Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 069
  • 760
  •   2
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Комина съм го пропуснала , не съм доогледа. Blush
Все пак има вариант да се интегрира в схемата.


Като писах за недостъпните ъгли - без бар плот остават недостъпни и двата.
С бар плот има поне някакъв вариант за достъпност. След комина се слага или нисък , или висок шкаф и тогава е бар-плота.


Обаче ми се струва, че си се навила за П-варианта : ) и за другия търсиш само аргументи колко не е ок : ))))
действай с П-то тогава.

Боксът у нас (в къщата на родителите ми) е 2/2,15. Със сигурност следващата кухня няма да е П.

Ще бъде Г, евентуално с рафтове и падаща маса, която да е помощен плот, когато се наложи, но в момента ми е още далеч ремонт и там, а и други причини...

Двата ъглови шкафа са кошмарни, нямаше достатъчно пари за механизми, в единия има бойлерче и поне там не е проблем, но в другия нещата в дъното почти не виждат употреба Simple Smile

Точно в дъното на П-то шкафът е дълбок 40 см, много удачна дълбочина в сравнение с 60 см дълбок шкаф, там нещата в дъното за да се извадят първо всичко пред тях се вади и след това обратно. Следващите ми кухни дай Боже ще са с чекмеджета Simple Smile

# 631
  • Мнения: 2 452
За ъглови шкафове моя мъж е харесал ъглови механизми за чекмеджета на Блум ето такива.
Скрит текст:

Ако барплота дойде много напред пред коминното остава малко място за маса и дивани а на мен ми се иска да има повече място за холната част. Даже си мисля за п образен диван или няколко дивани- 2 тройки и една двойка.
Ето нещо от моите 3 д опити с програмата на Икеа. Абстрахирайте се от дизайна просто разположението се опитвах да направя като на дългата стена  между диваните ще има нещо. Разбира се това са само първоначални идеи още не ми се е избистрило.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 14:40 от Niss

# 632
  • Варна
  • Мнения: 4 057
За ъглови шкафове моя мъж е харесал ъглови механизми за чекмеджета на Блум ето такива.
Скрит текст:

Ако барплота дойде много напред пред коминното остава малко място за маса и дивани а на мен ми се иска да има повече място за холната част. Даже си мисля за п образен диван или няколко дивани- 2 тройки и една двойка.
Ето нещо от моите 3 д опити с програмата на Икеа. Абстрахирайте се от дизайна просто разположението се опитвах да направя като на дългата стена  между диваните ще има нещо. Разбира се това са само първоначални идеи още не ми се е избистрило.
Скрит текст:

С този механизъм малко не се ли губи от пространството все пак?

Аз нещо такова исках


Този вариант е ок като опън спейс, мисля, може някаква ажурна преграда от лявата страна, МДФ (или друго) пано рязано на СНС, примерно. Но това е при един поглед набързо.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 15:43 от Doris

# 633
  • Мнения: 1 326
Ако си правиш кухня по поръчка, ти сама определяш дълбочината, височината и тн на шкафовете. Просто трябва да намериш фирма, която иска да се съобрази. Големите повечето казват, че си има шаблони и край.

Аз съм висока, съответно и долните ми шкафове са 6 см. по-високи от стандарта. Дбочината им е максимална, тоест няма го огромното разстояние, което стандартно остава зад шкафа.
Когато определях откъде да започват горните шкафове, тоест колко ниско да са, а и колко дълбоки да са, се съобразявах само със собственото си удобство. Съответно, понеже така прецених, горните ми шкафове са разположени по-ниско от стандарта, но са и по-плитки, за да не си удрям главата при работа. А и мразя дълоки рафтове, отзад все не можеш да видиш и стигнеш.
Понеже работех с миниатюрно пространство, помещението е 1.30 на 1.35, се наложи да съм креативна. Между двата реда шкафове остава точно място да се отвори врата на миялна.
Помещението ми върши идеална работа. Но и аз се въртя сама из него, та не е проблем.
Понеже имам малко плот, не се изкушавам да държа по него дексетки електроуреди и ми е по-спретнато.
Но, както казах, при дизайна се ръководех от моето удобство и желания, а не от стандарта.

Ще взема да снимам довечера, че така само си приказвам.
Possessed, може ли снимка на кухнята ти. Доколкото разбирам е мъничка. Опитвам се да си избистря идеята да събера цяло кухненско обзавеждане в помещение около 2.50/ 140

# 634
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Пускам си питането и в тази тема че тук сте много отзивчиви.
Имам колебания за кухнята. Поствам архитектурната схема и разпределение. Аз се чудя дали този вариант да избера или вариант в който кухнята е П като няма барплот а шкафоветее продължават на дясната страна. Хладилникът е вграден остава след комина и се обличат заедно в плоскости като продължение на кухнята. Втория вариант ми се струва че е по-добър защото ще оползотворя дясната стена с горни шкафове а при вариант с барплот само отдолу. Обаче сега пак нещо се колебая дали нещо няма да стане тясно, кой вариант ще е по-добре и реших да се допитам да вас.
Освен по-практичния кой според вас ще стои по-красиво.
Скрит текст:

Аз бих я направила без барплот:
Скрит текст:


Скрит текст:

Като хладилникът е отдясно, срещу печката.

# 635
  • Мнения: 2 264
droidd, утре ще потърся проекта за камината, както и снимки от изпълнението.

# 636
  • Мнения: 40 832
Много красиви предложения, но аз предлагам на колежката да не гледа първо красотата, а първо да се опита да си представи как се движи в кухнята, как взема продукти от хладилника, как ги мие на мивката, как ги реже (и къде), къде си поставя разни допълнителни неща (кафеварки, тостери и прочее) и когато реши, че е намерила практичното решение, чак тогава да мисли как да го направи най-естетично.

# 637
  • Мнения: 3 137
Niss, аз при такова разположение бих скрила кухненския бокс  частично със стена или с някаква плъзгаща врата. На същата стена откъм холната част може да се сложи висок бюфет или шкаф, който да поеме част от кухненските посуди, така че няма да има по-малко място за тях.
Сега съм с такъв малък кухненски бокс и в новата ми къща, живот и здраве, пак такъв ще направя. Голямо удобство е да не ти се виждат кухненските натурии. Не се налага и да съчетаваш непрекъснато холен с кухненски дизайн - примерно цвета на хавлиите с възглавничките на дивана или да купуваш по-скъпия тостер, само за да подхожда на аксесоарите в хола. Холът винаги има по-лустросан вид и спретнат вид.

# 638
  • Мнения: 8 057
Пак стигнахме до темата "Да отделим ли кухнята от хола"  Grinning
Последното предложение го чета като "П образна кухня с едния крак на П-то към хола". По този начин хола ще остане помещение с площ около 3.5х4м в които ще има трапезна маса и трябва да се заобикаля този бюфет, част от кухнята или хола...
Подкрепям изцяло предложението на Черна станция - домакинята да си предвиди маршрутите на движение и най-чести дейности в кухнята, ползването на масата и/или  барплота за редовно/междинно/бързо хапване, какви шкафове за какво са й нужни (долу, горе...), навиците в семейството... И чак тогава да мисли красотите като цвят на гръбчето и дизайн на вратичките... та камо ли дали хавлиите и кърпите за съдове ще са същия цвят като възглавничките на дивана...

# 639
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Това 2.80м ширината на цялата стая ли е? Колко е дълъг самият барплот?

Редакция: 2,80м е до трегера, а барплотът иглежда 1,60м. Ако искаш барплотът да остане го скъси така, че сегашното разстояние да остане същото, както ако сложиш и шкафове на дясната страна. Плотът ще е приблизително 0,8-1м.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 17:08 от Polar bear

# 640
  • Мнения: 3 137
Пенева, според чертежа холната част остава с размери 633/440, т.е. 27 кв.м, което е достатъчно голяма площ, за да се усеща простор.
Бюфета изобщо не се заобикаля, защото е до стената. А може и въобще да го няма. Дадох го като идея, ако водещото е да се осигурят повече шкафове.

# 641
  • Мнения: 8 057
Върнах се да погледна чертежа, но не го откривам... по спомен 6,30 е общо цялото помещение Hands V

Бюфета нали трябваше да отделя кухнята от хола, че да не се вижда от холната част, т.е. "отделяне на самостоятелна кухня"? Или аз нищо не съм разбрала от предния пост Rolling Eyes

# 642
  • Canada
  • Мнения: 3 358
8м/4,40м е цялото помещение като гледам. Кухнята е широка 2,8м всъщност.

# 643
  • Мнения: 6 279
6,20 е холната част без бокса.
Аз преграждане не бих сложила, мисля че такова би “работило” за хол-кухна над 50 квадрата.

# 644
  • Мнения: 8 057
Намерих схемата. 8 метра си е цялото... Нещо бях останала с впечатление за доста по-малко помещение Rolling Eyes
Бих си направила Г кухня както е по архитектурния проект. Пред комина ако не може шкаф - глухи вратички и след комина вертикален шкаф, повтарящ кухненските или предкоминните вратички, поемащ всичко за което няма място в кухнята + трапезни дреболии... Може да повтаря долните и горните шкафове, а по средата (на мястото на гръбчето полици). Някъде пред тези шкафове... или дори още по към хола - масата. Не бих сложила кръгла, но на който каквато е удобна.

Общи условия

Активация на акаунт