НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 132

  • 41 723
  • 841
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Благодаря ви!
Лу-лу...варят си такива деликатеси, да.

# 241
  • Мнения: 1 376
Впрочем, в Лидл са пуснали едни големи кофи свинска мас (1 кг), хърватско производство. Пише, че съдържа лук?!Трябва да се пробва.

# 242
  • Мнения: X
Работя с лекари ортопеди и съм ги питала директно защо изписват тия глупости, като знаят много добре, че няма как да действат. Отговорът е- защото така е прието, изписват се и ще се изписват. Правете си изводите... В това число са колагени, глюкозамини, сиропи всякакви чудодейни за една торба пари.
Ами, ще изписват, като има балами да купуват... Аптеките станаха най - печелившия бизнес...

# 243
  • Мнения: 1 611
Аз съм потребителката, която писа, че пие колаген и се чувства прекрасно, в темата за 40+. Стоя си зад думите. Не го знам на какво се разгражда, но е факт, че ми минават болките в колената. Точно от Допелхерц имаше най-видим ефект, но той е с оцветители и подсладители, мед и затова не го пия. Старая се да се храня ВМНВ, понякога клоня към НВ.

# 244
  • Мнения: 12 726
Впрочем, в Лидл са пуснали едни големи кофи свинска мас (1 кг), хърватско производство. Пише, че съдържа лук?!Трябва да се пробва.
Това звучи интересно, дали ще може да постнете снимка или линк да го видя как изглежда този продукт?

# 245
  • Мнения: leet
Точно режим основно на месо / животински продукти ми ликвидира ставните болки, при това още първите 1-2 седмици.  Peace
Ако държите да пиете нещо, вземете си омега 3 по-добре, отколкото колаген, глюкозамин и други глупости на хапчета.
Аз от тази година имам проблем с коляното, доста силни болки. Месо сьм яла винаги и продьлвавам, но болките изчезнаха точно от глюкозамина и костния бульон, който е смаятан за най-добрият източник на колаген. Естествено нито глюкозамина, нито костният бульон лекуват, но при мен сьс сигурност помагат.

# 246
  • Мнения: 18 542
Явно говорим за различни неща. Не е въпросът дали ядеш и месо. Аз цял живот съм яла, но ядях и куп други боклуци.
Моите болки в ставите изчезнаха, когато махнах другите храни - захар, въглехидрати и растителни олиа, а не заради това, че ям повече месо сега, макар и това да е потенциален фактор, но не основен.

Щом от пиенето на колаген имате подобрение, значи нещо ви липсва в менюто или пък има нещо, което предизвиква възпаление.

Не вярвам да навреди пиенето на прах от кутия, но аз предпочитам да си давам парите за месо, отколкото за хранителна добавка, която не ми действа така или иначе.

Ако на вас ви носи ползи, разбирам защо я ползвате, просто давам друга гледна точка, че не винаги трябва да добавим нещо, а даже много често трябва да махнем, за да получим облекчение и дай боже лечение на здравословен проблем. Peace

# 247
  • Мнения: X
Костния бульон лекува и още как...Съдържа естествен колаген/желатин, който тялото използва точно по предназначение.
За разлика от синтетичните боклуци, които възприема именно като такива-чужди отрови, и се опитва да изхвърли от тялото.Не се лекува с тях.

# 248
  • Мнения: 1 376
Впрочем, в Лидл са пуснали едни големи кофи свинска мас (1 кг), хърватско производство. Пише, че съдържа лук?!Трябва да се пробва.
Това звучи интересно, дали ще може да постнете снимка или линк да го видя как изглежда този продукт?
Като отида пак ще купя и ще снимам. Но не знам колко време държи свинската мас в хладилник, аз не ползвам по много.
Чудя се и на една патешка, но не знам дали не придава специфичен вкус.

# 249
  • Мнения: 48
Аз пък предпочитам патешката мас пред свинската. Втората ми идва някак тежка на миризма.

# 250
  • Мнения: 18 542
Свинската мас държи много дълго в хладилник - година и нагоре, ако е чиста. За с разни добавки, не знам.

Аз ползвам свинска за ястия със свинско и патешка за ястия с пилешко. Това когато не ползвам масло.

# 251
  • Мнения: 1 376
Аз пекох пиле оня ден със свинска мас. Стана много добре. ММ ми се сърди що не съм сложила зехтин, ама после го изяде. Където в рецептите има масло го заменям и става добре. На нищо не ми мирише.
Някакви идеи как да сготвя говеждо сърце? Правила съм само пилешки. Майка ми я карах да ми прави навремето свински сърца в гювече с чушки и гъби, но не помня как ги обработваше.

# 252
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И моят мъж се ужасява като види буркана с мас, докато готвя и ме обвинява, че искам да го убия. Ама после яде и ушите му плющят. То всичко става вкусно с нея.

# 253
  • Мнения: 1 376
И моят мъж се ужасява като види буркана с мас, докато готвя и ме обвинява, че искам да го убия. Ама после яде и ушите му плющят. То всичко става вкусно с нея.
Моят ме подяжда даже, въпреки че за него отделно готвя - с масло, зеленчуци, картофи и т.н, но пак ми изяжда мазното свинско. И сланината е нападнал гледам. Ама той се е махнал от маминка на 18, та всичко е свикнал да яде.

# 254
  • Мнения: X
Тези дни гледаме кулинарни предавания с моя мъж, та една водеща измрънка на готвача "Ауу, това много мазно, а калориите?!"... Та се смяхме с половинката, ако това с калориите беше вярно, при всичките мас, масло, зехтин и маслини, които поглъщаме, досега за 4 години трябваше да сме разминали и най - дебелите американци и да сме поне по 400 кг. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт