: 18 542
Точно режим основно на месо / животински продукти ми ликвидира ставните болки, при това още първите 1-2 седмици.  Peace
Ако държите да пиете нещо, вземете си омега 3 по-добре, отколкото колаген, глюкозамин и други глупости на хапчета.

# 234
  • София
  • Мнения: 4 878
В друга тема четох, че колагенът много помага за болки в коленете, точно Допелхерц препоръчваха и 1-2 други.
Потребителката пишеше, че ако спре колагена и след 2 месеца започват болки в коленете.

# 235
  • Мнения: 18 542
Не я знам тази потребителка какво яде. Ако е на диета като споменатата предписана на свекито на mystic woman...

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Ами а, де...слуша другите. Накупи за 100лв Колаген сироп, мн.хубав бил Simple Smile Айде за калций, магн. и цинк е ок, ама...явно панацея се търси. Инак казва, че се чувства добре.

# 237
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Работя с лекари ортопеди и съм ги питала директно защо изписват тия глупости, като знаят много добре, че няма как да действат. Отговорът е- защото така е прието, изписват се и ще се изписват. Правете си изводите... В това число са колагени, глюкозамини, сиропи всякакви чудодейни за една торба пари.

# 238
  • Мнения: 18 542
Аз съм го играла тоя филм с колагена и глюкозамина. Нищо не помогна. Единствено облекчение получих от омега 3 рибено масло, но само облекчение.

Много е важно да махне и растителните олиа и други източници на омега 6. Зехтин може, но другите като слънчогледово, ленено и разни екзотични категорично са противопоказни.

Изписват, щото народа иска и търси вълшебно хапче и не е склонен да се лиши от ред храни.

# 239
  • Мнения: 2 055
Купи на свекито едно свинско краче или телешко краче. Да си го свари и да пие по две чаши от бульона,  който се желира - истински колаген за 4лв.

Общи условия

Активация на акаунт