Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 288
  • 760
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 25 739
Така е Лъки, ама си в тренда Wink
Моето дете падна веднъж от кошарата. А беше малък. И до ден днешен не знам как се случи, защото тогава още не се изправяше.
Иначе най- долното ниво се ползва, когато детето вече се изправя и няма какво толкова да се навеждаш . Моето дете сутрин се изправя и аз го вземам о така излиза от кошарата. Не загъвам през нощта. Няма. Проблем с нивата на леглото
Кошарата  ми е за украса в спалнята, и да мятам дрехи които не са чисти и не с мръсни...както и да държа плюшки в нея.  Mr. Green  hahaha Не знам какво мисли Марийчето Монтесови по въпроса за спането с мама.  Mr. Green
Падна веднъж от спалнята, на около 6м, добре че е ниско. Много се шокирах, но нищо и нямаше и от тогава не е падала. Само по пързалки и площадки имам инциденти.  Grinning

# 601
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Дъщеря ми спи в голямо легло, не детско, вече една годна, преместихме я малко преди да стане на 2г. Взехме го от ИКЕА, доволна съм от избора. И да падне, което се е случвало рядко, не е от високо, в същото време ние можем да легнем при нея ако се събуди или да я приспим вечер, което с кошара няма как да стане. Леглото няма прегради, никога не съм слагала.

Според мен на 6м е наистина твърде рано да спи бебето на голямо легло, бих изчакала поне още 1 година.

# 602
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, бихте ли препоръчали бебешка люлка-шезлонг, която да може да се включва в контакт?

# 603
  • Мнения: 197
Здравейте, според вас заслужава ли си покупка на бебешко гнездо? Simple Smile

# 604
  • Мнения: 197
Моето бебе спи почти целия ден в гнездо. Много ми е удобно, защото мога да я местя по стаите с него.

# 605
  • Мнения: 3 943
Аз нямах гнездо. Слагах я на активната гимнастика с едно одеалце отгоре. Така или иначе е била само на дивана или спалнята. После само ще се чудя и гнездото къде да го прибирам.

# 606
  • Мнения: 197
Благодаря за отговорите.

# 607
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте, бихте ли препоръчали бебешка люлка-шезлонг, която да може да се включва в контакт?
Този шезлонг ни подариха
https://www.hippoland.net/chipolino-elektricheska-bebeshka-lyulk … delka-lshp01901br. Ползвах го до към началото на 5 месец, добра работа вършеше. Минус според мен е, че е много нисък.
И аз не съм ползвала гнездо. Проблем ми е последващото съхранение на много неща, които бързо излизат от употреба. И двете ми деца от много рано се въртяха и ме беше страх да ги оставям другаде освен в леглото им.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 19:27 от Ева на третия етаж

# 608
  • Мнения: 884
Момичета,предполагам,че темата е обсъждана вече,но не мога да се сетя в коя тема. За памперсите в първите дни кой номер взехте и как ги преценихте? Ако някой се сеща къде е обсъждано да го намеря.

# 609
  • Мнения: 801
Момичета,предполагам,че темата е обсъждана вече,но не мога да се сетя в коя тема. За памперсите в първите дни кой номер взехте и как ги преценихте? Ако някой се сеща къде е обсъждано да го намеря.
Като най-логично ми се видя да взема размер 3-5кг или според марката, но да е от 3кг,повечето бебчета се раждат около това тегло, а при нужда от по-малък размер, заради ниско тегло на детето винаги някой може да иде и да купи допълнително. А съответно този размер няма как да бъде излишен, независимо от кг, които е родено детето, е освен ако не се роди над 5кг, но това е рядкост Simple Smile

# 610
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз също ще взема направо двойка 3-6 кг. Ако бебето е по-малко след раждането мъжа ми ще купи един пакет от малките.

# 611
  • Мнения: 35 110
Аз купих шезлонг, който не се включва в контакт. Може само да вибрира. Сега малкото го ползва за стол и си пуска сам вибрацията

# 612
  • Мнения: 1 106
За гнездото и аз много се чудих, но в крайна светка не взехме. Имаме шезлонг с пълно легнало положение, на него я слагам като съм в хола. А иначе съм любпитна - тези гнезда до колко месеца стават?

# 613
  • Мнения: 6 557
А защо ще купувате памперси преди да се е родило бебето? Изчакайте да се роди и да видите колко кг ще е. Все пак сте в болница поне няколко дни. Има време таткото да купи памперси. Аз не бях купувала козметика и санитарни принадлежности предварително. Видях после в родилното какво използваха и това казах и на мъжа ми да купи за вкъщи.

# 614
  • Мнения: 35 110
Защото в родилното искат памперси. Аз обаче не помня кой размер занесох

Общи условия

Активация на акаунт