Долна Баня?

  • 18 423
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 202
Били ли сте там, заслужава ли си, може ли да ми препоръчате хотел?

Тъй като доста често си организираме уикенди извън София и винаги търсим нови местенца, сега сме се спрели на Долна Баня. В нета намирам информация само за 2 хотела - Мотел "Долна Баня" и хотел "Природа". До колкото разбрах от офертите в "Природа" имат басейн, което е плюс за летния сезон.

Всякаква информация ще ми е от полза   bouquet

# 1
  • Мнения: 114
здравей,
ние ходихме да посрещаме нова година в Мотела на Долна Баня и съм очарована от мястото. Хотел Природа ми идва малко в повече пост-социализъм, докато мотелчето е доста кокетно и с не малко удобства. От друга страна Долна Баня не конгломерат Wink и спокойно може да се стигне до басейна, който е отворен и за външни посетители. Така като се замисля може скоро пак да отидем. Пожелавам ви приятно прекарване.

# 2
  • Мнения: 4 202
zwete, благодаря за споделените впечатления  Wink

# 3
  • Мнения: 65
Аз съм била на вила в Долна баня и знам, че местността е много красива. Пеша ходихме до Горна баня. Има маршрутки до Костенец, а ако сте с кола може да обиколите още доста красиви места в рамките на 30 минути-1 час. Басейните съм ги виждала - добри са. Така че, приятна почивка

# 4
  • Мнения: 73
Определено мотела си заслужава повече, а и освен това там току-що направиха басейн, има и шезлонги около него - много е хубаво там  bouquet

# 5
  • Мнения: 73
Пропуснах да кажа, че имаме вила в Долна баня, така че ако имаш други въпроси - питай  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 202
Благодаря за отговорите, главното, което исках да разбера е в кой хотел си заслужава да се отседне  Simple Smile

А информацията, че в мотела вече има басейн съвсем наклони везните в негова полза Wink

# 7
interesuva me kak da stigna do Dolna banq ot Sofiq?shte vi bada blagodarna ako mi kajete:)mersi mnogo

# 8
  • Мнения: 73
interesuva me kak da stigna do Dolna banq ot Sofiq?shte vi bada blagodarna ako mi kajete:)mersi mnogo

Тръгвате по магистралата за Пловдив, на 46-тия километър, след мотел Ихтиман, се отклонявате в посока Костенец и като стигнете Костенец има табели Долна баня. От магистралата са около 20 км  bouquet

# 9
ето тук попаднах на един интересен сайт за местноста - http://resort.dolnabania.net

# 10
  • Мнения: 180
Бяхме в х-л Природа миналата седмица.
Това е бивш пионерски лагер, обаче с напълно реновирана хотелска част.
Чисто е, всичко е направено по съвременни стандарти, има дограма, мебелите са нови, работи от 3 г., баните са съвсем ОК.
То се намира на 5 км от Долна баня, много е красиво, територията е огромна, има и бесайн - е, сега не работи, де.
Ресторанта е съседна сграда - не е в сградата на самия х-л, ама е на 15 м от него, де, пак на територията на хотела.
Обаче си личи, че е подновено старо.
В самата Долна баня има един комплекс, който е супер готин: http://www.kedar-bg.net/. На сайта ще намериш повече инфо.
Успех

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 358
Има и станция на БГА Балкан, където има и свободен достъп. Там е по-малко басейнчето от мотела, но пък е с минерална вода. Всъщност от всичките басейни там които съм обиколила само на този на мотела не съм ходила, така че newsm78 незнам може и той да е минерален...

# 12
  • Мнения: 4 202
Ох, ние още не сме се наканили да отидем до Долна баня  Embarassed
Но да попитам за този комплекс "Кедър", аз също съм попадала на сайта им и изглежда супер, но все си мислех, че се дават под наем цяла къщичка, а цената и за ниския сезон е 130 лв. За 2 двойки идва малко множко, пък ако сме сами какво остава  Confused

# 13
zdr az moi blizki i rodnini si jivet v gr Dolna Banq
Hotelite se namirat na poloviniq grad na grada

# 14
  • Мнения: 1 417
Ох, ние още не сме се наканили да отидем до Долна баня  Embarassed
Но да попитам за този комплекс "Кедър", аз също съм попадала на сайта им и изглежда супер, но все си мислех, че се дават под наем цяла къщичка, а цената и за ниския сезон е 130 лв. За 2 двойки идва малко множко, пък ако сме сами какво остава  Confused
Всъщност цената 130 лв. за какво е  newsm78?В сайта пише къща -130лв. , това само за стая в къщата ли е? Ако е така наистина е скъпо, за това което предлагат

# 15
  • Мнения: 4 202
Всъщност цената 130 лв. за какво е  newsm78?В сайта пише къща -130лв. , това само за стая в къщата ли е? Ако е така наистина е скъпо, за това което предлагат

Ми и аз това се чудех newsm12

# 16
  • Мнения: 180
Ох, ние още не сме се наканили да отидем до Долна баня  Embarassed
Но да попитам за този комплекс "Кедър", аз също съм попадала на сайта им и изглежда супер, но все си мислех, че се дават под наем цяла къщичка, а цената и за ниския сезон е 130 лв. За 2 двойки идва малко множко, пък ако сме сами какво остава  Confused
Всъщност цената 130 лв. за какво е  newsm78?В сайта пише къща -130лв. , това само за стая в къщата ли е? Ако е така наистина е скъпо, за това което предлагат
Не бе хора - 130 е за цялата къща - а какво става, когато сте по-малко хора, и не заемате цялата къща - ами защо не звъннете по телефона и не питате направо на място - мисля, че така ще е най-лесно и сигурно  newsm78

# 17
Не знам дали  red shoe вече е посетила Долна баня но моята препоръка,като местен е да отседне в мотела.Обиколил съм хиляди пъти всички  заведения и ти давам гаранция,че това е мястото където ще си прекараш най-добре.Иначе има и почивна станция на МВР,която е страхотна/има тенис корт,закрит плувен басейн,сауна,баскетболна зала/ допускат и външни посетители но станцията е за предпочитане през лятото.Приятна почивка,пък кой знае може и да се засечем някъде! Simple Smile

# 18
Shushoni, i az imam vila v Dolna banya, na pochivnata. Tvoiata kude e?

# 19
Знам, че отговорът идва малко късничко, но е хубаво да се знае. Появи се сайт на още един хотел в Долна Баня, който изглежда приличен. Това е Хотел Кедър http://www.kedar-bg.net.

# 20
  • Мнения: 73
Shushoni, i az imam vila v Dolna banya, na pochivnata. Tvoiata kude e?

Моята вила е самия град Simple Smile

# 21
исках да ви питам -някой знае ли от Костенец на колко време са маршрутките до Долна баня -защото ще пъруваме група от хора и е важно да знаем кога има връзка ...иначе до костенец с влакчето Simple Smile

# 22
От 25 декември отново отвори бар Арония във Вилната зона!
http://resort.dolnabania.net

# 23
Emi za kedara cqla ku6ta priblizotelno 130m^2.marshrutki v subota ima nai-mnogo i nai 4esto ina4e prez sedmicata ima kogato idva vlak4eto te si 4akat........

Uspehi,az sum si ot tam. HUBAVO E V DOLNA BANQ NO DA SI ZA 5 DNI Grinning

# 24
Аз съм била в х-л Природа и мога да кажа, че е чудесно. Не зная дали е бивш пионерски лагер, реновиран изцяло, но важното е, че е чисто. Както казаха по-горе, ресторантът е в отделна сграда, което също е добре. Басейнът е доста добър, като изключим това, че не е с минерална вода (да уточня - дълбок е, но имаше бебенца baby_neutral с поясчета и се чустваха чудесно). Но според мен, най-голямото предимство е паркът. Огромна територия с алеи и игрища. Чувстваш се свободен, а не притиснат от огради и улици в близост.  Ако сте с деца - това е мястото.
Колкото до Кедър, видях го само отвън. На самата улица, зад един висок дувар. Не ми е уютно.

# 25
  • Мнения: 28
А как е положението с минералните басейни. Колко са, къде са  има ли много хора?

# 26
  • София
  • Мнения: 6 569
Пеша ходихме до Горна баня.
#Crazy #Crazy #Crazy майтапиш се нали

# 27
  • Мнения: 413
Ако някой е посетил този прословут комплекс Кедър, ще бъда благодарна да получа отзиви!Харесала съм си го за лятна ваканция Simple Smile
Направи ми неприятно впечатление, че им изпратих запитване, отговориха ми,че не само целите къщички се отдават, а има опция и за двойки стаи, 55 лева.
После ги помолих да ми изпратят някаква пакетна цена за седмица и повече никой не ми отговори.
Явно това е свръх възможностите им newsm78

# 28
  • Мнения: 357
И мен ме интересуват басейните в района. Имаме вила в Пчелински бани, но за съжаление там няма басейн. Ходим в с. Костенец на минералния, но ни казаха , че не било сигурно дали ще работи. Горе-долу на същото разстояние ни е и Долна баня.  Предпочитам минерален , че на детето там ще му е морето  Sunglasses.

# 29
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет!
И аз съм в търсене на хотел за лятото, и се чудя това ли е мотелът, за който пишете по-назад в темата?
http://www.dolna-bania.dir.bg/
Не изглежда зле, наистина...

# 30
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз съм била на вила в Долна баня и знам, че местността е много красива. Пеша ходихме до Горна баня.

Интересно ми е как успяхте.   Shocked :newsm78 За колко време направихте този преход?  tiptoe

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 358
Привет!
И аз съм в търсене на хотел за лятото, и се чудя това ли е мотелът, за който пишете по-назад в темата?
http://www.dolna-bania.dir.bg/
Не изглежда зле, наистина...


Това е да. Наистина е много добър, и басейнът вече работи. Аз миналата събота бях там и имаше хора по шезлонгите а и водата е топла-минерална. Само имайте впредвид (за почиващите), че вечерите няма кой знае какво разнообразие. Все пак си е едно село, което отскоро е град и сега разчитат на голф игрището и новия спа-център., който изглежда много примамлив за зимата но ще видим....

# 32
Тъй като гр. София пък отскоро е село, по-добре да отскочите до общ. Долна баня. Мотелчето е супер, с мин.басейн и вече работещия външен Бар не ти трябва повече разнообразие за 2,3 дни почивка. А колкото до голф игрището и спа центъра, не се знае кои разчита на тях, май само общинските човечета. Според мен да върви в тази посокоа е мн по-добре, отколото да стане като Банско - само хотели, хотели и пак хотели. И летището е голямо предимство, също провеждащото се там Рали България. А може би най-хубавото е местоположението. Близо до София, до Пловдив, Боровец, пл. Рила, а черноморито може да го замениш с Гърция. Отидете, няма да съжалявате!

Общи условия

Активация на акаунт