Банята - 35 тема

  • 53 805
  • 805
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 40 307
Черна станция, благодаря за отговора.

Само да не пропуснете да навиете в двата края на жицата (тънка струна за китара ставан също, сетих се) някакви клечки, макарички или каквото и да е, защото жицата порязва и пръстите като затеглите здраво.

# 196
  • Мнения: 71
О, със сигурност няма да го правим ние. Ще търсим някой майстор (дано се навие някой, че за дребни работи няма много желаещи). Реших да попитам изобщо дали е възможно, защото ми се струваше, че няма как да стане. Благодаря.

# 197
  • софия
  • Мнения: 25 201
Имам следния въпрос: има ли по-специфични изисквания към стената за монтиране на този тип ревизионна врата
Скрит текст:
Дебелина на стената, напр.?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 11:39 от zvаnchе

# 198
  • Мнения: 375
Скрит текст:
Момичета и момчета, Моля, за съвет  Hug

Правя основен ремонт на едно жилище и в началото бях пред дилемата  дали да изрежа металните каси на вратите или да ги запазя. Накрая ме убедиха, че нямало смисъл да го правя. Сега обаче се върнах на стартовата линия на размислите, защото се оказа, че касата на банята е толкова крива, че с обличаща каса ще се намали отвора с много повече от 3-4 см и ще стане невъзможно за преминаване. Въпросът ми е, тъй като касата започва почти от стената, само от едната страна отвътре има едик скосен ъгъл с плочки, който сам по себе си също е проблем за поставянето на новите, ще е възможно ли да се постави нормална врата, т.е. да се закрепи, или единствения ми вариант е с ПВЦ, което е изключено като опция.

Ако в крайна сметка изрежа тази, ще изрежа и на хола, въпореки прахоляка и разкъртването, което ще трябва да се подмазва после.  На спалнята панелът е толкова тънък и напукан, че сигурно ще падне ако махна касата. Като прекарваха кабелите за ел.инсталацията и са набивали скобите, които ги държат откъм коридора са са изпадали парчета от бетона и са се отворили кратери.

Няма да намериш по-добър момент от този за къртене и вдигане на прахоляк. Simple Smile
При изкъртването би трябвало веднага да ти сложат една дървена рамка на вратата,  тя поддържа пространството и така нищо няма да падне или да се напука. После измазванията не са толкова трудоемки, дори ако имаш нещо пропукано, е по-добре да се измаже всичко както трябва, дори да се сложи мрежа.

# 199
  • София
  • Мнения: 326
Привет на всички. Интересува ме дали някой има или е бил в баня правена изцяло с микроцимент? Или поне стените при душа.

Много ми хареса идеята за микроцимента, намерих, че има и такъв за подове, и за стени, слага се различен лак, за да не се хлъзга подът, на стените се слага лъскав. Гледам в нета, че го слагат и при самия душ, но не можах да намеря мнения колко издържа.

# 200
  • Мнения: 375
Аз разучавах, но ме отказаха, защото трябвало да се импрегнира на няколко години. Струва ми се голяма занимавка.

# 201
  • София
  • Мнения: 326
Аз разучавах, но ме отказаха, защото трябвало да се импрегнира на няколко години. Струва ми се голяма занимавка.

Да, това го четох - на около 5 години. Но не ме притеснява - на 5 години може да се смени и цветът заедно с импрегнацията.

# 202
  • Мнения: 7 172
Въпрос: има ли някакви правила или мода до каква височина се поставят плочките по стените на банята?

# 203
  • Мнения: 40 307
Въпрос: има ли някакви правила или мода до каква височина се поставят плочките по стените на банята?

Не, разбира се. Има размер на плочката (колкото излезе, няма да режеш 5 или 10 см, понеже искаш точно толкова), има височина на вратите и параваните, има и какво ти харесва.

# 204
  • Мнения: X
Въпрос: има ли някакви правила или мода до каква височина се поставят плочките по стените на банята?

Не, разбира се. Има размер на плочката (колкото излезе, няма да режеш 5 или 10 см, понеже искаш точно толкова), има височина на вратите и параваните, има и какво ти харесва.
Не е ли нормално да са до тавана?

# 205
  • Мнения: 7 172
Какво значи нормално? В момента плочките не са до тавана. И много други бани съм гледала и имала, които са по същия начин.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Какво значи нормално?


Нормално = практично 😉

На мен лично,баните които не са с плочки до тавана ми напомнят за баните от панелките през соца.

# 207
  • Мнения: 40 307
Както се каза - няма нормално. При мен също са до тавана, но за целта ми се наложи да сложа стиропорен фриз, защото не ми стигаха 5 см, а не исках да свалям тавана още надолу. Друг може да харесва до височината на вратата, или да му остава доста повече и да не иска горе половин плочка или да сваля тавана на 2 метра.

# 208
  • Мнения: X
Както се каза - няма нормално. При мен също са до тавана, но за целта ми се наложи да сложа стиропорен фриз, защото не ми стигаха 5 см, а не исках да свалям тавана още надолу. Друг може да харесва до височината на вратата, или да му остава доста повече и да не иска горе половин плочка или да сваля тавана на 2 метра.
И какво пречи да се изреже плочката?

# 209
  • Мнения: 9 685
Моите впечатления са, че модата е плочките да са до тавана. Впечатления, подчертавам.
Само в отделни малки тоалетни предимно слагат плочки само около тоалетната чиния и мивката, а останалото - на латекс.

Общи условия

Активация на акаунт