НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 132

  • 41 719
  • 841
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
И аз така мисля. Усилията не би ли трябвало да са насочени към подходи за да не е животновъдството потресаващо мръсна индустрия? Те казват, обаче, че това е решението - редуцирането на консумацията на животински продукти с 50% в следващите 30 години би намалило парниковите газове в атмосферата с до 64%. Това би било достатъчно, за да се постигне целта от 1.5 градуса по Целзий, като максимално допустимо повишение на температурите на планетата.
Тоест, намаляваме или спираме да ядем месо.
Като призива да не се купуват продукти, произвеждани на места с несправедливи условия на труд/детски труд, вместо да се направи така, че да няма такива места.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 19:55 от Анонимен

# 76
  • Мнения: X
Купих си от суровия бекон на Лидл. Някакви идеи как да го приготвя?

# 77
  • Мнения: 1 376
Купих си от суровия бекон на Лидл. Някакви идеи как да го приготвя?
Аз съм го правила на скара и на тиган. За нарязания говоря. ММ е живял в UK и той "ме открехна" на тоя вид бекон, но е много солен и засега се въздържам да го ям. Иначе, май може да се слага на всичко.

# 78
  • Мнения: X
Да, нарязан и сурово пушен е. Прилича на пържола. Мерси за отговора, ще пробвам на оребрен тиган. В ЮК и аз съм пробвала такъв, беше много вкусен. Ще видим този какъв е.

# 79
  • Мнения: 31 168
Аз го правих на грил тиган. Не ми хареса, много е солен. Обичам сол, но това не се издържа.

# 80
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
И аз съвсем скоро гледах предаване за това как свободно пасищно отглеждани стада тревопасни - било то крави, овце и т.н. Променят коренно пейзажа, състава на почвата, спират ерозията и въобще връщат нещата в природата, в нормалните им граници. Гледах и как в Африка и в Северна Америка, в резервати, експериментално пускат отново хищници, които умишлено са премахвани. С връщането на хищника, тревопасните /плячката/ става по-предпазлива и намалява ерозията на речните корита, защото не се задържат там животните. Само пият вода и бягат.

Още колко мнооого имаме да учим и да познаваме света около себе си...

Бекони, филета и т.н. варено-пушени и обработени колбаси, обичам много, но ги ползвам рядко. Бъкани са с консерванти и глутамат. То вече какво ли не е, ама все нещо трябва да се яде. Sad

# 81
  • Мнения: 18 542
Аз го правих на грил тиган. Не ми хареса, много е солен. Обичам сол, но това не се издържа.
Свиква се. И на мен в началото ми идваше доста солен бекона, но сега ми е тамън.

# 82
  • Мнения: X
Значи милиардите автомобили, бълващи газове, от които не може да се диша вече в градовете (куцо и сакато се е качило на кола и се прави на шофьор), не пречат, обаче правилното и полезно хранене за човешката раса с животински продукти им бърка в здравето?!  Така силно "мирише" на корпоративни интереси, че.... Зърнената мафия не си дава печалбите, медицинската мафия не иска да губи пациенти, автомобилната мафия и тя... Като гледам, на никой не му дреме за мен и моето здраве. Защо на мен тогава трябва да ми дреме за другите? Или за планетата? Природата е умна, когато й се качим на главата, тя ще намери начини да си отмъсти и да си възстанови баланса. Както винаги е било.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 547
Абсолютно съм съгласна , автомобили, самолети, камиони, за предприятията да не говорим, всичко това променя климата. Животните едва ли са и на 1/4 причина за повишаване на въглеродният диоксид.

# 84
  • Мнения: X
То животни е имало и преди хората, и винаги са отделяли газове отзад. Природа. И се изсичат гори не за пасища, а точно за земеделски (със съмнителни хранителни стойности ) култури. След някои от тях нищо не вирее и затова се разширяват земеделски земи като се изсичат гори.
  Ние тук се стремим към естествено хранене , локално, сезонно и респектиращо И животни И хора. Месото и яйцата, които купувам са от свободно гледани животни, а зеленчуците от близките производители,  следователно без авокадо, киноа, хималайска сол и подобни. Единствено правя изключение за кокосово масло,канела, кафе и шоколад.
Ежедневният ми живот е също изпълнен с постоянни жестова към планетата от краткия хладен душ сутрин до внимателно разделения боклук.
Няма да намалявам или спирам месото, няма и насекоми да ям.

# 85
  • Мнения: 1 611
Аз да попитам какво ви е мнението за зехтина. На мен ми е много любимо масло, но не виждам да го консумирате чвсто.

# 86
  • Мнения: 5 057
Как така да не се консумира често? Аз си подправям салати само със зехтин, готвя със зехтин някои ястия. Не обичам кокосовото и това ми е вариантът. Другите мазнини, които ползвам, са масло и мас. Мас ползвам, когато готвя свинско месо (85% от месото, което купувам), масло - за пиле, яйца, някои зеленчукови ястия тип задушени броколи, карфиоли и прочее.

# 87
  • Мнения: 31 168
Ям доста зехтин.

# 88
  • Мнения: 1 376
Аз мислех, че Extra Virgin не става за готвене, но ММ е грък и готви всичко с него. Не пържим, де, не знам как би издържал на такава температура. Но на пиле и зеленчуци сме слагали при печене. Иначе, на някои ястия предпочитам краве масло. Но като цяло за себе си готвя без мазнина от години. Пия чист зехтин с лимон сутрин отвреме - навреме ако ми "натежи" жлъчката.

# 89
  • Мнения: 18 542
Аз не ползвам зехтин, защото няма на какво да го слагам. Само на домашните като правя таратор. Всичко друго готвя с животински мазнини.

Общи условия

Активация на акаунт