The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 52 836
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 480
А хиалуроновата киселина колко често я ползвате? Аз слагам преди да използвам дневния си крем...

# 706
  • Мнения: 1 537
Аз я използвам сутрин и вечер.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 666
А комбинацията Вит. Ц + ресвератрол дали може всяка вечер или да го правя през вечер?

В някакъв блог бях чела, че не било нужно, защото, ако е усвоен, вит. Ц се метаболизирал в клетката около 24 часа. Но нямам никаква представа достоверна ли е тази информация, или поредния научно звучащ мит.

Аз си ги ползвам всеки ден, както съветват и от TO.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 739
Провокирана от тази теми и отстъпката в Дъглас в момента и аз вече ползвам крема с НА и тоника с гликолова киселина. Въпросът ми е каква слънцезащита ползвате при употреба на тоника и слагате ли преди нея крем?

# 709
  • Мнения: 975
Привет, аз лично слагам крем, след него слънцезащита. Има и хидратиращи кремове със spf, аз лично смятам, че те не предпазват достатъчно добре и че е по-добър вариант слънцезащитата да е отделен продукт. Ползвам 50 фактор. Зимата може и 30, но тъй като вече си става топло няма да падам под 50. Слагам си дори когато стоя вкъщи. Разбира се това си е моето предпочитание, със сигурност има много различни мнения Simple Smile

# 710
  • Варна
  • Мнения: 7 731
Тоника го ползвам вечер,дневния ми крем е с фактор 30.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 739
След тоника слагам кремчето и мисля да редувам вечер тоник с гликолова киселина + крем с НА и Alpha Arbutin 2% + кремчето. На 43 съм и изведнъж кожата ми буквално стана като нагъната, отпусната, фините бръчки станаха много Sad. Дали има друг подходящ продукт, който да я освежи?

# 712
  • Мнения: 2 323
Привет, аз лично слагам крем, след него слънцезащита. Има и хидратиращи кремове със spf, аз лично смятам, че те не предпазват достатъчно добре и че е по-добър вариант слънцезащитата да е отделен продукт. Ползвам 50 фактор. Зимата може и 30, но тъй като вече си става топло няма да падам под 50. Слагам си дори когато стоя вкъщи. Разбира се това си е моето предпочитание, със сигурност има много различни мнения Simple Smile

Далеч е от твое предпочитание, това е единственият верен начин за действие.
Знам, че се стараем да не обидим никого и да не размахваме пръст, момичета, но истината е, че си има обективно правилни и обективно грешни методи. Всеки, който се е поинтересувал от слънцезащита, е виждал количеството, което трябва да се сложи на лицето, за да има адекватно ниво на защита. В дневната доза дневен крем далееееч няма това количество, тоест ако разчитаме само на крем с фактор, единствено си внушаваме, че правим нещо за кожата си.

Ще си последвам собствения съвет и ще купя и аз тези дни една слънцезащита (много ми допадна формулата на Биодерма Фотодерм Макс, има и доста завишена UVA защита, необичайна за Европа!), на тази от миналата година не й вярвам, а започнах да ползвам витамин Ц и с това слънце... да не стане сакътлък.

От витамин Ц на ТО за момента не съм видяла ефект (тествала съм 23%-те, MAP и алфа арбутина), друго ползвам в момента. Пудрата им обаче не съм пробвала, вижда ми се чудесно като идея, как е тя?

# 713
  • Мнения: 975
bambinnah, абсолютно съм съгласна с теб. Да, реално не ми се влиза в излишни полемики и за това винаги казвам, че си е мое предпочитание и всеки си преценя Simple Smile Пудрата според мен е по-добре от кремовете, предвид че може да се сложи във всеки продукт, който ти харесва, но истината е, че аз моята пудра съм я зарязала, предпочитам витамин ц под формата на серум да използвам и рядко посягам към нея, та реално не мога да дам обективно мнение колко точно действа. Единствено мога да кажа, че не се усеща толкова ужасно, колкото кремовете им с витамин ц.

# 714
  • Мнения: 88
Здравейте. Някоя от вас случайно да е забелязала, при употребата на Glycolic Acid 7% Toning Solution, т.нар. ефект "purging"? Сиреч, малко след началото на употребата, да започват да ви избиват пъпки, черни точки, комедони и т.н.?

Пише, че е много често срещан ефект и ако някоя от вас се е сблъсквала с това, забелязала ли е колко време продължава тази "чистка"?

# 715
  • Мнения: 4 628
Да, при мен много дълго време продължи - около 6 месеца и тъй като не виждах подобрение спрях да ползвам киселини. Останаха ми белези и едвам се отървах от тия пъпки - излизаха ми болезнени подкожни.

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 025
Използвам Niacinamide, Lactic Acid 5% и Marine Hyaluronics от началото на годината, само вечер и наистина мисля, че кожата ми вече не се омазнява толкова и порите са свити, но някак си черните точки станаха по-видими, може би станаха и повече - имам по носа, около него, по челото, брадичката и малко по скулите. Овреме-навреме ми излизат някакви неприятни пъпки, които по принцип много рядко са ми излизали преди. Тенът ми не е изравнен, имам си петна. Това свиване на порите ми пречи при механичното почистване на черните точки, преди много лесно изкарвах съдържанието след парна баня, а сега е много трудно и съответно не мога да си изчистя черните точки. Не мога да преценя дали млечната киселина 5% ми е слаба и няма кой знае какво действие. Какъв друг продукт мога да използвам?

Между другото не знам какво става със сайта на Douglas, но като натисна върху някои продукти и ми излиза "Съжаляваме, но страницата, която търсите не съществува или е била преместена.".

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 12:22 от ❇Sisi_91❇

# 717
  • Мнения: 2 323
Ох, и на мен буквално за 2 вечери ми се появиха пак черни точки, а януари бях на почистване с вакуум и се кълна, че нямах нито една след това...

Та, реших днес да сложа салицилова киселина - не съм ползваха от година сигурно, не видяф ефект тогава.
Та, сложих розова вода - Marine Hyaluronics - салициловата. Сега чакам 10 мин преди крема.
Ама май сгафих, нали, киселината трябваше да е първа и на суха кожа, нали? Че сега хем не е непосредствено до кожата, хем едно пенене стана... Много заспало от моя страна.

# 718
  • Мнения: 3 021
Дами, дайте отзиви за ретиноловите терапии?

# 719
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Здравейте! Чета ви от доста време, но чак сега се реших да изпробвам някои от продуктите на Ordinary. Не съм сигурна точно кои и ще се радвам на съвет от вас. Бих искала да купя нещо за себе си и за майка ми.
На 25 години съм. Кожата ми е смесена, акнеична,с лесно подпушващи се и широки пори. В момента използвам третиноин 0,5%  , 2 до 3 пъти седмично.Редувам с  киселини - Скинорен (азалаинова 20%), Sebium Serum Bioderma (АHA ).От киселините виждам много добър ефект. Хидратирам с Bioderma Hydrabio (не го чувствам достатъчен). Слънцезащита ежедневно -Аvene 50spf fluid. Бих искала да пробвам киселините на Ординери и се чудя между млечната и гликоловия пилинг. За хидратация да добавя Марине Хиалурон?
Кожата на майка ми е същата, с тази разлика , че вече бори  бръчки и отпускане на контура (на 52г.). Тя използва също третиноин 0,5 и редува с нощен крем на Nuxe. Последно е закупила това, за да ползва вместо третиноин : https://www.eau-thermale-avene.bg/a-oxitive-noshchen-piling-krem. При нея има и пигментация и се нуждае от цялостно избистряне на тена. Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост. Simple Smile

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 19:55 от bonbonnika

Общи условия

Активация на акаунт