Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 202
  • 274
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 556
Станиславе, не се сещаш коя съм ли  Twisted Evil Това е непростима обида  Naughty Не забравяй, че имам доста твои произведения от ранния ти период, които бих могла да ти пусна по мейл и кю, та да си опресниш спомените  Joy Предполагам, че вече са супер ценни, впредвид давността им...

# 181
  • Мнения: 46 640
Темата остави в мен доста неприятен привкус точно защото според мен не става дума само за стопаните, които не си почистват след кучета ...

Оставила е неприятен привкус, защото си приела, че говорят за теб, а не за стопаните по принцип.  Не знам защо се обиждаш от думата кучкар, но явно си имаш някакви асоциации, за мен е синоним на човек, отглеждащ куче, но второто е прекалено дълго, за да се използва във всяко изречение.

За асансьора- аз също не бих се качила, моя позната заседна в Младост с ротвайлер и стопанина му, извадиха ги след 20 мин., тя не знаеше на кой свят е, кучето също  Crazy в абсолютно тъмно помещение метър на метър, можеш да си представиш какво е било, а си представи да съм с детето вътре  ooooh!

А ако се вземат предпазните мерки, никой няма да се оплаква, дано някога доживеем да дойде времето, когато няма пуснато куче по улиците и ще видиш  Peace

# 182
  • София
  • Мнения: 478
Цитат на: Никол
ако има някакво друго обвинение в темата- посочи го.

Темата остави в мен доста неприятен привкус точно защото според мен не става дума само за стопаните, които не си почистват след кучета. Първо, използването на самата дума 'кучкари' ми разбуни духа и вече обясних защо. Второ, много хора са писали: как се дразнят дори от това че кучето пишка по дърветата или някъде по трева, която детето може да пипне с ръчички (и не става дума за детски площадки (които смятам че твърдо трябва да са забранена територия за кучета!), а за обикновени паркове и други озеленени площи), как се дразнят дори от кучета на каишки защото и те били опасни, как дори не смеели в асансьор да се качат като вътре има куче, което стопанина уверява че не хапе. Е, добре, защо са нужни такива крайности? По тази логика на тези хора кучетата им пречат по принцип и въобще не искат да има такива където и да било. Имам чувството че каквито и предпазни мерки стопаните да вземат и колкото и да са си възпитали кучето все ще се намерят хора, които да намерят кусур.

За да няма неясноти: смятам че на големите кучета мястото не им е по апартаментите (жестоко е да се затвори голямо животно в такова малко пространство), всички кучета трябва да се водят навън с каишки, стопаните трябва да си почистват акитата на кучетата си и въобще трябва възпитат (и да се грижат за) животинките така че те да не са опастност за ничие здраве или живот. Но смятам че много от вас в тази тема са си позволили да изпаднат в крайности, затова и се намесих. Това, което се опитвам да кажа е: Има много още да се желае от стопаните на кучета в България, но и много родители или преиграват или сами носят част от вината, когато детето попадне в 'инцидент' с куче.

Напълно съм съгласна с теб. Вече мислех, че единствено аз разсъждавам така /както се вижда в подобната тема под знака   #Cussing out  който казва всичко за съдържанието й.

# 183
  • Мнения: 9 990
Предполагам  тези, които се чувстват засегнати от емотикончето се разпознават по някакъв начин в описанието, за това се чувстват така... newsm78Иначе не виждам логика.Няма конкретизация и емоционалното е взело превес, наистина, но в никакъв случай не е засягащо всички.Аз самата защо не се обидих, като съм кучкарка?Вярно, точно в момента куче нямам, но имах...

# 184
  • Мнения: 1 462
Не ме интересува какво си отглеждате.  Каквото и да е, отговаряте за него и последиците от поведението му.  Който не може да го направи, дори и за себе си не може да отговаря - без значение дали е кучкарка, мутра, кофти майка и т.н.

Дори перфектното мега-умно расово животно няма шанс, щом от другия край на повода е безотговорник.

На въпросите "Обичате ли осран пейзаж", "Одобрявате ли деца да бият кучета" и "Страх ли ви е от тении" смятам да пропусна отговорите.

# 185
  • Мнения: 1 858
Доколкото разбрах, синът ти не е пострадал в никой от случаите. Ако си решил да му насаждаш страх от кучета и прочее животни, продължавай в същия дух.
Да и моя син не е пострадал но след една подобна случка като види куче пищи... ако за собствениците на кучета това е нищо за мен не е!

# 186
  • Мнения: 1 080
ето това е най-смисленото нещо,което прочетох ...предполагам съвпадение в гледните точки  Peace
леле....

всеки има право на мнение ма тука станало ... бой с кучета Simple Smile дами по-кротко - или, ако искате, да ви спретнем една нарочна кална локва и да гледаме шоу:) но така здраво плискате из форума, утре как ще се гледате из другите, по-сериозни теми, където може да се окаже за взаимна изненада че имате сходни възгледи? или да си помагате с нещо??

кхъ-кхъ, та по темата:

бил съм и от двете страни: гледал съм куче, а сега в квартала ни е пълно с бездомни. самите кучета нито ме дразнят, нито нищо - но хич не се кефя на добре натореният под прозореца ми тротоар пред блока.

най-не ме кефят защитниците на кучетата, които хем ги защитават, хем не искат да поемат елементарната грижа да си ги приберат по домовете, да ги изкъпят етц.

колкото до стила "мутра с куче" това е неизбежно зло, и не кучето а двуногото е виновно. проблема е в "мутра с" - заместете куче с баварец, мотор, ланец и въобще с каквото ви хрумне и ще видите че проблема не е в кучето.

иначе - твърдо ЗА по-близък контакт с животните. децата трябва да са наясно и със зъбите, и с характера на кучетата. и не само на кучетата но темата е за кучета.

за сценката в парка - ами няма читаво място за кучета на повечето места, където има хората сами се ориентират - в Северният парк се разхождаха навсякъде но се пускаха да играят на 1-2 поляни, не защото някой беше наредил а просто така стопаните си бяха стихийно и неформално разбрали.

за страха: сблъсъците със страха са нещо нормално, пак "куче" е само една от думичките, може да е кола, може да е автобус/трамвай, пиратка... това няма много общо с инцидента обаче.


за конкретната случка - "кучкарката" е "за бой", определено, ако на мен ми се случи ще се чувствам най-малкото задължен да се извиня, и, ако е по джоба ми, да платя играчката. иначе, ако бях в позицията на родителя, щях да я оставя на кучето да си я дъвче, да обясня на детето че и то иска да си поиграе а си няма, след което да дръпна кучкарката настрани да не ни слуша малкият и да и разкажа какво мисля за нея - на 4 очи. ако не се е извинила... ако щете, това си е повреждане на имущество (олигавената от непознато куче топка твърдо не става за игра на малко дете).

а за кмета - темата е дълга, но не знам дали сте наясно че специално в София (а и в други градове:) кметът няма реална власт за много от конкретните проблеми, там "играят" хора назначавани по мажоритарен принцип. пък и това, че не се спазват разпоредбите ... които понякога са просто ЛУДИ, справка - наредбата за пушенето в София няма как да се спази, а за кучетата просто отсъства начин да бъдат разхождани без да се наруши нещо или да се извозват до "специалните" градинки на майната си от местоживеенето... спазването и разумната уредба не е работа на кмета а на по-ниската администрация.

та, на края всичко опира до двуногото което се грижи за кучето. а това че имаш куче не значи нито че умееш да се грижиш за него, нито гарантира че си свестен човек.

еди

# 187
  • в реалността
  • Мнения: 73
Хората с ниска култура на общуване са обикновено тези, които като не могат нищо смислено да кажат, прибягват до елементарната реакция: "ами ти какво сега, да не се разпозна в обидните ми квалификации  Whistling" спрямо инакомислещите  Rolling Eyes (които инакомислещи обаче проявяват остатъчно разум, възпитание и търпение да обяснят гледната си точка, да се аргументират подобаващо, и без обиди спрямо събеседниците).

Да, засягам се когато някой ме нарече кучкарка. Защото самата дума 'кучкар' за мен предполага принципно негативно отношение от страна на човека употребяващ тази дума.

# 188
  • София
  • Мнения: 478
Предполагам  тези, които се чувстват засегнати от емотикончето се разпознават по някакъв начин в описанието, за това се чувстват така... newsm78Иначе не виждам логика.Няма конкретизация и емоционалното е взело превес, наистина, но в никакъв случай не е засягащо всички.Аз самата защо не се обидих, като съм кучкарка?Вярно, точно в момента куче нямам, но имах...

Аз не се чувствам засегната от емотикончето, защо, то отразява моментното душевно състояние на автора. Чувствам се засегната от едностранни квалификации и елементарно мислене, затова реших да пиша, макар че още преди да прочета повечето отговори ми беше ясно какво съдържат и че спорът е безмислен.

Какво да кажа, в другата тема някои вече предлагаха да отделят от залъка на детето си, за да спонсорират изтребването на кучета, ето една достойна идея  Confused  естествено, ако няма кучета, няма проблем. Ами аз ако имам алергия от например тополи, ще спонсорирам изсичането на дърветата, ще спонсорирам асфалтирането на зелените площи, за да си реша проблема... ако накрая някой иска да живее в стерилна лаборатория, моля...

Само че връщане назад няма и едва ли някой има правото да решава кой да живее и кой не освен Господ. Амин.

# 189
  • Мнения: 9 990
 "Чувствам се засегната от едностранни квалификации и елементарно мислене..."
Едностранни квалификации няма, нещо сте в грешка.Елементарно е да поставяш животно пред дете.Мен ако питаш-аз искам детето ми да живее.......

# 190
  • Мнения: 127
1Майка съм на двама сина-Никола 20 г и Димитър на 15 г
2 Съпруга съм
3-КУЧКАРКА СЪМ
Имам любов за всички в сърцето си,а напоследък най-вече за кучето ми Чафи което е на 2 год(празнуваме рожденния му ден със всички екстри)и тежи само 2 кг.Храня още няколко дворни кучета и ги ваксинирам-обезпаразитявам и всичко др.каквото се сетите за да им е добре.Та за какво иде реч---двукилограмовото ми куче рита,дращи и хапе Laughingима характер на кръстоска между питбул и кърлеж.Но който го види е пожелал да го погали.А драт-хара е 50 кг и е пълен дебил,по кротко куче не съм срещала.Но  newsm78кг са проблем и всички се дърпат като го видят.Като ме видят с Чафи майките казват на децата си--Виж мамо какво кученце и тръгват към мен--да ама аз веднага го гушкам и го вдигам нависоко.А голямото куче може да му се качат на главата 2 деца и той ще стои мирен.
Наистина майките се паникьосват от размера на кучето.Чували ли сте тая приказка:Дано не става това,дето си го мисли майката Naughty
Децата си са деца-кучето си е куче.Няма място за сравнение.
Но кучето наистина има нужда от човек за да живее 15-17 год.То неможе да си отвори хладилника като детото и да си земе да хапне-неможе да се изкъпе само и мн.др.неща.та като гледаш животно ти наистина правиш добро--и не чакаш отплата.А от децата си всички чакаме нещо в отплата.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 22:58 от лин

# 191
  • Мнения: 9 990
Лин, проблемът е,че става и без майката да си го мисли...тогава вече започва да е и първа мисъл в главата.Аз, като видна кучкарка/ странно, тази дума мен не ме обижда, гледала съм и котка, ама е тъпо, не звучи някак си да кажеш-коткарка...как да е.../
Ами при нас така се случи.Детето му беше нападнато, докато аз се хилех насреща Sad

И още малко за думите-кучето ми е добро и аз съм сигурна в него-гледах коли, добро.Беше и болно, трудно ходеше.Един ден едно детенце го дразни .Тогава се разлая срещу детето, аз се уплаших, скарах се-тогава кучето скочи и ме захапа.Мен, дето спяхме на едно легло и която съм се карала и друг път.Просто това е животно, то не може да си каже-е, аде стига вече, чашата прелива!Може и аз несъзнателно да съм реагирала не както трябва, но се случва.Никой не е застрахован.Тогава се благодарях,че кучето предпочете да захапе мен пред детето и ми беше за урок... Embarassed
И не на последно място-никога няма да чакам отплата от детето си,че съм го родила и отгледала...но това е друга тема...

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 23:04 от пенелопа

# 192
  • Мнения: 127
Наистина е проблем куче да нападне дете-има нещо сбъркано във възпитанието на кучето.Не е социализирано.Скоро моето джипи идва на гости с дъщеря си-3 год момиченце.Чафи бау-тя пищи.И след 15 мин им казах да си тръгват защото ми травмират кученце.После пак дойдоха на гости-и кво ела да видиш каква игра пада.С думи и с търпение всичко става.Намери точните думи да преодолее страха детето ти.Нали ще става мъж-няма де седи все дете.
А детето на лекарката изпи водата на кучо и му изяде 2 бисквитки--да се смее ли човек -да се ядосва ли?
Сигурна ли си че детето не е направило нещо на кучето ти?
Не давам никое дете да ми пипа кучето -то и на децата да им нямаш вяра-колко силно ще го прегърне.За отплатата-в смисъл Laughingда учи-да слуша-да не прави нередни неща ........затова си мислех.

# 193
  • Мнения: 574
Лин, проблемът е,че става и без майката да си го мисли...тогава вече започва да е и първа мисъл в главата.Аз, като видна кучкарка/ странно, тази дума мен не ме обижда, гледала съм и котка, ама е тъпо, не звучи някак си да кажеш-коткарка...как да е.../
Ами при нас така се случи.Детето му беше нападнато, докато аз се хилех насреща Sad
Ето ,че не си си познавала кучето. То не е вещ ,която просто трябва да излиза и влиза в къщи. Нужно е възпитание и лична култура. Глупав спор.Глупав ,защото някой започват да се мислят за по големи от Живота и Земята. Трябва да се живее в хармония и да има търпимост и УВАЖЕНИЕ помежду всички.
Има хубава поговорка ,която казва -Никога не се заричай,че може да ти дойде до главата.
Обичайте се и не си пълнете сърцата със злоба и гняв и тогава всичко само ще си намери пътя. Ако има мир и ще се разберем помежду си.
 Peace Peace Peace Peace за всички

# 194
  • София
  • Мнения: 478
Лин, проблемът е,че става и без майката да си го мисли...тогава вече започва да е и първа мисъл в главата.Аз, като видна кучкарка/ странно, тази дума мен не ме обижда, гледала съм и котка, ама е тъпо, не звучи някак си да кажеш-коткарка...как да е.../
Ами при нас така се случи.Детето му беше нападнато, докато аз се хилех насреща Sad
Ето ,че не си си познавала кучето. То не е вещ ,която просто трябва да излиза и влиза в къщи. Нужно е възпитание и лична култура. Глупав спор.Глупав ,защото някой започват да се мислят за по големи от Живота и Земята. Трябва да се живее в хармония и да има търпимост и УВАЖЕНИЕ помежду всички.
Има хубава поговорка ,която казва -Никога не се заричай,че може да ти дойде до главата.
Обичайте се и не си пълнете сърцата със злоба и гняв и тогава всичко само ще си намери пътя. Ако има мир и ще се разберем помежду си.
 Peace Peace Peace Peace за всички

За да не повтарям собствените си размисли, ето това за мен е интелигентно мнение по въпроса. Дано не само според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт