ЮЛИ 2020

  • 23 550
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 416
Здравейте, записвам се и аз сред Вас - втора бременност, имаме дъщеря на 8 години. Още не съм ходила на доктор, другата седмица във вторник имам час. За сега ясно положителен тест, че с първата бременност със съпруга ми спорехме има или няма втора черта Grinning. Като Ви чета, все едно аз съм го писала - гадене, понякога по цял ден, отпадналост, мога да спя денонощно
 🤷‍♀️ И аз имах някакви усещания, на моменти болки ниско в корема, най-вече когато лежа. А вчера си изкарах акъла - много бледа кафеникава нишка видях, кога бях до тоалетна. Притесних се, но слава Богу, беше еднократно. Пия за сега фолиева киселина - Неофолик. Предполагаем термин - 15.07. Желая здраве и хубави моменти на всички!

# 346
  • Мнения: 2 024
Добри дошли на новите момичета.
Как сте всички? Аз съм болнични и се чувствам добре. Шетам си по вкъщи, когато не се почувствам добре си почивам и съм съвсем друг човек. Вече казахме на дъщеря ни и на свекърите и много се зарадваха, а малката постоянно ме пита как е бебето, дали ми тежи, дали плаче и слага ухо на корема ми да го чуе 🤭
Днес ММ ми постави втората инжекция. Само дето не колабирах от ужас, но учудващо добре не усетих нищо- нито при биенето на инжекцията, нито при пускане на лекарството, само накрая ме заболя дали от въздуха, или от друго не знам.

# 347
  • Мнения: 193
Аз съм добре.От Вторник не ми е така лошо ,както ми беше нон стоп.Повръщам веднъж на ден и съм идеално 😁 Все още ми тежат и наболяват гърдите,но това си е нормално.
Чакам си с нетърпение следващия преглед ,който е чак на 13.12 ,но ще си чакам няма как.Важното е всичко да е наред с бебоците ни. 😊

# 348
  • Мнения: 6
Здравейте момичета 😊 Казвам се Диляна Герова. От Шумен съм, но живея в Стара Загора. Бременна съм в 6 гестационна седмица. Това за мен е втора бременност. Вече имам едно бебче на 7месеца - Лазар ❤ Ще се радвам да стана част от вас и заедно да минаваме бременните месеци по-леко 😊🤗

# 349
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро, дами!

МамаНаПринцеса, мен ме е обзел един мързел и нищо не ми се прави. Моята работа е такава, че мога да си позволя да мързелувам, но народа вкъщи трябва да бъде нахранен, което ме влудява. Вчера им се карах, защото имат претенции към това, което готвя, но никога не ми дават идеи какво да сготвя, а аз съм повече от изчерпана на тази тема.

nikolova_03, супер за сърчицето! ТСХ-то ще го регулираш, знам че е често срещан проблем.

Ние казахме на майка ми и баща ми след прегледа във вторник. Беше много яко, защото те изобщо не очакваха, вечеряхме си и ММ им каза, че за двайсти път ще стават баба и дядо (не чак за двайсти, ама близко Simple Smile)). Честно казано, никога не съм виждала баща ми толкова щастлив. Майка ми знаеше, че не се пазим и не беше толкова стаписано изненадана, но баща ми нямаше идея. Беше ми много интересно как реагират. Някога си, преди 15 години, когато им казах, че съм бременна със сина ми, те бяха много тъжни, защото бях на 19 и защото баща му не е свестен човек никак и те го знаеха тогава. Изобщо, тогава много малко хора се радваха, че съм бременна, беше ужасно. Та сега, все едно ми е за първи път и много се вълнувам!

За сега знаят само те, опитахме снощи да кажем на ММ на брат му и жена му, но не успяхме. За тях нямам търпение, защото и тя е бременна, те ни казаха преди 2-3 седмици, когато ние вече знаехме, но си замълчахме, защото беше много рано. Тя е с около 2 седмици преди мен и те изобщо, ама изобщо не очакват да чуят от нас същата новина. Та там ще е пълна изненада и шок!

По съвет на нашите, решихме да кажем на децата след Нова Година, когато ще съм в 14-15 седмица. Бях споменала, че на двете деца, които са на ММ, майка им е лош човек, който ще ги побърка тях, защото аз съм бременна, държеейки ги отговорни, примерно. А бе.. дълги и драматични истории мога да разказвам, но не си заслужава човек да отделя толкова време на подобни неща.

Много дълго стана, ама последно:

MariqDoncheva, много е яко, че бройката е над 1 Simple Smile) Аз така си мечтаех за близнаци - момичета. Не че имах основания, де - нямаме близнаци в родите, но чудеса стават Simple Smile
Гърдите и мен ме болят много. Минах на сутиени без банели, тип спортни с лека поддръжка, с които и спя.

Да ви питам, има ли някоя от вас с мамопластика, като мен? Аз се чудя дали всичко ще е наред с нарастването на млечните жлези. То би трябвало, де, доколкото съм чела.. Ще питам АГ-то дали да не отида на един мамолог да надникнем по млечните жлези.

Айде, хубав ви ден! Голямо писане писах... Simple Smile

# 350
  • Varna
  • Мнения: 57
Здравейте момичета, ние пътуваме отново за Тутракан и много силно се надявам сърчицето вече да тупка много и силно и да се зарадваме всички най-после. Стискайте ни палци и не се преуморявайте, все пак е петък и следват  2 дни на почивка и мързел 🤣😁😊

# 351
  • Мнения: 955
Здравейте. При мен не знам дали е мързел или просто нямам сила за нищо. В болнични съм и съм с бебе куче вкъщи, което ми изпива и малкото силички, то си е като човешко бебе, изисква си много грижи. Не беше сега момента, ама изобщо бяхме отписали, че ще станат нещата скоро. Ние на никой не сме казвали. Ще чакам ранния скрининг на 18.12 и живот и здраве по Коледа ще си кажем. Честно казано доста се притеснявам и гледам да не се навивам прекалено, защото тук във форума на толкова много момичета бременноста им приключи и си имам едно на ум, знам че не е най-правилната нагласа, но...
Със симптомите ми е въртележка. Няколко дни ми е зле, 1 2 дена живна и се зарадвам, после пак и настроенията ми са ужас. Изнервям се, плача. Веселба пълна. Хубав ден и си почивайте Hug

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 10:07 от Kaylinnn

# 352
  • Мнения: 193
Манди Портокалова съжалявам явно съм се изразила неправилно имах впредвид ,на всички ни бебоците да са добре.Доколкото знам чакам едно бебче 😁

# 353
  • Мнения: X
Здравейте момичета 😊 Казвам се Диляна Герова. От Шумен съм, но живея в Стара Загора. Бременна съм в 6 гестационна седмица. Това за мен е втора бременност. Вече имам едно бебче на 7месеца - Лазар ❤ Ще се радвам да стана част от вас и заедно да минаваме бременните месеци по-леко 😊🤗

И аз съм от Стара Загора , 5 или 6 г.с Grinning

На мен от тази сутрин яко ми се догади... ужас направо, с миналата бременност повр. до 4-5 месец а гаденето остана до края...ако и този път е така не знам как ще изкарам. Блазя на всички които сте в болнични и аз искаааам Grinning

# 354
  • Мнения: 6
[
Аз не съм точно в болничен, защото гледам първото си дете, което е на 7 месеца 😂 Иначе за гаденето не ти завиждам. Не искам да си представям какво е 🙁 С първата бременност не разбрах какво е да съм бременна. Леко ми беше до края, веднъж не съм повърнала или да ми е прилошало. И контракция не съм усетила даже. Не ми се ядяха странни неща (само веднъж ми се допуши цигара, а аз не съм пушила никога). Надявам се и тази бременност да е също толкова лека Simple Smile
quote author=Janetm link=topic=1153565.msg39692889#msg39692889 date=1574413566]
Здравейте момичета 😊 Казвам се Диляна Герова. От Шумен съм, но живея в Стара Загора. Бременна съм в 6 гестационна седмица. Това за мен е втора бременност. Вече имам едно бебче на 7месеца - Лазар ❤ Ще се радвам да стана част от вас и заедно да минаваме бременните месеци по-леко 😊🤗

И аз съм от Стара Загора , 5 или 6 г.с Grinning

На мен от тази сутрин яко ми се догади... ужас направо, с миналата бременност повр. до 4-5 месец а гаденето остана до края...ако и този път е така не знам как ще изкарам. Блазя на всички които сте в болнични и аз искаааам Grinning
[/quote]

# 355
  • София
  • Мнения: 1 254
Манди Портокалова съжалявам явно съм се изразила неправилно имах впредвид ,на всички ни бебоците да са добре.Доколкото знам чакам едно бебче 😁
Хахаха! Нищо де! То не се знае! На мен АГ-то ми каза, че ебриона е много дребен все още и ЗА СЕГА вижда една бройка. Явно не всичко лъсва още в 6-7 г.с. На ММ това му е най-големия кошмар - да са два броя и то момчета! хахаха Той не стига, че само мрънка как тъкмо сме ги отгледали децата и са вече самостоятелни и сега ще се почва пак от начало всичкото неспане и грижи, ама ще свикне, има още 7 месеца някъде да си поспива нормално.

# 356
  • Мнения: 193
Манди Портокалова съжалявам явно съм се изразила неправилно имах впредвид ,на всички ни бебоците да са добре.Доколкото знам чакам едно бебче 😁
Хахаха! Нищо де! То не се знае! На мен АГ-то ми каза, че ебриона е много дребен все още и ЗА СЕГА вижда една бройка. Явно не всичко лъсва още в 6-7 г.с. На ММ това му е най-големия кошмар - да са два броя и то момчета! хахаха Той не стига, че само мрънка как тъкмо сме ги отгледали децата и са вече самостоятелни и сега ще се почва пак от начало всичкото неспане и грижи, ама ще свикне, има още 7 месеца някъде да си поспива нормално.
ММ също е притеснен ,защото в рода му има близнаци,но АГ видя един ембрион и чухме и сърчицето.Дано няма изненади,защото и аз не искам 2 наведнъж 😁 все пак ми е първа бременност 😁 Но ако са 2 няма да ги върнем де 😁

# 357
  • Мнения: X
Dilqnagerova   В коя болница и лекар се следи /ражда с предишната си бременност , и сега при кой ходиш?

# 358
  • Мнения: 6
Следях бременността си при д-р Найденова. Тя ме и изражда в болница Тракия. Много съм доволна от нея. Като цяло не е следящ лекар (тогава освен на мен водеше женска консултация само на още едно момиче). Родих с индукция по нейна препоръка. Сега мисля пак при нея да се следя, ако не е спряла да практикува де 🙂 Майка е на д-р Иванов и преглвдите ми преди бяха в неговият МЦ Гален. 🙂
Dilqnagerova   В коя болница и лекар се следи /ражда с предишната си бременност , и сега при кой ходиш?
[/quote]

# 359
  • Мнения: 130
И аз да се отчета от прегледа вчера. Видяхме сакче с жълто мехурче. Всичко изежда нормално. Отговаря си на 5+5 г.с. . На 9.12 съм отново на преглед и ще чакаме да чуем сърчице. Дано тази бременност да е по-лекичка от първата. За сега нещата вървят по-добре.
Поне корема спря да ме боли,остана само гаденето. Много ми помагат мандаринки и маслинки.

Общи условия

Активация на акаунт