Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 181
  • 274
  •   1
Отговори
# 210
офтопик:
Темата се измества към проблема бездомни. Без да навлизам в подробности: този проблем е бич за всички (най-вече за собствениците на кучета) и се дължи на хорската простотия и невежество. Но убийствата не го решават, а го задълбочават, като междувременно пълнят здраво нечии джобове. Това е доказано по света. Точно по тези причини няма воля той да бъде решен: повече кучета за убиване -  по-дебели пачки и повече фенове между невежите.
Огромна и нарочна спекулация е, че спасяваш дете, убивайки куче (не говоря за агресивните и опасно болните, те трябва и се евтаназират и по цивилизования свят). Избий глутница от десет и утре ще осъмнеш с двайсет по-диви. Повече по темата бездомни - в кучкарските форуми.

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 12:55 от развейпрах

# 211
  • Мнения: 574
Когато Управата направи хубави ,ЗАГРАДЕНИ ,затревени площи за разходка на кучетата ще ги водя само там. А до тогава ще се разхождам и ще ги пускам в парка(не включвам детските площадки), зад блока и т.н.
Щом имаме претенциите ,че живеем в свободна страна ,то тогава аз, като свободен човек, имам правото да имам животни(и коне има по блоковете,нали). Обичам да контактувам и с други създания ,а не само с хора.
Днес бях на голяма изложба на кучета и там имаше кучета от Европа и Азия-500участника. Децата присъстваха навсякъде и даже съвсем малките участват в отделен конкурс. Красота и хармония.

# 212
Предполагам  тези, които се чувстват засегнати от емотикончето се разпознават по някакъв начин в описанието, за това се чувстват така... newsm78Иначе не виждам логика.Няма конкретизация и емоционалното е взело превес, наистина, но в никакъв случай не е засягащо всички.Аз самата защо не се обидих, като съм кучкарка?Вярно, точно в момента куче нямам, но имах...

Аз не се чувствам засегната от емотикончето, защо, то отразява моментното душевно състояние на автора. Чувствам се засегната от едностранни квалификации и елементарно мислене, затова реших да пиша, макар че още преди да прочета повечето отговори ми беше ясно какво съдържат и че спорът е безмислен.

Какво да кажа, в другата тема някои вече предлагаха да отделят от залъка на детето си, за да спонсорират изтребването на кучета, ето една достойна идея  Confused  естествено, ако няма кучета, няма проблем. Ами аз ако имам алергия от например тополи, ще спонсорирам изсичането на дърветата, ще спонсорирам асфалтирането на зелените площи, за да си реша проблема... ако накрая някой иска да живее в стерилна лаборатория, моля...

Само че връщане назад няма и едва ли някой има правото да решава кой да живее и кой не освен Господ. Амин.
Не разбирам какво е това емотиконче. Авторът не е използвал, и по принцип избягва използването на каквито и да било емотикончета.

# 213
Хората с ниска култура на общуване са обикновено тези, които като не могат нищо смислено да кажат, прибягват до елементарната реакция: "ами ти какво сега, да не се разпозна в обидните ми квалификации  Whistling" спрямо инакомислещите  Rolling Eyes (които инакомислещи обаче проявяват остатъчно разум, възпитание и търпение да обяснят гледната си точка, да се аргументират подобаващо, и без обиди спрямо събеседниците).

Да, засягам се когато някой ме нарече кучкарка. Защото самата дума 'кучкар' за мен предполага принципно негативно отношение от страна на човека употребяващ тази дума.

Съжалявам, че тълкувате използването на думата "кучкар" като нещо обидно или натоварено с негативен смисъл. За мен това понятие означава - човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, води го на разходки (в градски условия). Предполагам, че може да се използва преразказната форма "собственик на куче", но значението й за мен е същото - "кучкар".
Твърдението, че тази дума е обида, ми звучи като твърдение, че думата баща, например, е обида. Не се обиждам като ме наричат баща, не искам да ми казват например - "родител на дете" или "собственик на син".

# 214
  • в реалността
  • Мнения: 73
Много подходяща съпоставка, Станиславе  Rolling Eyes

Както вече казах - въпрос на култура е кой с какви думи си служи и какъв смисъл влага в тях.

-------------------

Относно написаното от radeto: Да ти е хрумвало че когато ти или баба ти сипвате отрова около блока, за да убиете уличните кучета, много лесно можете да убиете и домашните любимци на хората от квартала?! Някой по-горе каза: За нивото на развитие на една общество се съди по неговата хуманност. И е много прав. Уличните кучета са действително проблем, но си има начини да се разреши: приюти за животните и кастрация. Саморазправата: като отстрелването на кучета през нощта (след което на сутринта улицата е осеяна с кървави трупове на животни, което е не по-малко стресираща гледка за детето от едно лаещо куче), или разпръскването на отрова от 'загрижени' майки и зли бабички, е жалък и изключително жесток подход, който няма да реши проблема за децата ви и говори много за това що за хора сте.

# 215
  • в реалността
  • Мнения: 73
За мен това понятие означава - човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, води го на разходки (в градски условия).

А как се нарича човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, но го води на разходки в извънградски условия? 

Rolling Eyes

# 216
За мен това понятие означава - човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, води го на разходки (в градски условия).

А как се нарича човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, но го води на разходки в извънградски условия? 

Rolling Eyes


Мисля, че по този въпрос трябва да се замислят съставителите на тълковни речници или словообразувателите. Защото в извънградски условия хората притежават кучета обикновено в къщите си, на двора, където кучето може да си тича на воля, да си гони катеричките (или къртичките, или кокошките, зависи от наличния материал). Няма нужда от разходки, дори не знам дали някой го е еня за ваксини, паспорти и прочее неща (сигурно го е, но просто не съм запознат).

# 217
  • Мнения: 6 315
Както вече казах - въпрос на култура е кой с какви думи си служи и какъв смисъл влага в тях.

То и аз използвам думата кучкар за собственик на куче. Самата аз се имам за кучкар - човек който е гледал кучета и има намерение пак да го прави. И не мисля че съм невъзпитана или че нямам култура. Това, че ти го възприемаш като обида си е лично твой проблем и не е нужно да "скачаш"и да обявяваш хората за некултурни  Peace. Повечето хора написаха, че не влагат негативен смисъл в думата изобщо.

Не смятам че е нужно темата да се измества към безпризорните кучета, ама щом на там е тръгнало да си споделя мнението и аз. 

Решаването на този проблем не е чрез убиването на кучетата, а чрез кастрацията им. Така се ограничава популацията. В чужбина са изпробвани и двата варианта. Когато се избият животните в един район, той става "свободен" има храна в изобилие и няма конкуренция и на мястото на убитите кучета идват нови и се множат поголовно. Когато кучетата се кастрират и се оставят да си живеят в района конкуренция съществува... Та така. Природа.

А и у нас т.нар. евтаназия си е чиста проба садизъм. Поне в "Зоомилосърдие" беше абсолютно извратена работа.

# 218
  • Мнения: 574
За мен това понятие означава - човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, води го на разходки (в градски условия).

А как се нарича човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, но го води на разходки в извънградски условия? 

Rolling Eyes


Мисля, че по този въпрос трябва да се замислят съставителите на тълковни речници или словообразувателите. Защото в извънградски условия хората притежават кучета обикновено в къщите си, на двора, където кучето може да си тича на воля, да си гони катеричките (или къртичките, или кокошките, зависи от наличния материал). Няма нужда от разходки, дори не знам дали някой го е еня за ваксини, паспорти и прочее неща (сигурно го е, но просто не съм запознат).
Ехоо, и на село се разхождат кучетата и там има умни и съвестни хора ,които си ваксинирват животните. Хайде да не почваме с обиди съм хората ,които живеят извън града.

# 219
За мен това понятие означава - човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, води го на разходки (в градски условия).

А как се нарича човек, който притежава куче, грижи се за него, отглежда го, но го води на разходки в извънградски условия? 

Rolling Eyes


Мисля, че по този въпрос трябва да се замислят съставителите на тълковни речници или словообразувателите. Защото в извънградски условия хората притежават кучета обикновено в къщите си, на двора, където кучето може да си тича на воля, да си гони катеричките (или къртичките, или кокошките, зависи от наличния материал). Няма нужда от разходки, дори не знам дали някой го е еня за ваксини, паспорти и прочее неща (сигурно го е, но просто не съм запознат).
Ехоо, и на село се разхождат кучетата и там има умни и съвестни хора ,които си ваксинирват животните. Хайде да не почваме с обиди съм хората ,които живеят извън града.

Добре де, вие от шега не разбирате ли. Казах ви какво влагам в понятието "кучкар", наблегнах на градската среда, защото ми е позната и мога да говоря за нея. "Застраховах" се, защото не знам как стои въпросът с кучетата на село, там функцията им (според скромните ми наблюдения) е да пазят дома и може да са взети от хората именно с тази цел, дори и да не са обичани и искани от тях. Докато в града, мисля, че едно от задължителните условия е да обичаш кучето и да го искаш като приятел (ето, пак не искам да обидя хората на село и в къщи, просто не ми са познати техните възгледи по въпроса и не се наемам да ги класифицирам - сигурно и те обичат кучетата и са привързани към тях и прочее неща, а не ги ползват само за пазачи).

# 220
Точно там е проблемът с думата: как я казваш. Има начини да кажеш селянин и селянин.
Докато е кучкари без епитети отпред, думата ме устройва перфектно  Grinning

Кучето не е някаква прищявка, то е начин на живот (шегуваме се със себе си, че е диагноза). Всеки има право да избере този начин на живот точно толкова, колкото друг - да не го избере. Няма защо да се спекулира с правата на децата и на кучетата, кучетата нямат права. Но стопаните им имат. Колкото до това, че не им било мястото в апартаментите - опит да се внуши, че гледането на куче в апратамент е някаква обществена заплаха ли е това или наистина се вярва? Който си е взел активно куче избира да прекара с него 3 часа дневно посред зеленината и по поляните, зиме и лете, това му стига на кучето, кучетата спят по 20 часа в денонощието. И просто не е редно "кучкар" да е синоним на "виновен". А това го има като обществено настроение. Не навсякъде, разбира се.
Аз съм софиянка и съм свикнала да ме гледат на кръв и да ми просъскват обиди при разминаване, свикнала съм да ми крещят, а аз да стоя, да треперя от яд и да си стискам устата. Свикнала съм дори да ни замерят от балконите. Свикнала съм когато някой пияница опикае входа съседите да се редят на опашка пред вратата ми кой пръв да ме напсува. Но и през ум не ми минава да кажа "нагли, гадни некучкари".
Бях направо изумена, че в Пловдив хората се държат съвсем другояче. Просто там са по-грамотни в киноложко отношение. И нямат проблем с бездомниците именно заради това. Моля, никой да не ми се обижда, идеята ми не е да категоризирам по градове, само давам пример.

Изобщо, поддържам дискусията тук, защото ми се иска да няма подобни разделения, не ни ли стига антагонизъм. Хайде, със здраве  Laughing

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 12:51 от развейпрах

# 221
  • Мнения: 22 867
Относно написаното от radeto

А да ти е хрумвало, че освен кучета, и малките деца взимат всякакви неща от земята и пипат навсякъде /най-вече където не трябва!/ и тая отрова може да иде не по предназначение? Да не говорим, че това изобщо не е решение на проблема.

# 222
  • София
  • Мнения: 478
Много подходяща съпоставка, Станиславе  Rolling Eyes

Както вече казах - въпрос на култура е кой с какви думи си служи и какъв смисъл влага в тях.

-------------------

Относно написаното от radeto: Да ти е хрумвало че когато ти или баба ти сипвате отрова около блока, за да убиете уличните кучета, много лесно можете да убиете и домашните любимци на хората от квартала?! Някой по-горе каза: За нивото на развитие на една общество се съди по неговата хуманност. И е много прав. Уличните кучета са действително проблем, но си има начини да се разреши: приюти за животните и кастрация. Саморазправата: като отстрелването на кучета през нощта (след което на сутринта улицата е осеяна с кървави трупове на животни, което е не по-малко стресираща гледка за детето от едно лаещо куче), или разпръскването на отрова от 'загрижени' майки и зли бабички, е жалък и изключително жесток подход, който няма да реши проблема за децата ви и говори много за това що за хора сте.


Безконтролното боравене с отрова и разпръскването й навсякъде може много лесно да се превърне в трагедия и за самия "загрижен" човечец, тръгнал най-невинно да решава кой да живее и кой да умира... не ви ли хрумва, че има всички шансове и да отровите деца   ooooh!  или може би прилъгвате "страшните зверове" с добро и хоп! Да умре в такива мъки не пожелавам на никого...  Но вярвам, че всеки си плаща за греховете рано или късно. Подобни мръсотии се връщат като бумеранг и удрят там, където боли най-много.

Относно решението на проблема: единствено кастрацията, както вече се каза. В нашия квартал има няколко бездомни кучета, всички те кастрирани и обезпаразитени, следователно неагресивни... Но подхождайки с добро съм доста уверена, че и в друг квартал да попадна, сред непознати кучета, просто няма да ме нападнат ей така без нищо.

# 223
  • Мнения: 68
radeto, някъде в др. тема беше написала, че всичко се връща на този свят. Що за жестокост? Ако утре др. луда бабичка реши, че ти, или твоето дете, сте виновни  за смъртта на  скъпоценната и булонка , умряла в адски мъки, и реши да отърве квартала от вас???? Извини ме, но в нормалните цивилизовани страни за това ще лежиш в затвора.

# 224
  • Мнения: 6 472
Кучето не е някаква прищявка, то е начин на живот (шегуваме се със себе си, че е диагноза). Всеки има право да избере този начин на живот точно толкова, колкото друг - да не го избере. Няма защо да се спекулира с правата на децата и на кучетата, кучетата нямат права. Но стопаните им имат.

За мен това е супер погрешно разсъждения. Кучетата са живи съществ не са вещи та да са собственост. Не виждам нищо нормално в живота на кучето в апартамент. Просто това не му е нормалната среда. Мястото на кучето наистина е до човека, но не в града в апартамента. Още веднъж казвам - ако тръгна да гледам овца на балкона, едва ли на някой ще му се стори нормално, нищо че и мястото на овцата е до човека, защото е опитомено животно. Като вземете двата фактора заедно  хич и не ме изненадва, че съществува такъв конфликт.

А факта, че кучкар  се е превърнал в синоним на виновен има много лесно и просто обяснение. Просто огромна част от хората отглеждащи кучета са си откровено безотговорни. Сигурно има и такива, които подхождат съвестно - дано има повече като вас   bouquet и ще се радвам някой ден да се запозная с такъв. За съжаление аз съм на 29 години, от които 29 съм прекарала в София, ежедневно сблъсквайки се с кучкари и до сега не съм попадала на съвестен притежател на куче. Не съм видяла НИТО веднъж някой да събира изпражненията на кучето си. За сметка на това ежедневно виждам хора, които разхождат животни по детски площадки без каишки и като им направиш забележка, почват да ти обясняват колко възпитано и добро е кучето им. Какво възпитание какви пет лева #Cussing out  Това е детска площадка с неконтролируеми дечурлига, а кучето от където и да го погледнеш е хищник. Нали се сещате, че аз детето си на каишка не мога да вържа и както вие не винаги успявате да отрейгирате, така и аз не винаги успявам да му предвидя реакциите. И то ми е много добричко , но не съм сигурна, че кучето ще хареса едно умиращо от радост, пищящо хлапе да му се нахвърли отгоре да му се радва, също както и аз няма да остана никак очарована вашият питомец да дойде да ми се радва. Тук изобщо не става въпрос за толерантност , взаимно разбиране и бля - бля. Инстинкти са му майката и срещу тях няма какво да подскачаме. Ама кучето живеело с дете и не нападало деца - да де ама моето дете с куче не живее и няма изградено поведение спрямо кучетата и нищо чудно и да го нападне Mr. Green
Вие си пазите кучетата от децата, ние си пазим децата от кучетата  и толкоз. Изобщо не става въпрос за антагонизъм.
Хайде останете си с мир и дано да са повече кучкарите, дето наистина да осъзнават що е то отговорност та и аз най- после да се запозная с такъв  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт