Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 196
  • 274
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 9 990
Ами не го приемам, че не съм си познавала кучето.Не съм реагирала правилно-може би е така, и това съм го отбелязала.НО, човек не винаги е на 6, случва се да си разсеян/ същото е на улицата с колите Confused, случва се на банцинга Confused, случва се в леярната Confusedв мината Confusedв магазина се случва продавачката да сбърка с рестото...случва се.И когато се случи-опаааа, гаф голям.А възпитание и лична култура си имам, и съм се опитвала да възпитам и кучето.То не акаше на тротоара и по онова време му събирах.Пикаше само на определен храст.Вървеше редом до мен на повод/вярно-нямаше намордник, тогава не помня задължителен беше ли.Не го мешах сред деца, това беше инцидентен случай и ето ти-беда.Поговорката, която цитираш важи за абсолютно всички-ето това е истината.И за това са правилата, за да сведеш до минимум тази поговорка.Защото животното не винаги реагира според очакванията ти, колкото и добре да го познаваш.Ако има някъде статистика-то аз съм убедена, че кофти случките са именно на базата на тази поговорка.
И не на последно място-ту се коментираше незаинтересоваността на част от т. нар кучкари-няма да си кривим душата,че са мнозинство, иначе негативните постинги щяха да са много по-малко...Има наистина такива, които полагат максимум грижи и се стараят да спазват някакви ако не писани, то неписани закони.Да, има такива, аз познавам такива и съм им благодарна.Надявам се все повече да стават...Ето-вчера на площадката имаше две кучета-едното тичаше по децата, другото препика една количка и стана скандал....а жената, която беше с кучето, дето вдигна лапа каза-ами то там се вре, защото детето яде.....вместо да се сконфузи и да се извини...ето-за такива хора става въпрос, а не за нормалните, да ги наречемТа моля ви-аз съм обградена от хора с животни-няма как да се дразня или да ги мразя...
И ако сте гледали по телевизията-цирк-дресьори на тигри и лъвове, които невероятно много трябва да познават животното, то ще се учудите ли, че и там има трагични случаи.Животното е за това животно, защото клокото и да твърдиш,че го познаваш-всъщност не е точно така...

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 23:27 от пенелопа

# 196
  • Мнения: 14 654
страхът от кучетата не се появява в децата без причина. аз се страхувам от кучета , когато в първи клас на връщане от училище кучето на съседите ме нападна и такава психическа травма ми нанесе, че заеквах доста време след това. детето ми се страхува от кучета, защото постоянно скачат срещу него и го лаят разни дребни гадини (с тях поне лесно се справям).
преди година и половина бяхме на разходка и една булонка без абсолютно никаква причина скочи и го ухапа по пръстчето, как да обясниш , че си е играела на дете на годинка и малко, което е обезумяло от страх и пищи. как да си пуснеш детето да тича по алеята в парка, като по този начин става движеща се мишена за кучетата. според мен е нарушение на правата му това, че не може да играе да спокойно, защото може да бъде нападнато от куче. щом като кучкарите нямат съзнание да пазят децата от кучетата си, да почистват лайната им, явно проблемът трябва да се решава както може, примерно всички съседи са безкрайно благодарни на баба ми, че избави квартала от няколко опасни кучета, заради които децата не можеха да се прибират от училище ди къщите си. аз не излизам без кучегон от къщи, който не винаги е ефективен за съжаление, но ако видя опасност в някое жовотно, което срещам ежедневно - няма да се примиря да тормози мен и детето ми, много бързичко ще го премахна

# 197
  • Мнения: 574
Ами не го приемам, че не съм си познавала кучето.Не съм реагирала правилно-може би е така, и това съм го отбелязала.НО, човек не винаги е на 6, случва се да си разсеян/ същото е на улицата с колите Confused, случва се на банцинга Confused, случва се в леярната Confusedв мината Confusedв магазина се случва продавачката да сбърка с рестото...случва се.И когато се случи-опаааа, гаф голям.А възпитание и лична култура си имам, и съм се опитвала да възпитам и кучето.То не акаше на тротоара и по онова време му събирах.Пикаше само на определен храст.Вървеше редом до мен на повод/вярно-нямаше намордник, тогаване помня задължителен беше ли.Не го мешах сред деца, това беше инцидентен случай и ето ти-беда.Поговорката, която цитираш важи за абсолютно всички-ето това е истината.И зартова са правилата, за да сведеш до минимум тази поговорка.Защото животното не винаги реагира според очакванията ти, колкото и добре да го познаваш.Ако има някъде статистика-то аз съм убедена, че кофти случките са именно на базата на тази поговорка.
И не на последно място-ту се коментираше незаинтересоваността на част от т. нар кучкари-няма да си кривим душата,че са мнозинство, иначе негативните постинги щяха да са много по-малко...Има наистина такива, които полагат максимум грижи и се стараят да спазват някакви ако не писани, то неписани закони.Да, има такива, аз познавам такива и съм им благодарна.Надявам се все повече да стават...
Не си го водила сред деца -грешка. То незнае как да се държи с тях. Ако пуснеш куче в кокошарник покрай ,който минава всеки ден не означава ,че няма да докосне нищо. Напротив  ,то само ще реагира ,но ако е влязло в подобна ситуация и си знае мястото ,грешката ще е сведена до абсолютният минимум.
Няма да те убедя ,защото смяташ ,че си се справила добре с възпитанието му. По същият начин не би убедила една майка ,чиито син или дъщеря е пребил или насилил някой ,че го е възпитала лошо и ,че не го познава.

# 198
  • Мнения: 9 990
"Не си го водила сред деца -грешка."
Ох, не мога да опиша целия си живот тук, но-кучето беше в къща С деца.Водено е сред деца, с разрешението на родителите.Под не водене на площадки имах впредвид, че на тоява място, кучето опитвайки да играе се дразни-обичаше именно след топки да тича.Не е водено на площадки, където не мисля,че му е мястото.Водено е да тича на една кучешка поляна в парка.Играло е с деца у дома.Просто не прецених и оставих детето да му бърка в муцуната.Бях разсеяна за момент-говорехме си с майката.Случва се и съм отчела грешката си.Може да не съм била перфектна във възпитанието на кучето-разбира се-и болшинството стопани по улиците са точно такива.Несъвършени.

# 199
  • Мнения: 574
[.
И ако сте гледали по телевизията-цирк-дресьори на тигри и лъвове, които невероятно много трябва да познават животното, то ще се учудите ли, че и там има трагични случаи.Животното е за това животно, защото клокото и да твърдиш,че го познаваш-всъщност не е точно така...
[/quote]
Моля ,моля  айде и за змиите да заприказваме.
Първо -дивите животни НЕ МОЖЕ да ги приравняваш към кучетата. Те са с много силно чувство за свобода. Имам работа с такива и мога да ти кажа ,че са такива каквито ги възпиташ .Могат да са квотки като гълъбчета.При тях важи -Каквото почукало -такова се обадило.

# 200
  • Мнения: 9 990
Много излизаме от темата.Няма как да вникнеш  мислите на животното.Дори и примера дане ми е много адекватен, вече ми се спи.....
Истината тук е,че безотговорните стопани са мнозинство.А ако вие сте сред съвестните, то ок, вас никой не укорява,Укорявам безхаберните.Тези, които не познават, както вие казвате животните си.Те са много...И затова са правилата.Ако се спазват-грешките ще са сведени до минимум.

# 201
  • София
  • Мнения: 478
страхът от кучетата не се появява в децата без причина. аз се страхувам от кучета , когато в първи клас на връщане от училище кучето на съседите ме нападна и такава психическа травма ми нанесе, че заеквах доста време след това...

Стресът у детето си е стрес. Майка ми като ученичка също е пострадала, огромно овчарско куче-пазач се отскубнало от веригата си и налетяло право на нея. След ухапването са я шили, а и досега на крака и има малка дупчица от липсващата отхапана част.

Това винаги го разказвам, когато някой оправдава омразата си към животните със страх, понеже е бел хапан. Защото тя много обича животните и това е достойно за уважение - че е могла да разбере, че в конкретната ситуация няма виновни. Гордея се с нея. Омразата и ядът могат само да те тровят бавно отвътре.

Излишно е да казвам, че аз никога не пускам кучето си да ходи между малки или по-големи деца. Дори, когато някое идва при мен и ме пита може ли да погали кучето, винаги съм нащрек. Но кучетата не са чак толкова непредвидими, моето досега не е ухапало абсолютно никога никой и не би нападнало даже котка. Гордея се и с него.

# 202
  • Мнения: 9 990
"Излишно е да казвам, че аз никога не пускам кучето си да ходи между малки или по-големи деца. Дори, когато някое идва при мен и ме пита може ли да погали кучето, винаги съм нащрек."
Да де-то тук всички сме така.
А човекът се оплака от една стопанка, която не е реагирала така.
Аз също съм хапана и страх след това у мен не е имало.Тогава и научих, че чуждо куче без разрешение не се пипа.Най-малкото трябв да се уважава личното му пространство.Ръка, замахнала да погали куче много често е посрещана със захапка, защото кучето може да помисли,че замахват да го ударят.Аз уча детето си да пита-може ли да погаля кучето?И тогава, напътствано от стопанина-да го пипне.Да, ама и това не ми се отдава...просто я е страх и не иска да го доближи....

# 203
  • Мнения: 574
Това не е по темата ,но ако го е страх датенцето от куче не започвай да го сближаваш първо с куче. Започни от пиленце,патенце ,после заиче, коте, конче(пони) и много след това с мило куче .Трябва бавно и последователно да го убедиш . Всичко е в твоите ръце. Искай и ще успееш .
Виждала съм невероятен страх у едно момиче от змии.Тя започваше цялата да се тресе ,течеше пот по челото и и даже започваше да заеква. Но реши, и въпреки страхът си, погали змия. Тя победи себе си, а това е най-трудното.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Съвсем скоро ми се случи едно огромно куче да се засили срещу количката ми на една не особено оживена, централна улица. Първата ми реакция беше да застана по средата между бебето и лаещата овчарка, чак след като се разминаха нещата видях че кучето е разхождано от друга майка с количка  #2gunfire Кучето си играело и нищо нямало да направи на детето, беше нейното обяснение.
Във връзка с горното и темата искам да споделя че съм живяла в африканска държава и за целия ми престой не съм виждала: 1. куче без каишка и повод
2. куче в градинка, парк, търговски център или друго място различно от улици и дворове
Глобите са чудовищни и на никой не би му минало през ума да наруши закона.
Както за пореден път се оказва - виновни са хората, не животните.
И накрая - нека приемем че всички сме различни и да уважаваме себе си и останалите. В тази тема има мнения които не показват дори самоуважение. Чудя се от къде тогава идва тая толкова демонстрирана любов към животните.

# 205
  • Мнения: 9 990
Това не е по темата ,но ако го е страх детенцето от куче не започвай да го сближаваш първо с куче. Започни от пиленце,патенце ,после зайче, коте, конче(пони) и много след това с мило куче .Трябва бавно и последователно да го убедиш . Всичко е в твоите ръце. Искай и ще успееш .
Виждала съм невероятен страх у едно момиче от змии.Тя започваше цялата да се тресе ,течеше пот по челото и и даже започваше да заеква. Но реши, и въпреки страхът си, погали змия. Тя победи себе си, а това е най-трудното.

Интересното е, че имахме и котка.Така се случи, че я дадохме на баща ми.Малката до ден днешен, когато и се скарам плаче за котето и и е мъчно ConfusedОтделно от това я водя редовно в зоологическата.Както и вече казах-имам много приятели с кучета.Страх я е само от кучетата.Поредната ми надежда е именно в такава приятелка.Взеха си на скоро бебе-куче, та се надявам покрай тяхното дете/ и приятелче на моето/ да се отпусне вече.Определено страхът е само от кучета, не към зайчета и котета.И поводът е,че е скачало срещу нея.

Като сме започнали със случки Mr. Green:
Пред работата ми има градинка.Често има кучета.Един ден в далечният и край една мадама с овчарка.Като ни видя кучето от далече се втурна към нас и заплашително лаеше.Ние с колегата заковахме на място и изчакахме момичето да дръпне кучето.Тя едвам я отлепи от нас и обясни,че за 1 път се случва/аман от този 1 път, нали/За протокола-нито мен, камо ли колегата-той гледа 2 в двор такива-имаме страх и не показваме на кучето или пък го заплашвахме с нещо.Това куче и друг път е било там и наистина не е правило така.
Паралелно с това има и един доберман, който винаги е свободен, изкача зад ъглите и така може да те стресне, че да подскочиш, извикаш даже-от такава реакция и самото куче може да хапне я ръка, я краче.Да, но то подминава невъзмутимо, все едно е кон с капаци.Кога ли и при него ще дойде първият път...дано стопанина е също така сигурен в него, както и повечето тук са сигурни в своите кучета.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 08:29 от пенелопа

# 206
Вижте, всичко се върти в един порочен кръг.
Не трябва да се пускат кучетата свободно из улиците и парковете, с десет ръце гласувам за! Няма значение колко са социализирани, обучени и добри, дори и никога нищо да не стане, пак не трябва! Не трябва да се стряскат децата, а дали родителите им ще възпитават у тях и преди това у себе си търпимост към звяра, който ги е лишил от топката, и как ще го правят, си е тяхна работа.

Но трябва да има къде да се пускат кучетата. А в момента няма. Докато разпоредбите са безмозъчни, те няма да се спазват.
На кучкарите не им е приятно да се врат покрай детските колички, бас ловя. Стресът е еднакъв за двете страни. Там, където има негласно споразумение между едните и другите, има и мир. А и как така се получава, че някои кучкарски места са чисти? Искате ли малка фотосесия от кучкарската и некучкарската зона на кварталния ни парк? Който иска да не гази в л...а, понякога се шматка с найлонови чували и гумени ръкавици наоколо. Който иска да не търчи до ветеринаря с кървящо куче, събира парчета от счупени бутилки из парка. То не ги е счупило кучето? Хайде на бас кой ще се нареже първи - кучето или общината? Ма то не съм аз срал? Хайде на бас кой ще се омаже първи - този, който го е направил, или аз? (btw, всеки кучкар знае, че човешките са повече от кучешките в един средностатистически парк).

офтопик:
А radeto може да е спокойна - няма кой да се погрижи къде да се разхождат кучетата далеч от децата, но има кой да се погрижи да се убиват в огромни количества. В последните години са избити сигурно десетки пъти повече, отколкото е наличната популация на София. Искаме или не, всички плащаме за това.
"Величието и моралният напредък на една нация  могат да се оценят по отношението й към животните"  Не знам дали авторът е обичал да гази в л...а и дали е бил безхаберен към психическото здраве на децата.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 15:19 от развейпрах

# 207
  • София
  • Мнения: 478
...
офтопик:
А radeto може да е спокойна - няма кой да се погрижи къде да се разхождат кучетата далеч от децата, но има кой да се погрижи да се убиват в огромни количества. В последните години са избити сигурно десетки пъти повече, отколкото е наличната популация на София. Искаме или не, всички плащаме за това.
"Величието и моралният напредък на една нация  могат да се оценят по отношението й към животните"  Не знам дали авторът е обичал да гази в л...а и дали е бил безхаберен към психическото здраве на децата.

Думите са на Махтама Ганди.

А за такива мнения като това на radeto за убийството на животни, просто нямам думи.

# 208
  • Мнения: 14 654
щом сте против убийствата на животни, кажете моля, как да се справя с глутницата бездомни кучета около детската градина и пазарчето? през лятото не е кой знае какъв проблем, но през зимата озверяват и започват да се спускат срещу хората. какви мерки да вземе човек , за да се предпази? да излиза от къщи с една торба кокали може би, за да си откупи спокойно преминаване през улицата? или да обикаля от по-далеч , за да избегне евентуално кучетата?
явно е, че никой от вас не е гонен от озверели безпризорни кучета. ако усетите заплахата върху себе си или някой ваш близък може да си смените мнението

# 209
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
щом сте против убийствата на животни, кажете моля, как да се справя с глутницата бездомни кучета около детската градина и пазарчето? през лятото не е кой знае какъв проблем, но през зимата озверяват и започват да се спускат срещу хората. какви мерки да вземе човек , за да се предпази? да излиза от къщи с една торба кокали може би, за да си откупи спокойно преминаване през улицата? или да обикаля от по-далеч , за да избегне евентуално кучетата?
явно е, че никой от вас не е гонен от озверели безпризорни кучета. ако усетите заплахата върху себе си или някой ваш близък може да си смените мнението


И при нас има такива...огромни са.и се събират по около 9- 10 кучета..Майка ми е виждала как разкъсват котка........Уж към хората са добрички, но аз не минавам покрай тях и ми се налага да правя огромна обиколка докато стигна до паркчето........

Общи условия

Активация на акаунт