ЮЛИ 2020

  • 23 339
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 024
Почивай и се пази повече.
Горда съм със себе си- сутринта си сложих инжекцията сама. 😁 Това е постижение. Иначе гаденето си ме тормози, но без повръщане. Имам си и леки придърпвания, но не са кой знае какво.

# 526
  • Мнения: 107
Мале а мен без кървене ме приеха в болница вчера, понеже отидох с болки в корема. Бебето е добре, сърчицето си тупка. Вливат ми но шпа и ми дупчат дупето. 😒😒😒

# 527
  • Мнения: 89
Е,  аз не издържах и вчера отидох на извънреден преглед.  Бях ви споменала,  че бременността ми беше установена от една лекарка,  която хич не харесах,  но понеже тогава бях с направление и имам право на вторичен преглед,  а при мойта си лекарка съм чак на 03.12, реших да отида снощи.  Поводът беше едно много бледо кафеникаво течение по тоалетната хартия... Ноооо не съжалявам,  техниката и е най-високо ниво Simple Smile  Видяхме ембрион 12,5 мм и чухме сърце Simple Smile  Изцяло отговаря на седмиците -  7гс и 4 д. За зацапването не каза нищо,  въпреки,  че изрично я попитах, дали може да е от това,  че ако не бях бременна вчера трябваше да ми дойде... Каза,  че не знае,  не вижда нищо притеснително.  Гледа ме с коремен ехограф и единственото,  което я притесни беше,  че : "Много ниско го носиш", като не обясни дали е опасно.  Не си спомням с първата бременност някой да ми е казвал такова нещо,  или не са му обърнали специално внимание.  На някоя от вас да са казали нещо подобно?

# 528
  • Мнения: X
Честито за малките фъстъчета да растът все така до финал!
Аз тази сутрин се събудих с такова зверско гадене още ми е лошо. Така се надявах ,че ще ми се размине този път. С дъщеря ми до края си повр. Sad Отвратително е. Поне е добър знак,че всичко се развива добре.Сутринта ходих да пускам всички изследвания назначени от АГ-то. Пусна ми Д3, ТСХ и Б12 също. Абе да ви питам , понеже при тази АГ , която се записах ми каза,че имам право само на 2 ултразвука безплатни останалите се заплащат по 50лв. Уж ЗК а кви са тия суми не знам. Феталната по-скъпо ест за нея знам си е отделно. Миналия път бях се записала при една само да ми дава направленията и болничните ,а пък си се следях на частно и ми взимаше АГ-то по 25лв . Минали са 3 години почи от предната ми бременност , не вярвам така рязко да са си променили ценоразписите. Та какво ви казаха АГ-та на вас относно прегледите?

# 529
  • Мнения: 439
Честито за малките фъстъчета да растът все така до финал!
Аз тази сутрин се събудих с такова зверско гадене още ми е лошо. Така се надявах ,че ще ми се размине този път. С дъщеря ми до края си повр. Sad Отвратително е. Поне е добър знак,че всичко се развива добре.Сутринта ходих да пускам всички изследвания назначени от АГ-то. Пусна ми Д3, ТСХ и Б12 също. Абе да ви питам , понеже при тази АГ , която се записах ми каза,че имам право само на 2 ултразвука безплатни останалите се заплащат по 50лв. Уж ЗК а кви са тия суми не знам. Феталната по-скъпо ест за нея знам си е отделно. Миналия път бях се записала при една само да ми дава направленията и болничните ,а пък си се следях на частно и ми взимаше АГ-то по 25лв . Минали са 3 години почи от предната ми бременност , не вярвам така рязко да са си променили ценоразписите. Та какво ви казаха АГ-та на вас относно прегледите?
Аз родих юни, и през цялата бременност на всеки преглед гледахме и слушахме бебето . И сега каза, че ще е така, но е възможно да ме гледа всеки път поради предишен мисед аборт. Дано и други момичета споделят при тях как е, но имам и други познати, които на всеки преглед си гледат бебчетата и слушат тоновете

# 530
  • Мнения: X
Честито за малките фъстъчета да растът все така до финал!
Аз тази сутрин се събудих с такова зверско гадене още ми е лошо. Така се надявах ,че ще ми се размине този път. С дъщеря ми до края си повр. Sad Отвратително е. Поне е добър знак,че всичко се развива добре.Сутринта ходих да пускам всички изследвания назначени от АГ-то. Пусна ми Д3, ТСХ и Б12 също. Абе да ви питам , понеже при тази АГ , която се записах ми каза,че имам право само на 2 ултразвука безплатни останалите се заплащат по 50лв. Уж ЗК а кви са тия суми не знам. Феталната по-скъпо ест за нея знам си е отделно. Миналия път бях се записала при една само да ми дава направленията и болничните ,а пък си се следях на частно и ми взимаше АГ-то по 25лв . Минали са 3 години почи от предната ми бременност , не вярвам така рязко да са си променили ценоразписите. Та какво ви казаха АГ-та на вас относно прегледите?
Аз родих юни, и през цялата бременност на всеки преглед гледахме и слушахме бебето . И сега каза, че ще е така, но е възможно да ме гледа всеки път поради предишен мисед аборт. Дано и други момичета споделят при тях как е, но имам и други познати, които на всеки преглед си гледат бебчетата и слушат тоновете


Да , то е ясно ,че ги гледат всеки месец, но въпроса ми е дали се заплаща всеки месец при положение ,че е ЖК по каса.

# 531
  • Мнения: 439
Честито за малките фъстъчета да растът все така до финал!
Аз тази сутрин се събудих с такова зверско гадене още ми е лошо. Така се надявах ,че ще ми се размине този път. С дъщеря ми до края си повр. Sad Отвратително е. Поне е добър знак,че всичко се развива добре.Сутринта ходих да пускам всички изследвания назначени от АГ-то. Пусна ми Д3, ТСХ и Б12 също. Абе да ви питам , понеже при тази АГ , която се записах ми каза,че имам право само на 2 ултразвука безплатни останалите се заплащат по 50лв. Уж ЗК а кви са тия суми не знам. Феталната по-скъпо ест за нея знам си е отделно. Миналия път бях се записала при една само да ми дава направленията и болничните ,а пък си се следях на частно и ми взимаше АГ-то по 25лв . Минали са 3 години почи от предната ми бременност , не вярвам така рязко да са си променили ценоразписите. Та какво ви казаха АГ-та на вас относно прегледите?
Аз родих юни, и през цялата бременност на всеки преглед гледахме и слушахме бебето . И сега каза, че ще е така, но е възможно да ме гледа всеки път поради предишен мисед аборт. Дано и други момичета споделят при тях как е, но имам и други познати, които на всеки преглед си гледат бебчетата и слушат тоновете


Да , то е ясно ,че ги гледат всеки месец, но въпроса ми е дали се заплаща всеки месец при положение ,че е ЖК по каса.
Не. Нищо не съм плащала

# 532
  • Мнения: 955
Здравейте. Подуват ли ви се коремите? Аз вечер като ям ставам като в 6ти месец.

# 533
  • Мнения: 312
Даа и моят корем се подува. Особено вечерно време. Дори и вечер да хапна по-малко си се подува. Имам и киселини вече и газове абе чувствам си корема постоянно като разстроен. А уж гледам да не ям вредни храни. Много обичам ябълки, но напоследък от тях ммого ми се подува корема и чак ме заболява, та съм ги спряла за няколко ден да видим как ще е.

# 534
  • Мнения: 4 940
Моят корем също много се подува. Аз по-принцип съм пълничка, но коремът ми става като топка. 🤨

# 535
  • Мнения: 363
Ех, че хубави новини, все да тупкат сърчицата бързо 😊

Моят корем е ужасно подут, все едно съм 12та, а не в 5та седмица, чак ми е неприятно да са ми закопчани дънките. А съм слаба, върнах си кг от предната бременност, само корема вече не е плосък, какъвто беше. Ама и такова чудо да стърчи не очаквах 😂 че ми е като тежко постоянно почти 😃, дори и малко да хапна. Почти не чувствам глад истински.

На предната жк ме гледаха всеки път безплатно. По принцип по каса действително се полагат 2 ехографа май и зависи от лекар длаи е разбран и ще иска пари за другите

# 536
  • Мнения: 193
Много зависи от АГ ,моя си ме гледа на ехографа всеки път и не си плащам,но знам други АГ на който се плаща.Моят корем се подува към вечерта ,но не е кой знае колко съвсем леко.

# 537
  • Мнения: 439
Май наистина е до лекар за прегледите.. ама 50лв да ти иска е прекалено за мен, при положение, че на частно навсякъде взимат 25 за ехограф... Може да помислиш за смяна на лекаря евентуално, ако не държиш да си ходиш при сегашния де..

# 538
  • Мнения: 2 024
С първата Б ходех всеки месец и винаги ме гледаше на ехограф. Никога не ми е искала допълнително пари или да е споменавала за определен брой ехографски прегледи. Ако нямам талон от ЛЛ ми взима по 40 лв, което за нашия малък град си е малко скъпичко.

# 539
  • Мнения: 211
И на мен много ми се подува вечер корема като в кр на 3м съм,а всъщност едва 8гс.Сутрин и до обят не,но вечер....
Иначе аз до тук прегледите който правя са на частно и ми взима по 30лв за ехограф.Още малко и ще ме заведе за ЖК и ще ходя в др й кабинет и само за нещо по специално в частния.Но и на мен ми се струва че 50 лв е много

Общи условия

Активация на акаунт