Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 58 173
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
И програмите за почистване ли не помагат за това натрупване?
Понеже попаднах на това мнение от януари на Петя...
Едно плакнене, с кратка центрофуга или без нея, ще измие останалия мъх.

# 76
  • Мнения: 11 744
И програмите за почистване ли не помагат за това натрупване?
Понеже попаднах на това мнение от януари на Петя...
Едно плакнене, с кратка центрофуга или без нея, ще измие останалия мъх.
Извинявай много, но за теб в пълна сила важи следното: "Чукча не читател- чукча писател!"
Намерих си въпросния пост, който даже те домързя да цитираш.
Ако си беше направила труда и понапънала ........, щеше да разбереш, че става дума останал мъх в барабан, който след сушене и при следващо пране се лепи по изпраните дрехи! Жената казва, че на нейния уред няма почистваща програма, нито филтър за мъхове. Та по тази причина съм ѝ дала този акъл.
Успех в избора и не се обръщай повече към мен.

# 77
  • Мнения: 987
mystic woman, според мен помага плакненето на барабана да се забави този процес на полепване, особено ако се пуска след всяко пране. Както и филтъра за мъх помага да се забави и да речем, че почистване от майстор няма да е веднъж на 3 години, а на повече. Но и там ще си полепват и рано или късно ще се наложи почистване. Но това си е компромис на комбито и може да си го предвидиш като някакъв разход и да прецениш дали това почистване веднъж на 3 години ще оскъпи достатъчно, че еднократно да инвестираш по-висока сума.
Ние като избирахме бяхме сметнали за колко време наличието на термопомпа ще се изплати и се оказа, че трябват поне 8 години употреба и се бяхме отказали. Ако не беше намалена на 1690 Електролукса щяхме да си вземе LG за 1500. Като цяло ни привлече филтъра.
Иначе аз съм много доволна и как изпира освен как суши. Така, че предполагам, че и АЕГ-то пере много добре.
Успех с избора. Simple Smile

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
ще питам пак, ако някой все пак реши да ме посъветва...  Simple Smile
Електролукс...https://zora.bg/product/ew7w4684w-1
или АЕГ...https://www.tehnomix.bg/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l7-wbg68w

Пак благодаря!

# 79
  • Мнения: 29 761
Нямам мнение за Електролукс. Аз съм с АЕГ. Старата ми е без термопомпа. Като цяло бях доволна.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Нямам мнение за Електролукс. Аз съм с АЕГ. Старата ми е без термопомпа. Като цяло бях доволна.
И аз за нея се навивам... Peace

# 81
  • Мнения: 892
А какво правите със старите си перални?
Нашата е 15 годишен Индезит, който при пране тече от някъде по малко (40-50 мл) но все пак работи. Не мисля, че е редно просто да я оставим до кофите за боклук..
Бъдещата ни пералня със сушилня AEG L9WBC61B е свалена от 2250 на 1900, но ще изчакаме офертите на Технополис и Техномаркет утре и ще решим от къде да я вземем. Предполагам във всички магазини продукта е с един и същ произход?

# 82
  • Мнения: 11 744
Скрит текст:
А какво правите със старите си перални?
Нашата е 15 годишен Индезит, който при пране тече от някъде по малко (40-50 мл) но все пак работи. Не мисля, че е редно просто да я оставим до кофите за боклук..
Бъдещата ни пералня със сушилня AEG L9WBC61B е свалена от 2250 на 1900, но ще изчакаме офертите на Технополис и Техномаркет утре и ще решим от къде да я вземем.
Предполагам във всички магазини продукта е с един и същ произход?
Всички  AEG L9WBC61B, които съм виждала, са били произведени в Италия и тръгнали към пазара от разпределителната база в Полша.  Все пак огледайте хубаво етикета.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 21:42 от petiaivanov

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Ако е към мен горният пост...да, Италия е производител поне според продавача.
В Зора я намерих за 1130лв. Ще я пренесем тия дни Simple Smile
Благодаря за мненията!

# 84
  • Мнения: 11 744
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D1%8F%2 … %20AEG%20L9WBC61B

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 21:55 от petiaivanov

# 85
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 066
Авонави, в Германия примерно, когато съм ходила, точно това съм виждала - перални, хладилници, до контейнерите. Явно тези после тук се купуват от магазини втора употреба уреди.

# 86
  • Мнения: 892
Благодаря на всички за съветите! Утре отиваме да си поръчаме новата машина. Simple Smile
П.П. За мен цената е напълно приемлива, при положение че два качествени отделни уреда минават 2000. А да не говорим че един смарт телефон последен модел гони също 1500-2000, а пък върши значително по-малко полезна работа. Но хората по неясни за мен причини са по-склонни да дадат парите си за телефон..

# 87
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Можете да питате и в магазина, дали няма да ви вземат стария уред. Иначе аз имам един майстор, който ми взима старите, ползва си ги за части и ми е благодарен.

# 88
  • Мнения: 6 320
А какво правите със старите си перални?
Нашата е 15 годишен Индезит, който при пране тече от някъде по малко (40-50 мл) но все пак работи. Не мисля, че е редно просто да я оставим до кофите за боклук..


Технополис или Техномаркет даваха ваучер като върнеш стар уред. Аз имам едни 10 лв от върнат стар компютър. Питайте колко ще дадат и дали ще вземат пералнята, може да ползвате ваучера за покупка на новия уред или нещо друго.

# 89
  • Мнения: 41 368
Големите вериги вземат стара техника, май по закон  са длъжни. Камионът докарва новата пералня и си натоварва старата.

Общи условия

Активация на акаунт