НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 132

  • 41 799
  • 841
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 5 547
Проблемът е в мен, че все още гледам на това като на "диета" , защото водещото е сваляне на килограми,  а не като на начин на хранене за дългосрочно бъдеще . Освен това няколко пъти се провалям, тъй като веднъж като опитам нещо и не спирам само с това. да не говорим, че все пак изисква усилия- подбор на продуктите, съобразяване когато си на работа, съобразяване по поводи. За  празниците  мисля да се отклоня леко, след което продължавам:)

Сега по същество:)  Купих си бадемово брашно и хуск- дайте идея за нещо вкусничко и не много трудно, където мога да ги сефтосам. 
Мислех си за някакви мъфини или нешщо панирано...много обичам чушки бюрек, дали няма да станат с панировка с бадемово брашно?
Бадемовото не става за паниране.

# 211
  • Мнения: 7 228
Аз цял живот съм се хранила предимно въглехидратно - много плодове, зеленчуци, тестени, пици, италианска паста, сладки неща... имаше периоди от години, в които не ядях месо, с изключение на пилешко, както и яйца. Не съм имала проблеми с килограмите никога.

От две години съм диагностицирана с ИР и оттогава коренно си промених храненето - месо, масло, яйца, зеленчуци, млечни (без прясно мляко), риба, понякога някой плод, черен шоколад не по-малко от 85%, ядки (предимно орехи).

Ям 3 пъти на ден, не чувствам глад, не изпитвам нужда от междинни хранения. Прегрешенията ми са само по поводи - рождени дни, Коледа, Великден... По принцип вече не изпитвам нужда от сладко, изчезна някак, но ще излъжа ако кажа, че като хапна торта по някой повод, тя ми е твърде сладка или горчи. Нищо такова, вкуса си е пак както преди, изяждам си цялото парче без проблем и не деля с никой. Не изпитвам угризения, защото това за мен не е фатално. Аз нямам проблем да хапна парче баница, козунак, сърмичка, торта. Това не ме изважда от строя, както се казва. За мен начина на хранене е вече установен и аз стриктно (според някои дори твърде стриктно) се придържам към него. Дори смятам, че без проблем бих го спазвала цял живот.

# 212
  • Мнения: 18 542
То на младини повечето сме били здрави въпреки яденето на боклуци, само че това не е за винаги за съжаление, за това и сега си плащаме, някои с лихвите.

# 213
  • Мнения: X
За паниране казват смлян сусам (не съм опитвала)
Казват кюфтетата ставали много хубави с бадемово брашно (за заместване на хляба), още не съм опитала.
Бадемови палачинки
https://healthywithdeni.com/2018/11/ниско-въглехидратни-бадемови-палачи/
Има също един плосък бадемов хляб и кашкавалени питки (аз ги правя със зряла моцарела, чесън на прах и чубрица).
Дени има много рецепти, но не се втурвайте в търсене на заместители. Трябва да свикнете и тогава ще ви харесат някои от идеите й. Тя самата беше в началото на стриктно кето и много по-късно започна кулинарни опити

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 17:05 от Анонимен

# 214
  • Мнения: X
Като ви чета за мотивацията, се сетих за книжката, която подкрепи моята и действително насочва да погледнеш режима "отвъд диета". Споделяна е много пъти, но ето: "Яж мазнини и отслабвай: д-р Марк Хаймън" и линк за изтегляне:

# 215
  • Мнения: 10 018
То наистина си е въпрос на нагласа , всичко тръгва от там, а впоследствие явно и чисто физически поради по-стабилните нива на кръвната захар намалява нуждата от сладко/бързи въглехидрати.
При мен май си е на чисто психологическо ниво,  един вид имам нужда от десерт , награда в края на деня, а и..ми е вкусно, няма какво да се лъжем Simple Smile


Аз вече съм споделяла много пъти, но пак да си кажа.
Гурме ароматите са жесток заместител. Grinning
Ако ти се прияде, пръскай смело. Вкусни парфюми има навсякъде- карамел, шоколад, пралинки, какао, захарни целувки, захарен памук, сметанова роза, крем карамел, панакота, лимонов крем, нектар от кисели плодчета, и т.н. и т.н. Каквото ти е на душата.
Ароматът е напълно достатъчен да те зарадва и вдигне настроението. Peace
Така че ти препоръчвам да пробваш с две ръце. Опасното е, че ако се зарибиш, ще те удари по джоба.  Laughing

Не знам какво ме беше прихванало преди две лета. Ядях домати и се пръсках с аромат на доматени листа (Средиземноморските градини, и смокини има там,ммм  Heart Eyes). Имах нужда от стерео домати.

# 216
  • Мнения: 269
Здравейте, момичета!
При мен скоро ще станат 3 месеца на НВВМХ и нямам нито едно " прегрешение". Нито сладко, картофи, ориз..абе каквото се сетите. Всичко ми се получава супер и вчера реших да изям един ред млечен шоколад Линд...без причина, без повод, за да се тествам.  Изядох го, хубаво ми беше, но най-важното е, че беше само това.  Последва режимна вечеря, днес фаст и тренировка. Няма чувство за вина, няма "баси провала съм". Има " моето момиче, машинка си".
И защо ви занкмавам с  това, защото преди щях да го пиша дъждовен ден. Днес щях да се освиня, щях да чакам 1.12...знаете нов месец, после нова седмица и няма измъкване. Чувството, че имаш контрол над собствените си емоции и действия е незаменимо! Но, за да достигнем до него, трябва да минем през много мисли и подреждане на приоритети. Аз искам да живея така, искам да изглеждам и да се чувствам по следния начин, а какво трябва да направя, за да го постигна. Когато осъзнаеш нуждата от промяна вътре в себе си, защото ти си я пожелал, то тогава не само сладкото ще спреш, а ще постигнеш и много други неща 🤗
Момичета, успех! Нищо не е лесно в началото, осъзнайте нуждата от промяна и тръгнете с малки стъпки към нея!

# 217
  • Мнения: 1 693
Много мотивиращо

# 218
  • Мнения: 3 636
По принцип вече не изпитвам нужда от сладко, изчезна някак, но ще излъжа ако кажа, че като хапна торта по някой повод, тя ми е твърде сладка или горчи. Нищо такова, вкуса си е пак както преди, изяждам си цялото парче без проблем и не деля с никой. Не изпитвам угризения, защото това за мен не е фатално. Аз нямам проблем да хапна парче баница, козунак, сърмичка, торта. Това не ме изважда от строя, както се казва. За мен начина на хранене е вече установен и аз стриктно (според някои дори твърде стриктно) се придържам към него. Дори смятам, че без проблем бих го спазвала цял живот.
Това все едно аз съм го написала. Повече от три години се храня по този начин, избрах го заради настъпващата менопауза и промяната в теглото ми. Забравих за ориз, картофи, сладкиши, тестени, бобови. Храня се веднъж на 24 часа. Но имам ден, на седмица или две, в които си похапвам с огромно удоволствие парче пица, бира с пържени картофки, млечен шоколад или тортичка. И вкусът си им е все така прекрасен. Тези 2-3 изключения на месец ми доставят удоволствието на старите любими храни, без да ми липсват през останалото време. Всеки ден готвя за съпруга си, дори не опитвам, не се налага. За себе си отделно. С времето организацията става лесна, а добрата форма и здравето са най-добрата мотивация. Висока съм 168 см, тежа 58-60 кг и се чувствам повече от добре. На 50г съм и мисля, че без усилия бих могла да съм на този режим цял живот.

# 219
  • Мнения: 1 376
Има ли някоя от вас да е пазила по-дълги фастове? Днес ми е ден 3 (мисля да ги докарам до 5 и да си продължа Carnivore),   ужким съм добре, но се събудих с болки и схващане между плешките. Имам проблем със ставите, но на коленните само. Нито съм тренирала,нито съм седяла неудобно тия дни. Дали е от гладуването?
Иначе, не съм абсолютно стриктна - пия чай, кафе и електролити - магнезий, калий и натрий.

# 220
  • Мнения: 18 542
С каква цел спазваш толкова дълъг фаст?
Съмнява ме схващането да е от гладуването. Може би да си спала отвита или да си стояла на течение предния ден?

# 221
  • Мнения: 1 376
С каква цел спазваш толкова дълъг фаст?
Съмнява ме схващането да е от гладуването. Може би да си спала отвита или да си стояла на течение предния ден?
Главно да експериментирам и да видя дали мога да махна малко от едни страшно упорити мазнини в коремната област, които не се повлияват от нищо, още от дете ги влача. Даже и при анорексично тегло пак там си бяха. Отделно артрита. Отделно алкохолна зависимост. Не съм пила от 20 дни, което си е за медал, като се има в предвид как ми протекоха последните три години от живота. Но желание имам още. Вчера, например, не ми се ядеше, но бирата в магазините ме изкушаваше.
Към цигари не се пристрастих, но с алкохола и разни други упойващи вещества със сигурност мога да развия сериозен проблем в бъдеще. Фастовете определено ми помагат за разни копнежи и свързаните с тях депресии.

# 222
  • Мнения: 18 542
Разбирам. Действай тогава, но според мен, няма нужда да се мяташ на 5 дни направо. Направи няколко тридневни и след това мини на 5. Не прекалено често обаче. Веднъж или два пъти месечно тридневни или веднъж месечно 5 дневни са достатъчни. Ти ще си прецениш де, но все пак не трябва да се прекалява и с фастовете.

# 223
  • Мнения: 1 376
Разбирам. Действай тогава, но според мен, няма нужда да се мяташ на 5 дни направо. Направи няколко тридневни и след това мини на 5. Не прекалено често обаче. Веднъж или два пъти месечно тридневни или веднъж месечно 5 дневни са достатъчни. Ти ще си прецениш де, но все пак не трябва да се прекалява и с фастовете.
Аз по 24 и по 48 правя без проблем, но сега съм отпуска и използвам. Ако съм на работа със смените става по-сложно, защото нощните ме изтощават и малко трудно ще направя 3+ дни.

# 224
  • Мнения: 18 542
Само гледай да не прекаляваш, че понякога е зарибяващо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт