ЮЛИ 2020

  • 23 630
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 254
Включвам се набързо, за да кажа, че и аз трудно ходя до тоалетната. Купих си круши и сушени сини сливи, киви също. Пробвах само кивито, но не разбрах дали ефекта беше от него, и без друго не беше задоволителен особено хахаха
Утре ще хапна една круша, а ако много го закъсам - ще се стига до крутите мерки - сините сливи! 💩

# 496
  • Varna
  • Мнения: 57
Момичета аз днес пак бях на преглед, отлепването почти го няма или по точно хематома който се е получил в следствие на отлепянето. Бебето е добре, сърчицето тупка яко. За всеки случай ще по лежа още малко до 4. 12 когато пак съм на преглед. От както съм разбрала че съм бременна се случва да съм всяка седмица на преглед, ще се разглезя накрая 😇😇.

И аз имам тоалетни проблеми и е адски гадно.

# 497
  • Мнения: 47
Здравейте! И аз имам час вече за първи преглед понеделник, нямам търпение да видя дали всичко е наред...
Като цяло ми е доста лошо през деня, но следобед сякаш ми светва, два дена си бях вкъщи с детенце че беше болничка и днес се върнах на работа, хич не ми е работно нещо ... по едно време и корема ниско долу ме понаболяваше доста ... дано всичко е наред.
Пропуснала съм да кажа в първия пост че съм на 31 години от Севлиево Simple Smile
Лека вечер 🌷

# 498
  • Мнения: 367
Хей, сега погледнах първия пост. Не сте ме добавили Stuck Out Tongue Winking Eye

# 499
  • Мнения: 235
Днеска мина и моя първи преглед. Видяхме плодно сакче, но е още много мъничко. Излиза, че е с една седмица назад, но лекарката, каза че може да е била късна овулацията. На някоя от вас случвало ли се е ? Надявам се всичко да е нормално. Даже като се замисля по календара вече ми беше минала, а пък ние тогава правихме опити. Не ми изчисли термин и витамини не ми изписа, че било рано. Ще запиша час след около 10 дни.

Относно тоалетните проблеми и аз ги имам. Гледам да хапвам Активия, плодове и топло прясно мляко, до някъде ми помагат.
 
Sunny_bunny би ли споделила от какво си правиш чайчета ? Четох, че не било добре да се пият много билки и сега не смея да си направя, а така обичам... Даже по няколко на ден си правех.

Момичета вие придържате ли се към някакво по-здравословно меню ? На мен ми се иска да се храня здравословно, но все още продължавам да си хапвам от почти всичко, че даже и апетит си имам. 😃

# 500
  • Мнения: 46
Сините сливи при мен нямат ефект от години... Сушени, пресни, накиснати във вода- мога да изям и един килограм, без ефект. По принцип доста добре ми се отразяваха едни хапчета с алое, натуралакс, но сега не смея да ги пия, преди да съм се консултирала с лекар. Нещо което ми помага са овесените ядки с мед и кокосово масло, обаче от седмица и нещо ми се гади от тях и даже при мисълта. Аз и с предишната бременност не съм повръщала, само зверско гадене и тотална липса на апетит, като сега...

# 501
  • Мнения: 110
Аз веднага след ставане пия чаша топла вода, после и 1 кафе... след 5 мин съм в WC... другото е чаша топло мляко с мед. през деня като цяло пия леко топла вода, ям салати и плодове, за да има фибри и влакна

# 502
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро на всички неакащи и гадещи! И на останалите, ама те май не са много Simple Smile))

Моника, бях писала в началото на темата - аз пия много чай от джинджифил, който супер помага за гадене. На мен не ми се гади, но така чета. Давам идеи да пробвате.
Всъщност ние бяхме на екскурзия във Виетнам за една седмица миналия месец, когато и сме си направили виетнамчето. Та там много пият чай от джинджифил, ама така много концентриран и лют, та се опитвах да го докарам на вкус. После прочетох, че действал много добре на гаденето, също детокс ефект има.

sweed_lady, аз отидох на преглед в 7ма седмица, когато си ивкам - ще има пулс, крака, ръце, едва ли не Simple Smile)) А то - 2 мм ембрион при очаквани за седмицата 13 мм, да кажем. АГ вика - късна овулация, ама аз знам, че не беше късна, защото усещах кога е, а и защото след като се върнахме от Виетнам не сме правили секс още седмица, да кажем. Друг вариант е просто да се развива по-бавно ембриончето и да навакса в някакъв момент. Друго, което ми каза, е че това може да е предпоставка за раждане след термин, а аз родих някога сина си 7 дни след термина. Друго - нормалната дължина на бременността е от 38 до 42 седмици. Ми аз може да съм от тия, дето тялото им по-дълго време носи бебета, примерно. Не се притесних, чакам другата седмица в четвъртък прегледа и така.
За чайовете - има инфо какво можеш и какво не да пиеш. Аз си правя от липа, джинджифил, лимон и мед.
За здравословното хранене - опитвам се, обаче аз принципно държа да храня всички с домашно приготвена храна, пресни салати, супи и т.н. То не е задължително да е здравословна домашната храна, но е по-добре от поръчаната, купена от вън или пакетираната. Аз не съм фен на плодовете и не ми се получава да ги ям сега, но си цедя сокове от цитроси и нар.
Разбира се, дояждат ми се боклуци и веднъж минах да си взема един макдоналдс Simple Smile)) Даже май беше два пъти...

tancheto_shushi, добавих те вече! Пропуснала съм те някак си. Извинявай!

В тази връзка - погледнете първия пост, има доста въпросителни Simple Smile Ако искате да добавя нещо или да коригирам, пишете ми на лично, за да не се спами в темата.

И нещо полезно, което добавих в първия пост, но все пак го пускам и тук: Килограми по време на бременност

Желая ви хубав ден с по-малко гадене и повече акане! Laughing

# 503
  • Мнения: 89
Здравейте!  Нещо странно от мен тази сутрин -  събудих се с мокро петно на пижамата върху зърното на дясната гърда. Не е ли мноого рано за подготвителна коластра?  Аз до сравнително скоро кърмих (приключих окончателно в края на Юли),  но след това не съм забелязала да има изтичане. 
Иначе гаденето си е на лице целодневно,  по веднъж на ден и повръщам,  но пък постоянно съм гладна.  Поне перисталтиката ми е като часовник Simple Smile 
На преглед съм на 03.12 да чуем сърце,  дано!  Но имам право на един вторичен с направление при една друга лекарка ( от глупост отидох при непозната съвсем с началото на бременността),  та се чудя дали да не се възползвам и да отида утре и при нея,  че нямам търпение.  Не я харесах хич първия път.... Но...

# 504
  • Мнения: X
Манди Портокалова  благодаря,че попита. Не не се усеща въобще серклажа.
Jess с теб сме в същата седмица и аз на 10.12 съм на преглед.

Аз нямам проблеми за сега с тоалетната обачеее само ми се прияждат някакви неща... С първата бременност въобще нямах никакви прищевки храних си се съвсем нормално. Отделно така съм нервна само крещя на ММ всичко и всички ме дразнят Sad Направо е ужасно.

# 505
  • Мнения: 363
Sweet_lady, пием мурсалски чай, липа, мента, джинджифил с малка пръчка канела за аромат. Ако нещо те тревожи, консултира се с АГ. Аз лично мисля, че при нормално протичаща бременност и умерени количества, чаят не би бил проблем.

Ние по принцип се опитваме да се храним здравословно, готвим, не ядем пакетирани храни, избягваме олио, мая, бели брашна. Не изпадаме в крайности, но гледаме да купуваме качествена храна
Кафе спрях да пия март месец и малко ми липсва понякога, но няма да го почвам пак 😂

# 506
  • Мнения: 17
Здравейте, бях на преглед вече при моя доктор... не успяхме да чуем сърцето отново, но пак имаше пулсации. Той обаче сравнение с предната докторка е доста оптимистичен и според него съм забременяла по-късно, това е и причината да не отговарям на седмицата си, защото ембриона е доста по-малък и отговарял на 6та седмица... Каза, че е виждал много такива случаи и силно вярва, че всичко ще е наред(аз също) но предвид, че цикъла ми е доста редовен просто вече леко се отчайвам Confused . Ще изчакаме 2 седмици, за да видим дали ще навакса с развитието.  Heart Exl

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 11:17 от Simonnaaa

# 507
  • Мнения: 211
Sweet_lady, пием мурсалски чай, липа, мента, джинджифил с малка пръчка канела за аромат. Ако нещо те тревожи, консултира се с АГ. Аз лично мисля, че при нормално протичаща бременност и умерени количества, чаят не би бил проблем.

Ние по принцип се опитваме да се храним здравословно, готвим, не ядем пакетирани храни, избягваме олио, мая, бели брашна. Не изпадаме в крайности, но гледаме да купуваме качествена храна
Кафе спрях да пия март месец и малко ми липсва понякога, но няма да го почвам пак 😂
Здравей!Аз бях болна наскоро и знам че мурсайския чай много помага при кашлица,ноо четох че е противопокозанен при бременни.Така че се консултирай с АГ за приемането му

# 508
  • Мнения: 363
nikolova_03, благодаря ще го имам предвид и ще го изкоментирам и с АГ, ако се сетя 😂 ние не прекаляваме с количествата, нито пием всеки ден, но е хубаво човек да е предпазлив ☺️

# 509
  • Мнения: 94
Здравейте, болна съм за втори път този месец, утре мисля да отида до личната да ми изпише лекарства, но нещо се притесних, знам че вирусите в начална бременност са опасни, а и от няколко дни имам затихващи симптоми - намаля ми гаденето, намаля ми болката в гърдите,  мислех тази седмица да започна да казвам на близките, но сега не знам дали да отида на още 1 преглед и тогава. Момичетата, които бяхте болни, какви лекарства пихте? Аз минах само с мед, лимон, витамини, но явно не съм се оправила изцяло, щом отново съм болна след  няма и седмици.

Общи условия

Активация на акаунт