Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 126
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39 317
Последно взех от Вивире 2 килима. За цената са си ок.

# 721
  • Мнения: 6 290
https://biokarpet-bg.business.site/

Има и един гръцки с голям избор, тук в темата беше пускан преди(не помня от кого). Беше много богат!

# 722
  • софия
  • Мнения: 25 457
https://www.xalia.com/index.php
Този Пенева го пуска и има огромен избор.

# 723
  • Мнения: 6 290
Точно този!
Ще си го запазя и аз сега:-)

# 724
  • Мнения: 499
И аз взех от вивре едно малко килимче уж за коридора, но много ми хареса как стои в кухненската част и си го оставих за там. Сега търся голям и правоъгълен в същия цвят за холната част. Някой ако може да помогне... ето това е килимчето 

# 725
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Точно такъв килим искам и аз,или нещо подобно-но не намирам подходящ размер.Мисля да го сложа по средата и да свързва различните части на помещението.Не искам килим под трапезната маса и под меката мебел за сега(със две деца съм и едва насмогвам дори и сега да поддържам някаква приемлва чистота).За това и диванът ни е със високи крака(да мога лесно да почиствам под него). Мислех кравешка кожа да слагам, на снимки изглеждат окей-обаче в магазина не ми харесаха как изглеждаха.Идеята ми е да сложа нещо със неправилан форма.
 Идеи?
Изтрих снимките, оставям само една.Дърво и сиво-това са цветовете в интериора.

Скрит текст:




 

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 19:54 от Kaisia

# 726
  • Мнения: 2 992
Kaisia,

Много уютно ви изглежда! Супер!

По отношение на килима. Преди време се поблазних колко е хубаво да имам вълнен килим с такъв дълъг косъм (4-5см ) и се сдобих. Няма такова удоволствие да стъпваш по него, но не съм сигурна, че и турбо четката на Дайсън е в състояние да се справи с него. И с гребенче го ресах,.Плетен е като на ивици , тоест 2-3 см празно, следват косми и така, за да може уж да се чисти по-лесно. Празното дори не се и предполага, че го има, понеже е пухкав и дълъг косъм.

Сега мисля за нещо подобно:
https://www.tapijt24.nl/tapijt/tapijt-met-natuurlijke-vezels/vlo … js-zwart/a-10587/

# 727
  • Мнения: 1 359
Кайсиике, много е хармонично и приятно у вас. Бих сложила две еднакви, продълговати дългокосмести, пътечки шахматно- една пред ТВ и една от ляво на трапезната маса. Тип шаги, с косъм, за да затвърдя усещането за уют, а това че са продълговати пътеки предполага, че ще можеш лесно да изтупваш и да поддържаш чисто. Може би бих заложила на светло, тюркоазено синьо, на резеда,на кремаво или в синхрон с цветовете на плануваните аксесоари. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 8 074
Точно такъв килим искам и аз,или нещо подобно-но не намирам подходящ размер.Мисля да го сложа по средата и да свързва различните части на помещението.Не искам килим под трапезната маса и под меката мебел за сега(със две деца съм и едва насмогвам дори и сега да поддържам някаква приемлва чистота).За това и диванът ни е със високи крака(да мога лесно да почиствам под него). Мислех кравешка кожа да слагам, на снимки изглеждат окей-обаче в магазина не ми харесаха как изглеждаха.Идеята ми е да сложа нещо със неправилан форма.
С неправилна форма все са кожа или шаги... не ми се виждат подходящи при тези ти притеснения. Агнешката кожа е приятна, но за под краката до дивана, не за на пътечката към трапезната част Simple Smile
Кожата от лос е късокосместа с прилепнал настрани косъм, рижави са малко като паркета ти, но по-тъмни и не знам дали ще ти хареса спрямо детайлите в стаята (възглавнички, картини... те са по към горчица).

Огледай и за кръгли и елепсовидни килими дали нещо ще те грабне в магазина Simple Smile

Аз харесвам дебели килими с гъст косъм, но ниско подстриган. Не се набива с боклуци и лесно го почиствам, приятен е при стъпване Simple Smile
Моя е от тази серия, но в друг десен и нюанс Simple Smile

https://tapetia.com/kilim-argentum-tsvetya-sivo-?search=ARGENTUM&page=2
И геометрични има от този тип, но тези повече ми омекотяват интериора.
Белгийски са, може би при вас можеш да ги откриеш за онлайн поръчка Hands V

Kristaline, не споменавай пред Кайсия думата "тюркоаз" Smiling ImpJoySmiling ImpJoy

# 729
  • софия
  • Мнения: 25 457
Още един сайт току-що предложен ми от ФБ Rolling Eyes Виждам, че има плащане с ПП и безплатна доставка до Бг.
https://www.rugvista.com/carpet/yllen?artno=CVD20110

# 730
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Покрай намаленията разгледах доста килими,но всички които харесах са със правоъгълна форма.ММ не иска никакви килими, обаче на мен ми е празно и ми липсва нещо.За това мислех да е нещо което да допълва просто интериора,да мога лесно да го местя(докато беснеят да не пречи).. Много харесвам шагита, обаче  сега като се замислих- за летния сезон  не са подходящи
.И ми се струва че  започна да става еднообразно някак си- всичко ми е във горчица,дърво и сиво.Blush Какъв цвят би се вписал добре ? И за  тази част мисля че не става голям килим.За под трапезаната маса -да,ама не сме на такъв етап със децата.

# 731
  • Мнения: 84
Здравейте! Включвам се с въпрос, опитах се да преровя каквото има във форума, но нещо не намирам отговор. Ако случайно въпросчето ми не е за тук, моля да ме извините и насочите към друга тема Blush

Става дума за т.нар микроцимент или декоративен бетон (бетон сире). Искаме да си направим пода такъв. Понеже апартаментът е в стара кооперация, подът беше пълен с боклук и сгурия 😀 Съответно го почистихме и сега за основа ни трябват 4 см фибран и 6-7 см замазка - но трябва да е машинна, не ръчна.
По принцип имаме проект от вътрешен дизайнер, който ни препоръча един човек и за основата, и за микроцимента в последствие. За основата ни е дал цена 50 лв/м2, което някои казват е доста, други ни дават подобна цена, защото разкарването на машината за малка или голяма квадратура е едно и също, локацията в центъра допълнително усложнява цялата история. Оказа се трудна работа да се намери човек или фирма за машинна подова замазка.
Това, което главно ни притеснява е, че нашия човек няма никакви мостри на нищо. Даде ни един каталог с 20тина цвята, като те дори не са направени с финиш (гланц, мат, сатен), и ни показа снимки от обекти. Да, обаче на повечето обекти е работено със сиво и на нас изобщо не ни допадна. Разбираме, че тези петна са търсен ефект, но просто не ни харесаха, затова и започнахме да търсим други варианти (полиуретан и епоксидна смола, но не ни харесаха изобщо...). Попаднахме на една фирма, която имаше мостри на всичко и там много харесахме едно светлорозово, въпросните петна стояха много нежно. Там човекът каза, че се прави без фуга (така пише и навсякъде в интернет), нашия човек обаче слага фуга на места. Също и в цените има доста голяма разлика - до момента имаме 80, 100 и 130 лв м2 като предложения...
Вие имате ли някаква информация за микроцимента - защо е тази разлика в цените? Трябва ли фуга? Може ли да се напука без фуга? Задължително ли е един и същ изпълнител да прави основата и микроцимента? Може ли да сложим 5-6 см фибран, за да излезе малко по-евтино?
Благодаря предварително, че изчетохте тази тирада 😀😀😀 Както и на включилите се в последствие!

# 732
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Kaisia, супер е!
Може да поискаш от по-голям размер да ти изрежат какъвто ти трябва. Това е за рошавите/ космати килими, защото не се поръбват и не личи.
Аз така се сдобих с 2 : )))).
Домко - продаваха някакъв минималне размер, които ми беше голям и ми го отрязоха наполовина.
Не при всички килими става, но е вариант да си намериш подходящия.

# 733
  • Мнения: 6 290
Аз много горчица не видях, и тъкмо да предложа по..горчичен вариант Simple Smile

При вас е пълно с производители, вариант е щом не искаш правилна форма от мокетни плочи да ти съединят в неправилна.
Да стане нещо такова като форма(абстрахирай се от цвета)

# 734
  • Мнения: 4 671
Кайсия, много добре е станало, но наистина му липсват килимчета, ще придадат уют. Само имай предвид, че шагито иска доста чистене. Минавах го с робот, после прахосмукачка, и после с четка на ръка и пак излизаха косми. Фирма го переше редовно, ами в месеца по 1 седмица стояхме без килим.
Щом си с малка деца, се замисли дали да не вземеш с по-къс косъм.

Бенджи, не успях да видя твойте снимки, мисля пусни ми ги, дори и на ЛС, че и при мен е същата дилема. Стои сега предишното перде, което ще сменям, но още се чудя. Отпред е радиатор, а вече имам хубави, бели, ролетни щори.

Само да вмъкна, че аз съм против опаковането на радиаторите. У свекито всичките са така, много прах, заемат място, стоят грозно (поне за мен), нито един плюс не виждам в тях, демоде са ми.... Не бих сложила.

Общи условия

Активация на акаунт