Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 175
  • 760
  •   1
Отговори
# 555
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
droidd проучи по принцип как стоят нещата, когато имаш камина и абсорбатор в една стая. Не искам да влияя по никакъв начин на желанието Ви да си сложите камина.
Ние сме с камина(затворена камера,като на снимките от предната страница), обаче докато свикна с комбинацията камина и абсорбатор, се задимявахме безчет пъти. Смених си механизма на прозореца в кухненското пространство и сега постоянно е на позиция "проветряване" и така устисква, ако абсорбатора е на първа степен.  Ако го пусна на по-висока степен трябва да се отваря още нещо. Възможно е да не е изпълнено нещо както трябва по камината при нас, но комина определено има достатъчно тяга и като не се пуска абсорбатора всичко е ок.
Кефа да си седнеш вечер с чаша вино в ръка и да гледаш камината е огромен, но сега ще си строим по-малка къща, че тази ни идва голяма и няма да си сложим камина.

# 556
  • Мнения: 1 424
И при мен го имаше този проблем с камината. Да не говорим, че бях пуснала аспиратора и бях влязла в банята, е като излязох... познай Sweat Smile Помислих, че нещо се е запалило.No Mouth Цаката май е да се е разгоряла добре камината и да е отворена клапата, тогава на мен не ми прави проблем, като пусна аспиратора.

# 557
  • Мнения: 2 992
Цаката май е да се е разгоряла добре камината и да е отворена клапата, тогава на мен не ми прави проблем, като пусна аспиратора.
Не съм го пробвала този трик, ще опитам.

Моят абсорбатор е изключително мощен, като работи с мъка си отваряш вратата на помещението, та въобще не рискувам да го пускам, когато работи камината.
Тоест приключила съм с готвенето и само тогава се пали камината. Мъжът ми ме дебне  кога ще натисна копчето на абсорбатора Simple Smile и драсва клечкта. От там дори да имам още нещо за абсорбатор, въобще не го пускам

# 558
  • Мнения: 2 277
При наличие  на камина, трябва да се осигури приток на пресен въздух задължително. При нас са 3 тръби ф32 в пода, от зоната на камерата до  фасадата . Никога не съм имала проблеми при пускането на абсорбатор.

# 559
  • Мнения: 1 424
ross, нашият далеч не е толкова мощен, но пък е доста близо до камината. Обаче да стоя на студено, докато готвя ми е абсурдно, аз съм голям измръзник Smiley

# 560
  • Мнения: 40 955
Обаче да стоя на студено, докато готвя ми е абсурдно, аз съм голям измръзник Smiley

A докато готвиш и си пуснала аспиратора не открехваш ли някой прозорец? И ако да, то ей ти го студеното, няма мърдане. А на затворен прозорец аспираторът не върши работа. Освен ако нямате някоя вентилационна шахта без клапа, ама тогава ще смучете и нежелани неща от нея.

# 561
  • Мнения: 2 992
Обаче да стоя на студено, докато готвя ми е абсурдно, аз съм голям измръзник Smiley

A докато готвиш и си пуснала аспиратора не открехваш ли някой прозорец? И ако да, то ей ти го студеното, няма мърдане. А на затворен прозорец аспираторът не върши работа. Освен ако нямате някоя вентилационна шахта без клапа, ама тогава ще смучете и нежелани неща от нея.

Ч.С.,
Моля да ми обясниш защо докато готвя и съм пуснала аспиратора, трябва да открехна прозорец?
Нали идеята на аспиратора е да издърпва?
Май се обърках.
Защо на затворен прозорец аспираторът да не върши работа?

Пацолина,
Камината не ни е основен начин за затопляне, по скоро за поглезване и гледане на жив огън. В апартамент е и няма кой да носи и зарежда дърва.

# 562
  • Мнения: 8 081
Росс, за да изтегля аспиратора (всмукателна вентилация), трябва да има и приточна вентилация. При тези дограми в момента приток няма как да има и все от някъде трябва да влезе въздух, например "връща" от комина. Ако не отворя леко вратата към балкона, чувам от далечната баня едно тропане на клапата на вентилацията (навън на фасадата е). Явно от там може да се осигури притока. Някога апартаментите са изислени с естетствена вентилация през дограма, под врати... а стари големи сгради в София от преди войната имат едни отвори в стените под радиаторите (жалузинни решетки с лостче) за приток на свеж въздух. При подмяна на дограма в панелните сгради например, често започва проблем с влагата, защото естествена вентилация не е осигурена, а принудителната сме сложили смукателна без приточна Hands V
Ох ма мале, как го обясних! Flushed Личи си че съм между инженери по цял ден Smiling Imp

# 563
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Пенева го е обяснила.
За добрата аспирация е задължително да има открехнат прозорец. То това е идеята да бъде заменен въздуха чрез циркулация, като тегли само, какво се получава? вакум Simple Smile

https://veto.bg/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D … D1%82%D0%BE%D1%80

# 564
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мислех да кажа, че аспираторът на Росс не е нужно да е изключително мощен (не с лошо чувство  Hug ), достатъчно е апартаментът да е „запечатан“ с прозорци без вентилационни вентили.
Изживях подобно нещо един месец в жилище под наем и вратата на кухнята действително искаше усилия, за да се отвори. А аспираторът беше с нормални за помещението показатели.

# 565
  • Мнения: 40 955
Най-просто - за да излезе нещо извън дома (въздухът с парата и миризмата) нещо друго трябва да влезе на негово място (свеж въздух). Ако няма откъде да влезе свеж въздух просто се получава вакуум. Едно време не беше страшно, защото хем аспираторите бяха слаби, хем дограмите и вратите с големи ърълъци Mr. Green Сега обаче е друго и няма тяга, ако не отвориш нещо. Направи си опит - открехни съвсем леко прозорец и пусни аспиратора, после сложи ръка до открехнатото и ще видиш с каква скорост и сила нахлува въздух отвън. Или затвори всичко и после отвори прозореца - ще видиш как ще скочи да се отвори, А ако вратата ти се отваря навън от кухнята и аспираторът работи без да е отворено няма да можеш да си отвориш вратата.
При вентилаторите за баня не е страшно, защото техният дебит е малък и въздух все пак прониква в апартамента (нямаме идеално херметизиране). То затова и аспираторът все някак ще действа, ама ти ще си мислиш, че тегли с 500 кубика в час, а той реално ще дърпа само 50 или 100, защото толкова само може да влезе през пролуките в дома.

# 566
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Добре де,ние имаме вентилация в кухнята.Включва се автоматично.Нужно ли е да отварям прозорец докато готвя?..Щото и на мен ми се губи смисъла-да работи аспиратор и да е отворен прозореца..

# 567
  • Мнения: 40 955
Ама то не е задължително, ние само споделяме, а всеки може да си действа както реши Peace Пък и не всички домове са чак толкова херметизирани - 1 сантим луфт под входната врата може да даде нужния приток на въздух.

# 568
  • DE
  • Мнения: 9 068
Точно така е, аз съм с плъзгащи врати които правят вакум когато пусна аспирацията, само два пръста, ако отворя вратата и е достатъчно.

# 569
  • Мнения: 1 424
Не го знаех това за прозореца и аспиратора. Ще пробвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт