ЮЛИ 2020

  • 23 621
  • 740
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 254
Kaylinnn, дано всичко да е наред! Четох, че е нормално зацапването в ранна бременност, но е добре да се свържееш с лекаря ти. Аз като съм в чужбина и ми се наложи да купувам лекарство, гледам в нета коя му е активната съставка на това, което искам и директно нея я търся в аптеката.
Дръж ни в течение! Гуш!

# 166
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен! Казвам се Теменужка и живея в София. За 31 години съм.Преди около 3 седмици видях за пореден седми по ред път двете чертички. Надявам се това да е третата ми успешна бременост. Имам дъщеря на 9 години, след това 3 неуспеха и установен след това проблем - тромбофилия. Следва успешна бременост на терапия и щастлив финал- син, вече на две години и половина. След него имам още един неуспех и сега всички се надявам всичко да мине добре. Миналата седмица видяхме ембрионче и сърдечна дейност. Терминът ми е за 6.07.2020г. Успех на всички момичета и щастлив пухкав финал накрая!
В коя седмица беше като установихте сърдечната дейност? Пожелавам ти леко бременеене и до финал.


в 5+4 гестационана седмица. Благодаря! Успешен финал и на теб!
Аз бях в 5г.с+5 и не ми каза за сърдечна дейност. Само ми каза, че вижда всичко което трябва за седмицата в която съм.

# 167
  • София
  • Мнения: 245
cwetelina17, зависи от ехографа, бях с вагинален ехограф. Зависи и от овулацията, при мен е по-ранна. Не се притеснявай излишно!

МОмичета, с зацапване, може да е от преумора, но може и друго да е. Задължително на преглед преди самоназначаване на лекарства. Преживяла съм го 3 пъти, за съжаление и прегледите не ми помогнаха, т като въобще не е трябвало да приемам Прогестерон, но както и да е... от ензнание на лекари така се получава. Разбира се вървам,че  при Вас проблема няма да е такъв. Желая успех на всички!

# 168
  • Мнения: 107
cwetelina17, зависи от ехографа, бях с вагинален ехограф. Зависи и от овулацията, при мен е по-ранна. Не се притеснявай излишно!
С вагинален ме гледа и мен последната ми М беше на 27.09, а О беше на 12-13.10

# 169
  • София
  • Мнения: 245
cwetelina17, зависи от ехографа, бях с вагинален ехограф. Зависи и от овулацията, при мен е по-ранна. Не се притеснявай излишно!
С вагинален ме гледа и мен последната ми М беше на 27.09, а О беше на 12-13.10

моята М беше на 30.09 и овулацията- на 10-11.10. Виж на следващия преглед какво ще кажат. Сигурна съм, че всичко ще е наред! Имаш ли основание да се притесняваш?

# 170
  • Мнения: 107
cwetelina17, зависи от ехографа, бях с вагинален ехограф. Зависи и от овулацията, при мен е по-ранна. Не се притеснявай излишно!
С вагинален ме гледа и мен последната ми М беше на 27.09, а О беше на 12-13.10

моята М беше на 30.09 и овулацията- на 10-11.10. Виж на следващия преглед какво ще кажат. Сигурна съм, че всичко ще е наред! Имаш ли основание да се притесняваш?
Ами мисля, че не. Ама съм си такъв човек. Винаги се притеснявам за всичко. Каза ми че бебчо е 9мм в 5г.с а пък аз четох, че в тази седмица е около 5мм. Не знам хубаво ли е, не е ли. 😀👶

# 171
  • София
  • Мнения: 1 254
Хора, малко преди да ми е паднала главата от заспиване, да ви питам - ъпдейтвам списъка на първа страница и се чудя... Има хора с, да кажем три бременности, ама от тях една е успешна, една неуспешна и настоящата. Понеже списъка има за цел да носи инфо по-скоро колко деца имаме и аз пиша, да кажем "втора бременност", но не във всеки случай това е удачно. Дайте предложения как да го променя, така че да е адекватна информацията.
Може би да пиша "бебето ще има един батко"?
Гледам по другите теми, все с бременност го пишат, за това и аз така, ама ми се иска да го променим.

# 172
  • Мнения: 2 024
Аз нямам претенции- пиши ме 2 бременност.

# 173
  • София
  • Мнения: 245
В групата на сина ми се пишехме кое по ред е детенцето.

Цветелина, добре са размерите. На този етап може да има отклонение в измерването. Важното е че има бебе.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 03:11 от AnMary

# 174
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен.
На 32г. съм, от Горна Оряховица. Това ми е трета бременност. Имам момченце на 4г., а 2018г. направих мисед аборт в 11 г.с. Надявам се този път да стигна до края. Термина по калкулатор ми е 07.07.2020г. На преглед ще ходя на 22.11.. Леко бременеене на всички.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 254
В групата на сина ми се пишехме кое по ред е детенцето.
Помниш ли как беше формулирано точно?

# 176
  • София
  • Мнения: 245
Манди, сега погледнах  тук в бг мама - термина по дати , името и второ дете, трето дете. във фб групата - в таблица трето детенце, второ детенце. Иначе погледнах инфото отпред, писала си ме втора бременност, реално съм седма бременност и надявам се трета успешна. Т.е. имам две деца, сега трето.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 254
Манди, сега погледнах  тук в бг мама - термина по дати , името и второ дете, трето дете. във фб групата - в таблица трето детенце, второ детенце. Иначе погледнах инфото отпред, писала си ме втора бременност, реално съм седма бременност и надявам се трета успешна. Т.е. имам две деца, сега трето.
Ще го коригирам! Точно твоите седем бременности ме накараха да се замисля, че не е добра идея да се отбелязва поредността на бременностите, а бройката на децата. Simple Smile

# 178
  • София
  • Мнения: 245
Манди, сега погледнах  тук в бг мама - термина по дати , името и второ дете, трето дете. във фб групата - в таблица трето детенце, второ детенце. Иначе погледнах инфото отпред, писала си ме втора бременност, реално съм седма бременност и надявам се трета успешна. Т.е. имам две деца, сега трето.
Ще го коригирам! Точно твоите седем бременности ме накараха да се замисля, че не е добра идея да се отбелязва поредността на бременностите, а бройката на децата. Simple Smile

за мен не е проблем... ако момичетата желаят да се записват бременностите, не е проблем да ме запишеш със седем. Реално наистина са толкова Wink
Иначе като цяло си мсиля, че по-полезна информация би била колко са дечицата.

# 179
  • Мнения: 312
Здравейте, момичета Simple Smile Върнах се от първия си преглед Blush На ехографа се видя само сакче, а с вагинален и ембриончето, лекарката даже измери и лека сърдечна дейност. Отговаря на 6-7 гестационна седмица Blush Много се радвам и бързам да споделя с вас Simple Smile Иначе както и други момичета споменаха и аз съм със запек, само че при мен и хемороидите леко прокървиха. Аз си ги имам отпреди.Иначе със запека се справям вече честно казано - кисели млека, круши, сини сливи, киви и не се напъвам. Лекарката ми изписа цикатридина супозитории. Дано да помогнат. Взех си отпуска днеска и утре и слетобед ще обядвам с мъжа ми и ще му покажа снимката Simple Smile Иначе слетобед съм и на съдов хирург, защото съм и с разширени вени. Целувки на всички Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт