Прахосмукачка робот - 18

  • 46 964
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Sliven
  • Мнения: 249
iLife, Xiaomi и други роботи
благодаря, аз членувам там и ще поровя Simple Smile

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 565
Момичета, намесвам се в темичката с въпрос. Какво мислите за това: https://www.aliexpress.com/item/4000152635576.html?spm=a2g0s.904 … .0.40694c4dhJuULa , впечатляваме 3200pa. Прахосмукачката ще се ползва в стая 35 квадрата, с един килим. Идеята ми е да не се налага да чистя всеки ден, тъй като плочките са лъщящи и всяка прашинка се набива страшно много на очи. Инвестирах в добра прахосмукачка, но пусти мързел, иска ми се да не бръмча с нея всеки Божи ден. Дали ще става да закъпрва положението и да чистя 1 -2 пъти седмично ? Simple Smile

# 182
  • Мнения: 7 856
Момичета, намесвам се в темичката с въпрос. Какво мислите за това: https://www.aliexpress.com/item/4000152635576.html?spm=a2g0s.904 … .0.40694c4dhJuULa , впечатляваме 3200pa. Прахосмукачката ще се ползва в стая 35 квадрата, с един килим. Идеята ми е да не се налага да чистя всеки ден, тъй като плочките са лъщящи и всяка прашинка се набива страшно много на очи. Инвестирах в добра прахосмукачка, но пусти мързел, иска ми се да не бръмча с нея всеки Божи ден. Дали ще става да закъпрва положението и да чистя 1 -2 пъти седмично ? Simple Smile
Това на тази цена сигурно е някаква детска играчка. Безумно евтино е, за да върши каквото и да е. Отделно ще отиде най-вероятно на митница и там един загубен ден и още доста пари.
Отделно няма странична четка, а контейнерчето за боклук май трябва да се гледа под лупа, за да се види.
Отделно в описанието никъде не пише, че това 3200РА е смукателната мощност. Най-вероятно просто търговско наименование с цел да заблуди някого.

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 565
Това на тази цена сигурно е някаква детска играчка. Безумно евтино е, за да върши каквото и да е. Отделно ще отиде най-вероятно на митница и там един загубен ден и още доста пари.
Отделно няма странична четка, а контейнерчето за боклук май трябва да се гледа под лупа, за да се види.
Отделно в описанието никъде не пише, че това 3200РА е смукателната мощност. Най-вероятно просто търговско наименование с цел да заблуди някого.

За митница не се  притеснявам, тъй като често си пиша с търговци и слагат 16 долара цена на пакета без проблем.
Другите неща, които казвате, обаче определено са притеснителни.

# 184
  • Русе
  • Мнения: 7 766
 Това е някаква детска играчка.Самоходещ парцал  Peace

# 185
  • Мнения: 146
Оглеждам се за миещ подове робот. Тия дни ми излезе реклама за нова Браава. Ама май още миещите роботи не са напреднали особено.
...
Да, този w400 изглежда чуден, но изчезна от aliexpress от европейските складове

Ключовата дума е "изглежда". Преди около 2 месеца си купих този модел за 350 лв. с намаление и реално съм със смесени впечатления.

Плюсовете:
    - Технологията с два контейнера наистина мие добре. Справя се и със засъхнали петна.
    - Силно засмукване - макар че не е прахосмукачка, има достатъчно засмукваща сила, за да събере и някои дребни - и недотам дребни - боклуци като окапали листа от растения и да ги вкара в контейнера за мръсна вода.
    - Доста обилно влажно миене. Когато минава по пода, се чува как църцори. С толкова вода успява и да накисне боклуците по пода. Веднъж даже се изхитри да накисне една паднала брошура и да разтопи и изсмуче половината от един гланциран лист А3 (след което чистихме резервоара за мръсна вода и пода от сдъвкани парченца мокра хартия Grinning ).
    - Суши добре, след него остава влага колкото от миене с моп. Пускам го по паркета в две от стаите без никакви притеснения.
    - В комплекта има втора четка и приспособления за почистване (една дълга кукичка и нещо като четка за бутилки).
    - Въпреки съмненията на Рени (и моите) микрофибърната четка изглежда доста солидна и до момента не забелязвам да има сериозно износване или да се проскубва. Разбира се, това не е окончателното впечатление. Роботът е доста нов и ще видим колко дълго ще издържи четката.
    - Почти няма недостъпни подвижни  части, които да задържат мръсотии. Откак го има,м само веднъж се наложи да почиствам оста на четката и това не беше трудно само се сваля една гумено капаче. По колелата почти не остават мръсотии.
    - Вградените програми са полезни и като цяло достатъчни за моите нужди. Минава систематично на зиг-заг, има и програма за почистване на ръбовете и програма за почистване от едно място нататък, която на практика върши работа като виртуална стена. Спот режима си има минуси, за които е писано по-долу, но като цяло си личи че робота е по-ново поколение от старите Скуби с хаотично движение.
    - Бърза доставка: от испанския склад дойде за пет дни и то не до митница, а направо до адрес.
    - Избора на търговец на AliExpress по-лесен, тъй като явно го има само във фирмения магазин на производителя.

Минусите:
    - Оказа се, че с тези 12 см. е висок за доста мебели у дома и не мога да го тествам добре, преди да ги повдигна. В кухнята засяда под шкафа, който не е никакъв проблем за метящия робот с височина 10 см.
    - Не много умна навигация. Като разглезен собственик на метящ робот xiaomi ме дразни, когато ilife заобикаля краката на мебелите твърде отдалече или изкривява пътеката си. Това обаче не е някакъв фатален недостатък, робота минава почти навсякъде и не събаря триножника. По-лошото е, че не прави карта на помещенията - ако му свърши водата или батерията, не помни докъде е стигнал и трябва да се пуска наново. Не съм успяла до момента да го подлъжа да мине през целия апартамент - или ще заседне някъде, или ще му свърши водата. Когато го пусна в спот режим, е малко непредсказуемо накъде ще се завърти; срещне ли препятствие, спира и счита, че е свършил почистването дори ако е изминал само пет-шест сантиметра от началото на спот миенето.
    - Никаква автоматизация или апликации. Робота се носи на ръка до мястото, което трябва да се измие и се връща на ръка до зарядното. Съответно и дума не може да става за настройка на график за почистване, когато не съм у дома. Няма и ъпгрейди на алгоритъма през интернет, с които съм свикнала от другия робот. Предполагам, че причината е в технологията. Зарядното има нещо като легенче, вероятно за да събира капеща вода. Съответно няма начин робота да се качи в него сам, а не бих искала да се върна у дома и да заваря локва някъде върху паркета, където е свършил да чисти.
    - Недостатъчна батерия. Ако го пусна повторно в някоя от стаите плюс коридора, батерията свършва, преди да изчисти достъпната му част на жилището (около 30 квадратни метра). След това се зареждат три четири часа и чак тогава го пускам откъдето не е минал.
    - Пак във връзка с технологията, почистването на контейнерите не е от най-приятните изживявания. Особено откак чакам нова батерия за метящия робот, който в момента е извън строя и не винаги успявам да измета добре на ръка преди миенето. Дребни боклуци, косми и разкалян мокър прах остават в контейнера за мръсна вода и по четката, които трябва да се мият, съответно изпират, на ръка.
    - Не съвсем равномерно почистване. Около засмукващата дюза се събира най-много боклук и четката буквално почернява, а по ръбовете и ъглите на стаята остава неизмита ивица от около два-три см.

Равносметка:  Като цяло миещата система е доста добра, софтуера не толкова. Доволна съм от съотношението качество - цена и особено от технологията за почистване с резервоар за чиста и мръсна вода. Откак метящия робот не е в движение, ilife W400 спасява положението с почистването у дома. Има си обаче и някои минуси, заради които не мога да го препоръчам безрезервно. Със сигурност не е робот за всички вкусове и ситуации и самата аз вероятно не бих го купила на стандартната цена от около 400 лв, без някакво намаление.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 08:46 от Alipazar

# 186
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Али, страхотен пост  Hug Благодаря ти. На ръба бях да го поръчам но ще продължа да чакам по-читав.  Hug

# 187
  • В.Т.
  • Мнения: 149
Alipazar,
От колко време имаш Xiaomi робота?
Колко време издържа оригиналната му батерия?

# 188
  • Мнения: 218
здравейте. След много четене, лутане и какви ли не още емоции мисля, че се спрях на този робот Proscenic 790t.
Моля, ако някой го използва да сподели с две думи реални отзиви.
Вкъщи нямаме килими, но имаме куче и бебе. Искам го за ежедневното почистване..
Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile

# 189
  • Sliven
  • Мнения: 249
Здравейте! Моля за помощ за Xiaomi s50 🤔
Гледайки тази екранна снимка на приложението какво значи  total cleanups и защо всеки път като го натисна числата растат 1, 2, ... И така ли трябва да е размера на полето за чистене за да почисти всичко? От снощи я имаме и въпросите са много 😳

# 190
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Аз нямам идея. Не ползвам приложението.

# 191
  • Мнения: X
За да почисти целия апартамент просто се натиска Clean. В момента вие сте в опцията за избор на определена зона за чистене Zone cleanup (а не сте избрали зона а целия апартамент или стая, не че е грешка) а Total cleanups избира колко пъти да почисти избраната зона
Използвайте просто Clean, a когато искате само определена зона тогава зоново попистване и там му определете колко пъти да почисти зоната. Аз например понякога пускам зоново почистване като избирам зоната с детската ни маса на която са се хранили децата и са направили трохи по пода, или оък му определям зона пред входната врата когато всички сме се прибрали и сме внесли прах и кал с обувките си да я мине тази зона 3 пъти като най-замърсена. Тогава робота минава зоната пред входната врата, но вместо да приключи я започва отново, и после пак така общо 3 пъти.

# 192
  • Мнения: 416
Здравейте! Благодаря за информацията и споделения опит, до преди три дена нямах представа как ще се спра на прахосмукачка робот, но сега благодарение на темите много напреднах.
Изборът ми е между два модела и чакам черен петък за намаления. Моля ви за коментар кой е по-удачния избор. С две кучета, две деца, един килим и мнооого за чистене Simple Smile

1) XIAOMI MI ROBOT 2 VACUUM CLEANER 2 MIJIA ROBOROCK S50
https://mobisector.com/xiaomi-prakosmukacka-robot-2-xiaomi-prakosmukacka-robot-2

2) LG VSR-86040PG
https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/lg-vsr-86040pg-09158910

# 193
  • Sliven
  • Мнения: 249
За да почисти целия апартамент просто се натиска Clean. В момента вие сте в опцията за избор на определена зона за чистене Zone cleanup (а не сте избрали зона а целия апартамент или стая, не че е грешка) а Total cleanups избира колко пъти да почисти избраната зона
Използвайте просто Clean, a когато искате само определена зона тогава зоново попистване и там му определете колко пъти да почисти зоната. Аз например понякога пускам зоново почистване като избирам зоната с детската ни маса на която са се хранили децата и са направили трохи по пода, или оък му определям зона пред входната врата когато всички сме се прибрали и сме внесли прах и кал с обувките си да я мине тази зона 3 пъти като най-замърсена. Тогава робота минава зоната пред входната врата, но вместо да приключи я започва отново, и после пак така общо 3 пъти.
muoil , много благодаря за полезната информация! Kissing Face и да досадя с друго въпросче - ако оставя вратите на хола (където е робота) към коридора и към спалнята отворени той автоматично ли ще излезе към коридора и ще го изчисти и ще влезе към спалнята и накрая ще се върне към зарядното?

# 194
  • Мнения: 4 196
За да почисти целия апартамент просто се натиска Clean. В момента вие сте в опцията за избор на определена зона за чистене Zone cleanup (а не сте избрали зона а целия апартамент или стая, не че е грешка) а Total cleanups избира колко пъти да почисти избраната зона
Използвайте просто Clean, a когато искате само определена зона тогава зоново попистване и там му определете колко пъти да почисти зоната. Аз например понякога пускам зоново почистване като избирам зоната с детската ни маса на която са се хранили децата и са направили трохи по пода, или оък му определям зона пред входната врата когато всички сме се прибрали и сме внесли прах и кал с обувките си да я мине тази зона 3 пъти като най-замърсена. Тогава робота минава зоната пред входната врата, но вместо да приключи я започва отново, и после пак така общо 3 пъти.
muoil , много благодаря за полезната информация! Kissing Face и да досадя с друго въпросче - ако оставя вратите на хола (където е робота) към коридора и към спалнята отворени той автоматично ли ще излезе към коридора и ще го изчисти и ще влезе към спалнята и накрая ще се върне към зарядното?
Да, ако може да премине през прага.

Общи условия

Активация на акаунт