Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 125
  • 760
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 046
На мен ми харесва с барплот повече. Ще ти е достатъчно като работно място, ще скрива (донякъде или поне ще отвлича вниманието) към другата част от кухнята, където най-вероятно ще има кърпи, кафемашина, тук там някоя чаша и други такива неща, т. Е. дори да има лек хаос в кухнята, няма да ти е точно пред погледа. Страната на барплота, която е към трапезната маса, може да се направи по много оригинални начини, ще се рвдактирам по-късно с примери.
Щим горните шкафове ще са на два реда, плитки и дълбоки, ще има доволно място за прибиране на посуда. До тавана ли ще са? По колко см?
Още една идея, която много харесвам, но поради липса на място не можах да реализирам в моята кухня.

Декоративна дървена стена, която може да бъде лицевата част на барплота

Ако ти допада идеята, утре от компютъра ще потърся и кача още, че тия не знам как да ги сложа в скрит текст. Но ще е добре и да дадеш насока чисто стилово.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 18:47 от Seti Beti

# 601
  • Мнения: 2 452
Да до тавана ще са шкафовете за см не знам още нямаме проект първо искам да си изясня кой вариант да избера и тогава. За стил по скоро търся нещо модерно изчистени шкафове без дръжки гръб мрамор или опушено огледало исками се повече glam само че тези интериори хич не вървят са хаос в кухнята пък моята редовно е така.

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 18:58 от Niss

# 602
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Пробвах със салфетка- нито на отворен,нито на затворен прозорец я качва горе.Направо съм в шах .ММ вика -тръбата от аспиратора е на стената до прозореца,какъв "свеж" въдух съм щяла да вкарвам,по-скоро пак съм щяла да вкарам това ,което изкарва аспиратора..Ако съм мислила да отварям прозореца докато готвя,направо да съм спирала абсорбатора.Rolling Eyes
Аспиратора
Скрит текст:
     
И ей-това нещо имаме на тавана  в кухнята(и баните и тоалетните).Ама дали е достатъчно..
Скрит текст:
   

С други думи-не знам как да разбера работи ли ефективно или не?

Те точно такава решетка имаше монтирана на гърба на "оная" кухня, дамата каза, че мъжът и проектирал въздуховоди и т.н и от там влизал свежия въздух.

# 603
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз имам нюню П-образна кухня, така си ми е удобно.
Не харсвам балплота в архитектурния ти план, а и по принцип, защото затваря часта на кухнята. А аз обичам отворени и широки помещения без излишнш прегради.

# 604
  • Мнения: 2 452
Имам въпрос и за това опушено огледало за гръб което съм постнала някой виждал ли дали се предлага че ми казаха че може само обикновено огледало но на мен ми харесва точно такова опушено но при п образна кухня  може да натоварва много очите защото ще се получи образ в образ и също да питам може ли стъклен гръб да се принтира като мрамор идеята ми е да избегна фуги.

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 3 580

дъб сонома с бял гланц ми се връзва на мен лично

# 606
  • Мнения: 40 892
Като писах за плот за работа и хранене давам снимка към кухнята, която "ме вдъхнови" за моята - при мен масата е за двама, а не за четирима. Но си похапваме двамката само на нея и ни е много удобно и за сервиране/отсервиране, и от гледна точка на пазене. И на мен много ми хареса и визуално - и дизайнът на масата с крак от камък отдясно и чупките на камъка отляво, и комбинацията от цветове, и функционалността.

# 607
  • Мнения: 2 992
По въпроса с питането за коридора:

Бих сложила високи бели первази на пода, за да има завършеност  и тъй като и врати, и техните каси са бели бих направила само бял гланц портмантото.

# 608
  • Мнения: 10 598
Може ли мнение по следната интериорна главоблъсканица. Коридор - цвят много светло бежаво, ламинат дървесен цвят и бели врати. На какъв цвят да заложа за портманто и шкаф за обувки. Ще се опитам да сложа снимка.

Дъб какао, аруша венге, антрацит гланц или черен гланц - са моите предложения. А, ако искаш да слееш мебелите с бежовото на стената - астра (ако ги слееш, ще създадеш илюзията, че коридорът е по-широк).

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
По въпроса с питането за коридора:

Бих сложила високи бели первази на пода, за да има завършеност  и тъй като и врати, и техните каси са бели бих направила само бял гланц портмантото.
И на мен ми харесва чисто бялото...на теория, но колкото такива мебели на живо съм видяла, особено по-обемисти, все някакво "аптечно" излъчване ми носят, но това са си мои усещания...

# 610
  • София
  • Мнения: 1 423
Да до тавана ще са шкафовете за см не знам още нямаме проект първо искам да си изясня кой вариант да избера и тогава. За стил по скоро търся нещо модерно изчистени шкафове без дръжки гръб мрамор или опушено огледало исками се повече glam само че тези интериори хич не вървят са хаос в кухнята пък моята редовно е така.

Скрит текст:


Нещо такова ли имате предвид като стил?
http://idealkitchen.ru/wp-content/uploads/2016/08/foto-738.jpg

# 611
  • Мнения: 2 452
Ами не не такъв стил, сложила съм две снимки по- нагоре, но иначе п-то горе долу така ще изглежда но на тази снимка доста клаустрофобично ми идва.

# 612
  • София
  • Мнения: 1 423
Тази конкретна ниша е с ширина 2,50 м. Ако вашето пространство е по-голямо, няма да изглежда така клаустрофобично. При всяко положение обаче, П-образна кухня с шкафове от трите страни до тавана ще стесни визуално пространството и ще натежава доста. Обикновено П-образните са с прозорец от едната страна. Според мен, ако нямате прозорец в тази зона, Г-образна с остров или вариант с барплот ще са по-добро решение от П-образна, но това е само според мен Simple Smile

# 613
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Нисс,
Пространството за П-образна кухня и според мен ще е малко. Ще ви остане 1,6 вътре свободно.
Освен това ще затворите и двата ъгъла, а те са доста трудни за ползване пространства.

С бар плот - ще имате повече шкафове, защото ще е по дългата страна.

И с бар плота един вид пак ще е П-образно.  : )





Докато се ровех, попаднах на това:
източник

Това е с по-големички размери от вашите, но може да се пригоди.
За въпроса за принта на стъклото - всичко може да се принтне, което ви хареса.


За коридорчето - предложението с дъб сонома е хубаво. На дясната врата се виждат синкаво стъкло - може да се вкара такъв елемент в портмантото. Само бяло ще е много скучно : )

# 614
  • Мнения: 6 290
Ако не беше условието за горните шкафове да са на 2 дълбочини, щях твърдо да съм за п-образна.
Всъщност и сега съм за такава, но евентуално да намалите дълбочоните горе(защото ще стои надвиснало-не докато сте в кухнята, а като го погледнете откъм хола)-ширината която остава е напълно достатъчна.
Моето разстояние е толкова между двата плота и е широко. Ето и според интернетя е така:-)
https://www.dimensions.guide/element/u-shape-kitchen-layout
Не мога да си представа как ще обикаляте всеки път този бар плот за да стигнете до хладилника- той е една от важните спирки в кухнята и трябва да е лесно достъпен.
Затова мисля че трябва кухнята да е отворена.
На мястото на коминното тяло предлагам да си изработите нещо такова, което да пускате и събирате когато трябва още плот или за бързи хапвания:


Ако все пак останете на варианта с плота, прекалено е издаден на арх.проект, при всички случаи трябва да е по-къс като го правите.

По отношение на стъклото - печат може да се сложи на всичко.
Чувала съм обаче че стъклата се пукат(въпреки че са термо и тн) от пръски от котлоните-наши познати сменяха.
Ако има финансова възможност за истински материал-по добре го направете с него.

Общи условия

Активация на акаунт