Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 861
  • 767
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10
Много са сходни, но по-скоро АЕГ заради значително по-ниския разход на енергия и дългата гаранция, но пък другата е с по-голям капацитет на пране/сушене. Зависи от нуждите ви.
Благодаря! И аз клоня към АЕГ-то. Ние сме само двама,  най-голямото ще е олекотена завивка или одеало.
Като отида в магазина и ги видя на живо, тогава ще реша.

# 436
  • Burgas
  • Мнения: 503
Здравейте!През последнате 1-2години следя темата,защото имам комбиниран уред от 15г. и си знаех ,че ще му дойде времето за смяна-вчера издъхна след толкова години служба.
Тук всички повтарят като мантра АЕГ серия 9,убедена съм ,че е най-добрата на пазара в момента и мислех да си вземем нея,но нещата се променят,сега имам бюджет ,който твърдо не искам да надвишавам.Спряла съм се на Беко като марка,по конктерно този модел:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … -8746-XG/p/680707
Ще съм благодарна, ако се включите с отзиви или мнения за него или други от този клас.Да вметна,че ще се ползва сушилнята само през есенно-зимния период,през останалото време ще разчитам на слънчевата енергия Simple Smile

# 437
  • Мнения: 2 764
Здравейте!През последнате 1-2години следя темата,защото имам комбиниран уред от 15г. и си знаех ,че ще му дойде времето за смяна-вчера издъхна след толкова години служба.
Тук всички повтарят като мантра АЕГ серия 9,убедена съм ,че е най-добрата на пазара в момента и мислех да си вземем нея,но нещата се променят,сега имам бюджет ,който твърдо не искам да надвишавам.Спряла съм се на Беко като марка,по конктерно този модел:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … -8746-XG/p/680707
Ще съм благодарна, ако се включите с отзиви или мнения за него или други от този клас.Да вметна,че ще се ползва сушилнята само през есенно-зимния период,през останалото време ще разчитам на слънчевата енергия Simple Smile
Нелош модел, според мен за тези нужди, които описвате е идеална. Ще си изкара 5 години смятам.

# 438
  • Мнения: 11 626
Именно - 5 години + някой друг гаранционен ремонт ще изкара. Не очаквайте повече, камо ли 15 години. Не очаквайте също и много добри резултати нито от пране, нито от сушене.

# 439
  • Burgas
  • Мнения: 503
petiaivanov,разбирам,че за вас няма друга пералня освен АЕГ с термопомпа.Навремето когато купувах моята на пазара имаше 2-3 модела комбита , всички бяха на цена около 800-1000 лв. и нямаше много място за чудене.За зло или за добро,пазарът днес е различен,както и финансовите възможности на купувачите.Нямам големи очаквания ,искам само да си изпълнява предназначението.А и  годините житейски опит сочат,че големите очаквания често са последвани от големи разочарования.
Георги Дяков 641885,благодаря за отговора .Ако може да ми препоръчате и друг модел в този клас,ще ми е от полза.

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 20:50 от borka01

# 440
  • Мнения: 2 764
petiaivanov,разбирам,че за вас няма друга пералня освен АЕГ с термопомпа.Навремето когато купувах моята на пазара имаше 2-3 модела комбита , всички бяха на цена около 800-1000 лв. и нямаше много място за чудене.За зло или за добро,пазарът днес е различен,както и финансовите възмижности на купувачите.Нямам големи очаквания ,искам само да си изпълнява предназначението.А и  годините житейски опит сочат,че големите очаквания често са последвани от големи разочарования.
Георги Дяков 641885,благодаря за отговора .Ако може да ми препоръчате и друг модел в този клас,ще ми е от полза.
LG и Електролукс не са лоши решения. За други не бих препоръчал. Ако има Hoover в този ценови диапазон, също са много добри. Но съм виждал много малко модели в БГ.

# 441
  • Мнения: 40 943
Предимството на въпросното АЕГ не е в термопомпата - има много с ТП. Не е и в прането - и другите перат. Не е и в сушенето - и другите сушат. Даже не се знае дали е и в дълговечността - моделът е нов и едва ли има някой с пералня на 5 години (новия модел). Но няма друга (освен една модификация, и едно копие с бранда на Електролукс) с филтър за мъхове, а това е качествена разлика.

# 442
  • Мнения: 2 764
Предимството на въпросното АЕГ не е в термопомпата - има много с ТП. Не е и в прането - и другите перат. Не е и в сушенето - и другите сушат. Даже не се знае дали е и в дълговечността - моделът е нов и едва ли има някой с пералня на 5 години (новия модел). Но няма друга (освен една модификация, и едно копие с бранда на Електролукс) с филтър за мъхове, а това е качествена разлика.
Надценявате филтъра, в годините това не е било от голямо значение, евентуално ще спести 2 години мъки. Това е разликата. Не казвам че е лошо нещо, просто не е много важно и ключово. Един мой приятел е със Сименс на 9 години без филтър и досега тая комби машина си бачка, няма затлачване и носи яко на работа. Имам друг с някакъв Индезит от 12 години, същата работа. Така че не виждам какъв е смисъла толкова да се набива тоя филтър, че и доста пари отгоре на модел 7 е!

# 443
  • Мнения: 11 626
petiaivanov,разбирам,че за вас няма друга пералня освен АЕГ с термопомпа.Навремето когато купувах моята на пазара имаше 2-3 модела комбита , всички бяха на цена около 800-1000 лв. и нямаше много място за чудене.За зло или за добро,пазарът днес е различен,както и финансовите възможности на купувачите.Нямам големи очаквания ,искам само да си изпълнява предназначението.А и  годините житейски опит сочат,че големите очаквания често са последвани от големи разочарования.
Георги Дяков 641885,благодаря за отговора .Ако може да ми препоръчате и друг модел в този клас,ще ми е от полза.
Ами не. Грешите.  Освен въпросното АЕГ имам пералня и сушилня Миле-отделни уреди (не съм очарована от пералнята). Имам още една сушилня Бош. Имах пералня Горенье, имах пералня Бош, ползвах сушилня Канди, ползвах пералня Баукнехт, Конелиано и т.н , не ги помня всичките. Та за почти 30 години съм видяла доста уреди.
Когато, обаче, иде реч за комбиниран уред, нещата изобщо не стоят така, както при отделните. Аз лично гледам, ако мога, да предпазя/предупредя хората от грешни пари. 800-1000 лв за уред преди 15 години, не са като днешните. С тези пари можеше да се купи много качествен уред, който ще работи дълго време.
Не искам да се хваля, ама никак даже, но досега доста потребители от темите за домакински уреди са ми благодарили на лични съобщения или в темите за успешни покупки.  Радвам се, че не подведох никого.
Аз предпочитам да се изказвам директно, без излишни локуми. Просто казах какво мисля и толкова, а Вие направете това, което трябва. Успех.

# 444
  • Мнения: 6 295
Аз да допълня това, което писах за Беко - прането няма неприятна миризма, както е при смрадливото Канди и липсата на толкова мъхове и мизерия след сушене си е + като ги сравнявам.

# 445
  • Мнения: 29 390
Борка01, Петя дава мнение по въпроса, който задаваш. Явно не ти харесва мнението ѝ, но няма нужда да се подскача.... След като си решила какъв да е уреда, защо изобщо питаш за мнения?

Има достатъчно голям избор за всеки джоб. Ето например, дори са в промоция:

https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-sushilnya

# 446
  • sofia
  • Мнения: 114
От комбинирани, нискобюджетни уреди, каквито са и двата, очаквайте проблеми след година до две години работа.
Не е ясно колко интензивно ще се използва, но ако е за един-два пъти седмично, може и да рискувате.
Въпрос на късмет е това , колко ще ти служи даден уред. Съгласна съм донякъде , че евтиното излиза скъпо, но и отделните марки купуват патенти едни от други. Ако ми трябваше скъпа щах да купя Миле , Бош, АЕГ и тн. В карйна сметка закупих LG и Candy. Ще дам отзив, когато ги пробвам и двете/ не са на едно място/ 
За протокола аз съм с вградено АЕГ 8 серия, преди това бях с вгаден Индезит, който изкара точно 10 години и се разбиха лагери. /мачкаше дрехите от сушилнята /

# 447
  • Burgas
  • Мнения: 503
Борка01, Петя дава мнение по въпроса, който задаваш. Явно не ти харесва мнението ѝ, но няма нужда да се подскача.... След като си решила какъв да е уреда, защо изобщо питаш за мнения?

Има достатъчно голям избор за всеки джоб. Ето например, дори са в промоция:

https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-sushilnya
Не подскачам,мнението е просто  безполезно,защото ирично написах,че се интересувам от бюджетна пералня и че знам коя се препоръчва тук,но не става за мен.Просто помолих за мнения за различни от АЕГ модели,все някой ползва и такива.Иначе знам как се търси в нета,благодаря!

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 15:20 от borka01

# 448
  • Мнения: 29 390
И поради това друго мнение не може да бъде написано, така ли? Като знаете как се търси в интернет, ами търсете си. Можете и да пропускате мнения, които не Ви касаят....
Мнението не е безполезно, защото не четете само Вие в тази тема.

# 449
  • sofia
  • Мнения: 114
Темата се превръща в реклама на АЕГ.
И аз исках мнение за други марки, Все пак на нашия пазар има много други марки. В анкетата не са малко и тези ползващи LG, Samsung и тн.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 16:06 от ademara

Общи условия

Активация на акаунт