Лидл 133 - Ноемврийска предпразнично изкусителна

  • 102 719
  • 1 998
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 10 210
За този се слиза или на Руски паметник, или на Мола и вървиш до него. По-лошото е, че е доста разхвърлян и мръсен. Не е по-близо от този в Борово. Иначе пак има автобус и за него, който минава пред болницата. Ако човек не е с кола, не знам какъв е случаят.

# 976
  • Мнения: 9 124
  Извинявам се за спама, но да попитам. В УМБАЛ "Иван Рилски"София съм. Кой е най - близкия магазин Лидл около болницата? Благодаря.
Най-близо и най-малко ходене ти е както са писали в Борово. С тролей 2 и 9 и слизаш на последната спирка на 9 , а с 2 на пазара Борово, тръгваш в дясно на пазара и е съвсем близо. Може да питаш и хората, някъде 50 метра е.
За този до Руски паметник ще трябва повече да се ходи, а и там повече неща свършват бързо, като по-централен си мисля.

# 977
  • Мнения: 1 953
Не знам, не съм ходила. Аз ходя доста пеш, когато няма кой да ме вози, та това разстояние бих си го извървяла. Автобус 74 спира пред болницата и е на 2-3 спирки от този Лидъл. За този в Борово не се ориентирам, може и по-близо да е.

# 978
  • София
  • Мнения: 5 547
Не и не и не, не се отваря тая пущина и това си е. За мелницата пиша.
Я кажете как приготвяте патешките бутчета? Само те ме интересуват, без гарнитури.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 14:30 от Миленски

# 979
  • София
  • Мнения: 974
Микенски, запечатвам за кратко на сух тиган и от двете страни, да си пуснат мазнината, овкусявам със сол, черен пипер и малко мащерка и пека във фурната около час.

# 980
  • Мнения: 8 939
Както да писали по-нагоре, до този на Борово се стига по-бързо и удобно. Много хубаво подреден и чист е.

# 981
  • София
  • Мнения: 5 547
Микенски, запечатвам за кратко на сух тиган и от двете страни, да си пуснат мазнината, овкусявам със сол, черен пипер и малко мащерка и пека във фурната около час.
Благодаря! Точно така и аз ги започнах, но в рецептата пише да се пекат към 2ч обвити във фолио на 200гр,което ми се струва абсурдно. Ще редуцирам до 1ч ,30 на 180° иначе може да ги извадя на дръвце.

# 982
  • Мнения: 20 168
Пък аз нали мрънках, че ми е свършило кокосовото брашно на пазара, днес в Лидъл попаднах на новото, в срок е, не зная защо е намалено, доволна съм. За съжаление бяха само 3. Сега да вземат да ми пуснат и виното 😸

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 15:17 от Lemy

# 983
  • Мнения: 27 522
Хайде, и аз сред печелившите в Лотарията "Ще се отвори ли, няма ли"! Stuck Out Tongue Winking EyeJoy Отворих и двете мелнички, и миналогодишната, и новата. С най-обикновена детска ножичка (но краищата и са дебели, не се огъват/чупят). Завъртях леко все едно отварям мелничката, пъхнах ножицата първо под прав ъгъл и после нагоре (между резбата на стъклената част и пластмасата) и започнах леко да движа ножицата в търсене на прословутото зъбче. А те са всъщност 2 зъбчетата...Целта беше да повдигна зъбчето от резбата, защото и по стъклената част има място където пластмасовото зъбче се блокира. Знам това от другите ми отваряеми мелнички. С върха на ножицата дори се усеща къде е това място на стъклената част. И по този начин отворих и двете мелнички. ОБАЧЕ- никакво зъбче не беше протъркано на моите мелнички, отварянето беше невъзможно с въртене (а сигурно не 15, ами 200+ пъти съм пробвала), нито с потупване, нито със сила....а с ножицата стана доста бързо. Хич не ми трябват тези зъбчета, ще ги пилна леко с ножицата Smiling Imp
Патешкото в мултикукър херметик го правя. Отделя се от кокала.
Ето го "оръжието" ми за отваряне на мелнички Joy

Леми, това кокосово брашно много ми допадна, не знам защо не е в постоянен асортимент! Затова е било намалено при вас, останали са последните бройки....

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 10:17 от dolce miele

# 984
  • София
  • Мнения: 5 547
Пак ще се боря, имаме същата ножичка. Scissors
Не и не изроних пластмасата отвътре и не.
Има кокосово брашно в биохраните което е в постоянният.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 15:51 от Миленски

# 985
  • Мнения: 10 162
Миленски, сигурно вече е късно, но по друг начин правих патешките бутчета- първо ги сварих (не напълно), обезкостих (костите оставих в бульона и с него - супа), запържих месцето, оставих да доомекне след това в тенджерка на котлона и после смесих с досварен зелен боб от домашна консерва и домашен доматен сос.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 17:22 от fenyx

# 986
  • Мнения: 47 981
Аз направо само на супа

# 987
  • Мнения: 27 522
Пак ще се боря, имаме същата ножичка. Scissors
Ами действай Smiling Imp Тазгодишната малко по-трудно ми се отвори, но стана. Пластмасовата част пасва на мелничките с пушена сол от Калахари (тези които вече не предлагат в Лидъл), пробвах.Пробвай първо да пъхнеш ножицата на около 1 см от началото на номера на партидата- на моите мелнички там горе-долу се падаше едното от двете прословути зъбчета. Трябва да е леко развъртяна пластмасовата част (дотам където се брокира), така ще знаеш, че просто е нужно леко да избуташ навън с ножицата и ще се освободи зъбчето. То вече стана психологическа загадка това отваряне на мелниците- Тета, не е само фитнес (но може да си взема една и с тази цел, добра работа върши)! Joy Сега мирясах вече и може и още някоя да забърша Grinning Как е мелничката с люто?

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 16:14 от dolce miele

# 988
  • Мнения: 10 210
Долче, хайде сега честито и на теб! Smiley Направо си е психологически фитнес, да. Grin Е, може и на късмет да се получава понякога.

От патешките бутчета и аз направих супа. Месцето стана крехко, а бульончето мазно и вкусно.

# 989
  • София
  • Мнения: 5 547
Направих я на нищо и все тая,спирам че се нервирах много.

Общи условия

Активация на акаунт