Прахосмукачка робот - 18

  • 47 170
  • 754
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 633
Здравейте, дами 😊
От около 6 години ползвам Румба 770 и още не е мръднала, перфектно чисти, само четки и филтри сменям. Обаче  започна да ме дразни това нейно подмоткване. Апартамента ми е 90 м2, проектиран изцяло да е Roomba friendly и да няма недостъпни за нея места (да, луда съм 😂), но не мога да я гледам как 1 час ми чисти не особено големия хол и коридор. Преди време пробвах едно Neato, което вървеше на пътечки върху силно замърсен под и честно казано само размаза нещо, което моята ветеранка излъсква до блясък.
Сега проучвам новите модели и исках да ви питам за колко време вашите Roomba 9 series или тези с телефонно иправление изчистват хола ви и с каква квадратура е той? Също ако имате сравнение с по-стар модел как е откъм прецизност? Нямам килими, само камък и паркет.
Благодаря ви 🥰 едно време вие ми помогнахте с избора на 770-цата, сега се надявам пак така да успея да си избера някое мощно животинче, но този път и бързо 😋

# 226
  • София
  • Мнения: 1 544

Според мен Xiaomi Mi ще ви е супер а е и под бюджета. Моят Xiaomi Roborock излезна 550 лв. Ползвам го от 3 дни и съм очарована. (Сравнявам го с Ilife V7plus).
В събота ще тествам мопа. Защо не искате да мие?
Майка Зайка имате ли идея как става миенето с мопа? И ние го получихме заедно с вас и за сега го пускам от приложението само докато сме на работа за сухо почистване и тогава кучетата са на двора. Иначе когато ние сме вкъщи и те са с нас и ще му видят сметката Stuck Out Tongue Closed Eyes
Та, как от приложението да го пусна да чисти и мие? Пусках го веднъж когато бях вкъщи само да мие, но веднага по подложката преди да тръгне видях, че пуска малко вода и мокри. Няма ли така да измокри предварително докато първо прахосмуче? Оф, абе много въпроси имам, но пък искам да го използвам максимално функциите му Disappointed RelievedThinking
Здравей, днес тествам мопа. Прибрах килимите и налълних резервоара. Намокрих и самия моп и капнах малко препарат за под върху него. С леко приплъзване слагам мопа към робота докато щракне.
В приложението отваряш трите точки горе в дясно и отиваш на Cleaning mode, после ми даваш Gantle, с капката.

# 227
  • софия
  • Мнения: 25 458
Препоръчаха ми да мине повече от веднъж. Аз ще тествам мокренето утре само на гранитогреса. Паркетът предпочитам да минавам с препарат.
Иначе съм супер доволна. Пу-пу! Днес само минах с парцала мебелите, а всичко е чисто и няма вълма прах по пода. Обичайно ми отнема 2-3 часа, сега - 30 мин.

# 228
  • Мнения: 449
fluffy fluff аз съм с Ромба 980 , само хола не съм чистила , но чисти хол, спалня , детска и коридор около 65 кв общо за 1 час . Но ми прави впечатление че минава по няколко пъти , не по един път , във всички стаи и коридора имам килими и пътеки .
Иначе чисти много добре , паркета след нея блести все едно с моп е минаван .
Аз взех Ромба 980 основно заради килимите и кучето имаме чихуахуа , защото има турбо и много силен вакум , отделно и четките са гумени и почистват добре и не се пълнят с косми .

# 229
  • Мнения: 633
Деляна, и аз съм с чихуа, което в момента се скубе звеееерски 😂
65 м2 за час е добре, значи има подобрение в скоростта без компромис в детейлното изчистване 🙂
Тя май 980 е тази, която ходи от стая в стая? Има ли виртуални стени в комплекта или можеш да ограничиш минаването в телефонното приложение, примерно да не развлачва кучешките купи из стаята?

# 230
  • Мнения: 449
Деляна, и аз съм с чихуа, което в момента се скубе звеееерски 😂
65 м2 за час е добре, значи има подобрение в скоростта без компромис в детейлното изчистване 🙂
Тя май 980 е тази, която ходи от стая в стая? Има ли виртуални стени в комплекта или можеш да ограничиш минаването в телефонното приложение, примерно да не развлачва кучешките купи из стаята?

Да , минава от стая в стая , има камера отгоре и сканира помещението . Има две виртуални стени , от приложението не знам дали може да се ограничи откъде да не минава .
На мен това ми е първи робот и аз нямам база за сравнение , но много четох и съм доволна от тази , сега малко ме е яд ме не взех тази самопочистващата i7 , тя е със същите характеристики като 980 , но сама се почиства .

# 231
  • Мнения: 162
Здравейте, решила съм да си взема Roborock s50, бих искала да попитам притежателите на такъв робот, как се справя с почистването на ъгли заради едната странична четка, защото от 3 год.ползвам робот с 2 странични четки и се справя много добре, но е хаотичен и не се качва и на най-тънкия килим, та искам да го сменям. Благодаря предварително!

# 232
  • Мнения: X
В ъглите така или иначе еднната четка е към стената/ъгъла. Като систематичен S50 винаги се завърта с четката към ъгъла и го обхожда, Спрямо алгоритъма на почистване робота винаги покрай стени/мебели и ъгли минава с четката, никога не застава с другата страна

# 233
  • Мнения: 162
В ъглите така или иначе еднната четка е към стената/ъгъла. Като систематичен S50 винаги се завърта с четката към ъгъла и го обхожда, Спрямо алгоритъма на почистване робота винаги покрай стени/мебели и ъгли минава с четката, никога не застава с другата страна
Много благодаря!

# 234
  • Мнения: 164
Здравей те на всички.Вчера ми пристигна и моята Ромба 966 доволна съм .Само едно не разбирам дали мога си почиствам контейнера с течаща вода или да го забърсвам със суха кърпа.Благодаря на някой от форума да сподели който е има същата.

# 235
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Аз пък си взех базов стар модел Roomba 606 от намаленията в Зора.На пръв поглед хаотичен, но си чисти навсякъде и не пропуска боклуци. Изумих се от количествата ,които събира. Имам шаги с не много дълъг косъм,справя се без проблем.

# 236
  • Мнения: 633
Деляна, при самопочистващите се не знам как така я “забравяш” и тя само си чисти, защото все ще се навъртят дълги косми по четките и ще се напрашат сензорите отдолу. Не знам, те вече може и да не разчитат на сензори от долната страна, а само навигационната система отгоре 🤔.
Гледах вчера в приложението, може да се ограничават зони от него където да не ходи 😉.
Иначе аз си харесах s9+ като гледах това ревю 😇 обаче 3 бона... ама пък ето сегашната я ползвам 6 години и я скъсвам от работа, та си е дългосрочна инвестиция, ама пак са много 😮 обаче пък е УНИКАЛНА... 😇
https://m.youtube.com/watch?v=uZHwAu2rw48

# 237
  • Мнения: 2 133
Само едно не разбирам дали мога си почиствам контейнера с течаща вода или да го забърсвам със суха кърпа.Благодаря на някой от форума да сподели който е има същата.

Не се мие с течаща вода.
Аз почиствам моя контейнер с мокри кърпи, а накрая забърсвам с навлажнена домакинска хартия, за да залепва по-малко прах по стените.

# 238
  • Мнения: 164
Не се мие с течаща вода.
Аз почиствам моя контейнер с мокри кърпи, а накрая забърсвам с навлажнена домакинска хартия, за да залепва по-малко прах по стените.
[/quote]




Благодаря ви.

# 239
  • Мнения: 4 208
Аз пък си взех базов стар модел Roomba 606 от намаленията в Зора.На пръв поглед хаотичен, но си чисти навсякъде и не пропуска боклуци. Изумих се от количествата ,които събира. Имам шаги с не много дълъг косъм,справя се без проблем.
Извинете, но не разбрах. Хаотичен ли е или систематичен?

Общи условия

Активация на акаунт