Слънчеви юнски късметчета 2020 ТЕМА 2

  • 17 829
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 727
Добро утро! Nature Sunny
Идвам да ви споделя за едйн курс, който ми попадна вчера
https://www.izamama.com/index.php?page=kurs-za-bremenni-sofia_12-2019
Аз се записах и мисля да ходя. Ще бъде готино, ако и други мами от София проявят интерес и може да се запознаем там.Blush
Май има дати и за Варна.
Още нещо, което може да се хареса на някой. Поръчах си стар брой на списание 8 "Спомени от утробата". Има го и в електронен вариант.
Хубав уикенд на всички!:heart:

# 361
  • Мнения: 584
Добро утро и от мен! Hug

Мистик, и аз вчера се записах на този курс. В началото на лятото ходих на същия с моята кума и беше много интересно, но не успяхме да посетим всички лекции, а и сега са малко по-различни. Много хубава идея е да се запознаем тогава Blush Хайде, чакаме и други момичета да се включат!

Пренаталният тест който е правила Белисима, както и цените са на следната страница: https://cellgenetics.bg/prenatalni-testove/#toggle-id-4
И на мен много ми допада този тест, особено частта с отстъпката за стволовите клетки, така че ти благодаря от все сърце за идеята, Белисима! Kissing Heart

Момичета, а вас с вагиналната сонда ви преглеждаха, нали? Аз си мислех, че като съм вече в 8 седмица и ще ми се размине, но уви - не ме прегледаха с коремен Neutral Face

# 362
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Абе много извинявайте за глупавата констатация, която ще направя, но снощи с ММ гледахме всички листовки на пренатални тестове, които ни даде АГ и изпитваме затруднение в избора, тъй като на мен ми се струват абсолютно еднакви. Само цените им са със 100/200 лева различни.
Този например, освен намалението за стволови клиентки пи какво се различава от Пренатест? Изследват едни и същи неща. Средният пакет на Пренатест се припокрива с този на cell genetics. АГ ми каза, че всички са добри и не ме насочи към някой конкретен. Каза ако имам въпроси да звъня на координаторките, те били много мили и много добре щели да ми обяснят.
Чудих се снощи даже дали да не направя тема отделна за пренаталниТе тестове и май ще го направя...

# 363
  • Мнения: 584
И аз съм загубена в морето от пренатални тестове, но този на Cell Genetics е с точност 99,99%, а Пренатестът има 98% (по е така са написали в сайтовете им), а и първият имаше нещо повече в средния пакет, но все още не съм ги оглеждала и сравнявала обстойно. Идеята за темата е супер, Лемънс, и ако не те затруднява би била много полезна за всички момичета, чудещи се като нас Hug

# 364
  • Мнения: 68
Здравейте дами! И аз се включвам в темата. С огромен интерес ви следя от седмица насам (не знам защо чак сега се сетих да се поровя във форума) и все си казвах ще изчакам малко, ще изчакам малко. НО, УВИ! Не издържах Simple Smile И аз ще бъда мама за първи път (живот и здраве) с термин на 4ти юни. Сега съм в 10 г.с. (и 2 дни)
С таткото и двамата сме зодия близнаци, та ще бъде много готино и третия член на семейството да е същата зодия.

Относно премеждията ми до момента - имах няколко отвратителни седмици, в които ми се гадеше само вечер - прибера ли се от работа и купона започва. Гадене + повръщане. Изобщо не се ограничавам какво ям, дори спрях и фитнеса (малко от страх). Засега съм минус 2 кг от първоначалните, но за момента се чувствам доста добре.

Засега съм ходила на 2 прегледа, като последния беше в 9та г.с. и на екрана имаше много хубаво тупкащо сърчице - обаче хич не се и сетих, че е възможно да се чуе звук от това "нещо". Чак като ви прочетох вас се зачудих що пък не следващия път Simple Smile

Принципно ходя на прегледи в частна клиника, в която фирмата ни плаща допълнително здравно осигуряване и смятам да комбинирам както прегледите със здравна каса, така и тези, които фирмата ми поема. Смятах следващия преглед да е в 12та г.с., но като ви чета вас, се чудя дали да не ида по-раничко за да разпитам аг-то за пренаталните тестове и стволовите клетки.

Това което не разбрах за тях е - как точно се извършват от болниците? Дали всяка фирма има договор с определени болници и кой точна взима материала. (Пример че в сайта на болница Д-р Щерев, пише че работи само с БулГен).

И аз се включвам в курса на 14 и 15 декември - записах се още преди седмици - та ще се надявам да се видим там.

Съжалявам за дългия пост, но нямах търпение да споделя всичко това с вас Simple Smile

# 365
  • Мнения: 168
Момичета и аз се записах за курса в София. Живи и здрави ще се радвам да се видим на живо. 🌹

# 366
  • Мнения: 3 916
Ох, на мен хич не ни се ходи по курсове, но ако се съберете за някое кафе се записвам първа.

# 367
  • Мнения: 695
Аз ще правя този като до колкото разбрах ако ме “пратят” от Вита, цената ще бъде 1200лв

# 368
  • Мнения: 1 713
Бтв, дами от София,  можете ли да ми кажете при кого се следите по каса?  Аз си имам следене в частна клиника,  но ще ходя и по каса,  за да се възползвам от изследванията, които могат да минат по каса,  за да получа болничен накрая и за да имам все пак две мнения за всичко. Но не съм била при такъв лекар от години,  все на частно и не знам към кого да се обърна

Аз смятам да се следя при Д-р Арабаджикова в Надежда по каса. Отделно ходя от време на време на частния при Д-р Ташков, когато ми прищракат лимките, а и той да е наясно, защото искам да раждам при него (и Арабаджикова)  секцио (по куп медицински причини никой няма да ми позволи естествено). Феталните са ми при Сигридов. Ти накъде си се насочила засега?


За ЖК по каса още не съм се насочила,  аз чакам близнаци и ми се ще да намеря специалист,  следящ бременни с близнаци и тризнаци. Прочих такива добри имена,  но следят само на частно,  а двама гинета на частно ще ми дойдат повече на джоба 😛 та още проучвам,  въпреки че си имам направление от личния лекар още изчаквам. И за раждането още не знам в коя болница ще е,  простоооо нямам никакъв план за нищо още..




И аз се записах за курса,  мами 🤗

# 369
  • Мнения: 955
Добро утро. Може би и аз ще се запиша за курса и може да се запознаем и на живо. Хубав уикенд Blush

# 370
  • Мнения: 46
Veselinq Petrova и аз съм без симптоми.В 7 г.с имаше 3-4 дни в които ми беше леко лошо.От тогава до сега 8 с.+5 д.-нищо.Едно голямо затишие все едно не съм бременна.Даже и гърдите не са така напрегнати.И аз се шашкам и постоянно се чудя дали бебчо добре.Момичета ,мислите ли ,че е повод да се притеснявам ?Споделете вие как се чувствате.Честито на мамите чули сърчице-сърчица Simple Smile Доста е вълнуващо.Хубав ден за сега Simple Smile

# 371
  • Мнения: 155
Ommm, благодаря за линка. Точно този сайт гледах вчера, а нищо не видях... 😁

# 372
  • Мнения: 346
Здравейте , мен гърдите ме болят , гади ми се вечерно време предимно, и болчиците боцкащи долу , общо взето това е като оплакване иначе мисля че всичко е наред надявам се ,че не мога да ходя през седмица на лекар за това вече ще си чакам. Иначе и аз се записах за курса 14-15декември 👋

# 373
  • Мнения: 346
Притеснява ме обаче , че май само аз ги имам тия болки , да не е нещо опасно. Понякога изпадам в депресии

# 374
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Изчетох всичко досега с голям интерес, от огромна помощ е да не се чувстваш сам във вълненията си. Радвам се да се присъединя към вас!

Аз съм на 29 от София, първа бременност в 8–9 седмица. Терминът е 14 юни.

Засега най-големият проблем е перманентната умора и абсолютна отпадналост, особено в офиса, където работата не спира, а останалите нищо не подозират. В общи линии имам сили да измисля следващото си ядене и това е. Гади ми се по малко през деня, но е поносимо. Храня се здравословно и имам апетит, за което съм благодарна.

Бях на втори преглед тази седмица, всичко е наред и чухме сърчице! Посъветваха ме да отида на скрининг в 12-а седмица, което е началото на декември. Струва ми се далеч, но се старая да се грижа добре за себе си и да не се подавам на страхове (разбира се, не винаги ми се получава). Поощрявам и вас! Имаме толкова информация, че прекаляваме с притесненията и анализирането на всеки симптом. В края на краищата да правим най-доброто, на което сме способни, а останалото не зависи от нас.

Общи условия

Активация на акаунт